Cercetarea pieței locale a medicamentelor

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

Forumul BB angajează cercetători activi pe o bază comercială pentru a efectua o lucrare analitică pentru a studia piețele locale de medicamente.

Studiul trebuie să cuprindă următoarele elemente:

1.Un cadru legislativ al țării (cu trimiteri la surse)
1.1 Liste de droguri ilicite;
1.2 Liste de substanțe chimice controlate (precursori de droguri);
1.3 Sancțiunile pentru publicitatea magazinelor online, care vând droguri ilegale;

2 O caracterizare a afacerii cu droguri în țara dvs.
2.1 O compilație de liste de vânzători online locali și traficul pe site-urile acestora;
2. O descriere a pieței locale de droguri2 Piețe populare din țara dvs. și analiza site-urilor/traficului acestora;
2.3 Campanii publicitare desfășurate de traficanții de droguri din țara dvs. (cel puțin 3 exemple cu referințe media);
2.4 Culegere de date din surse deschise de pe site-urile oficiale privind criminalitatea în domeniul traficului de droguri (numărul de arestări/ confiscări din ultimii 3 ani). O indicație a pedepselor minime și maxime pentru vânzarea, cumpărarea și deținerea de droguri ilegale;
2.5 Droguri populare ilegale în țara dumneavoastră (ce droguri ilicite sunt populare în țara dumneavoastră și unde pot fi cumpărate online/offline)+prețuri cu ridicata și cu amănuntul pentru substanțe;
2.6 Droguri populare legale în țara dumneavoastră (ce droguri populare sunt legale în țara dumneavoastră și unde pot fi cumpărate legal online/offline)+prețuri cu ridicata și cu amănuntul pentru substanțe;

3 O caracteristică a comerțului offline cu droguri în țara dumneavoastră. O listă a tuturor punctelor geografice cunoscute de atracție pentru consumatorii de droguri și o explicație a motivului pentru care acestea au devenit astfel.

4. O listă cuprinzătoare a site-urilor web tematice și cvasi-tematice/grupurilor Telegram sau a canalelor/comunităților din Discord sau a oricăror alte rețele sociale care acoperă știri legate de consumul și comerțul cu droguri în țara dumneavoastră.

5. O listă a celor mai cunoscute modalități anonime de a achiziționa criptomonede în țara dumneavoastră. O listă a sistemelor de plată populare utilizate de escroci și de comercianții de droguri. Estimarea generală a criptomonedelor utilizate pentru achiziționarea de droguri. Date privind posibilitatea de a achiziționa droguri offline de la dealerii stradali pentru criptomonede?

6. Prezența unor servicii ilegale de livrare a drogurilor la domiciliu în țara dumneavoastră; dacă da, furnizați linkuri către astfel de servicii.

7. Descrieți portretul unui consumator mediu de droguri și al unui traficant mediu de droguri.
8. Furnizați informații despre magazinele online și offline care vând echipamente și substanțe chimice persoanelor fizice (chiar și substanțe chimice simple).
9. Cum intră drogurile sintetice ilicite în țară? Importul de produse finite din alte țări sau producția internă.
Furnizați dovezi pentru concluziile trase în răspunsul la această întrebare.


Punctele din studiu nu sunt exhaustive, dar sunt obligatorii. Contractantul îl poate completa cu propriile secțiuni. Acordați o atenție deosebită faptului că orice date menționate în studiu trebuie să fie confirmate de alte surse de informații. De exemplu, nu puteți scrie că "În țara A, 60% dintre toxicomani sunt dependenți de droguri, deoarece aceasta este doar presupunerea mea".


Țări de interes:
Regatul Unit și toate țările UE

Remunerația pentru un studiu complet și exhaustiv nu poate fi mai mică de 1 000 de dolari; utilizatorilor ale căror studii sunt considerate cele mai exacte și complete li se poate oferi un loc de muncă permanent în cadrul personalului BB Forum, cu un salariu lunar de 1 000 de dolari. Mai mulți utilizatori pot face echipă pentru a redacta studiul. Dacă vă decideți să faceți acest studiu, rețineți că termenul limită nu poate fi mai mare de 7 zile. Dacă nu respectați acest termen, vom angaja alți executanți.

Dacă doriți să faceți această cercetare pentru noi, vă rog să-mi scrieți un mesaj privat. Plata pentru cercetare se face în termen de 5 zile de la raport, deoarece avem nevoie de timp pentru a verifica toate datele. Administrația Forumului își rezervă dreptul de a publica public cercetarea dvs. în numele său dacă se va considera necesar.
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Țări pentru care studiul este deja în curs de desfășurare:

Țări de interesCercetare inițiatăResponsabil pentru cercetareCercetare publicată
Regatul Unit28 martie 2024@LazZzZz
Spania27 martie 2024@craris100
SlovaciaÎn căutarea unui cercetător
România28 martie 2024@Huey Freeman
Franța28 martie 2024@France @MagicshroomStudiu de piață privind medicamentele
Polonia29 martie 2024@mescalito10 [Polonia] Analiza pieței medicamentelor
GermaniaÎn căutarea unui cercetător
Bulgaria2 aprilie 2024@Dr. X
Lituania11 aprilie 2024@magnesium_sulphate [LITUANIA] Studiu de piață privind medicamentele
LetoniaÎn căutarea unui cercetător
DanemarcaÎn căutarea unui cercetător
UngariaÎn căutarea unui cercetător
BelgiaÎn căutarea unui cercetător
EstoniaÎn căutarea unui cercetător
Republica Cehă26 aprilie 2024@mescalito10
Finlanda13 aprilie 2024@pap.pine
Țările de JosÎn căutarea unui cercetător
ItaliaÎn căutarea unui cercetător
GreciaÎn căutarea unui cercetător
PortugaliaÎn căutarea unui cercetător
SuediaÎn căutarea unui cercetător
SloveniaÎn căutarea unui cercetător
CroațiaÎn căutarea unui cercetător
 
Last edited:

hardmann

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 19, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
Trebuie să colectați o mulțime de informații, lăsați-mă să iau notițe și să încerc să contribui cât mai mult posibil
 
  • Like
Reactions: vis

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mi-ar plăcea să vă ajut, dar domeniul de aplicare este atât de vast, iar SUA însăși este atât de mare și variată. Cele 50 de state sunt practic 50 de țări. Alaska ar fi a 18-a țară în funcție de mărime. CALIFORNIA ar fi a cincea cea mai mare economie din toate țările de una singură! Texasul are o economie mai mare decât Rusia, Canada sau Franța. Dea este frica lumii nu există absolut nicio publicitate mainstream pentru droguri ilicite. Chiar și așa, piața drogurilor ilegale din SUA ARE O valoare estimată de până la 750 de miliarde de dolari pe an . Cercurile drogurilor sunt adesea etnice și, de asemenea, strânse. Trebuie să conving un negru să-mi cumpere cocaina. Trimit un american de origine mexicană să facă rost de metadonă. Nu glumesc. cunosc oamenii, dar există o regulă absolută împotriva vânzării către un alb. Caucazienii pe care îi cunosc sunt mici. Nu pot să sparg piața drogurilor și să obțin aceste informații. Nu pot găsi grupuri, nu pot convinge pe nimeni să comenteze. Apoi înmulțiți asta x 50.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Nu știu, pe coasta de vest nu e chiar așa. Adică, am mai scris aici despre faptul că diferitele regiuni sunt cu siguranță diferite din punct de vedere cultural și au perspective sau poziții diferite cu privire la diferite substanțe. Descrierea ta seamănă foarte mult cu anumite zone din Midwest sau de pe coasta de est, cu siguranță. Coasta de vest este mai deschisă, la naiba, statul Washington a decriminalizat posesia tuturor drogurilor acum câțiva ani! Există dealeri care fac publicitate și poate nu jumătate, dar oricum un număr mare, vor lua cripto chiar acolo pe stradă.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sunt de acord, desigur. Coasta de vest ar putea fi la fel de bine o țară diferită de restul SUA. Decriminalizarea și politicile de reducere a riscurilor sunt mult mai mult în practică. Eu sunt în Midwest și politicile și tacticile de aplicare a legii sunt de-a dreptul arhaice. De exemplu, dacă sunteți prins vânzând aproape orice substanță activă a SNC, riscați un deceniu în închisoare, chiar dacă nu vindeți droguri ilegale. Trebuie doar să creadă că ai făcut-o și ești vinovat. Pentru a fi mai specific, trebuie doar să vă facă să spuneți că ați crezut că vindeți droguri. Dacă ați vândut L-meth, care nu este ilegal, nu sunt obligați să vă spună acest lucru. Vă vor trimite la închisoare pentru că ați vândut medicamente fără prescripție medicală dacă nu știți cum să argumentați
 

donkaz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
19
Reaction score
20
Points
13
Atunci începeți cu prima stare pentru moment
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Trebuie să începem de undeva! Pot să sugerez Coasta de Est? Să luăm Statele Unite!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Te ocupi de asta! Îți trimit cele 20 de pagini de cercetare ale mele, dacă dorești. Câți dolari sunt cheltuiți anual pe medicamente de pe piața neagră din SUA? Răspundeți oricând. Când găsești o sursă de încredere 😁. Voi accepta chiar și o sursă discutabilă dacă o puteți cita și nu este o estimare cu un interval de 100 de milioane de dolari . Atât de aproape este DEA de a ghici. Țineți cont de faptul că, indiferent dacă eșuați sau reușiți, probabil că nu veți obține niciun beneficiu pentru efortul dumneavoastră.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Sunt de acord cu frit, o mulțime de detalii pe care le solicitați nu sunt relevante pentru țara mea. Am fost foarte încântat de oportunitatea de a cerceta și de a scrie pentru BB, până când am citit toate cerințele. Nu există companii de livrare a drogurilor în SUA, dealerii de droguri de aici nu fac publicitate, dealerii locali nu acceptă cripto, etc. Explicația lui Frits este destul de cuprinzătoare și explicativă.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Este nepotrivit din partea mea să vă întreb ce domeniu descrieți în mod ipotetic (știți, într-o poveste inventată în care toate numele au fost schimbate pentru a-l proteja pe nefastul lol și care nu se bazează pe incidente sau momente reale care pot fi urmărite penal). Întreb doar pentru că mă întreb cum diferite persoane din aceleași zone pot experimenta lucruri de asemenea. A se vedea comentariul meu la mesajul de mai sus al lui Frit.
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Va fi deja dificil să dau toate denumirile drogurilor, de exemplu există mai mult de 200 în Franța și nu am găsit nicio listă concretă cu denumirile lor, în puținele liste pe care le-am găsit sunt drogurile principale precum meth, GHB, MDMA,... și derivatele lor (uneori)
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Cum mă pot numi expert? Da, am fost pe stradă, am fost dependent de metamfetamină și am experimentat multe droguri, cum ar fi heroina, morfina, pastilele cu prescripție medicală 4mmc și multe altele. Chiar aș vrea să vă ajut, dar nu știu dacă experiențele mele ar putea fi utile pentru dvs.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
@HEISENBERG care ar fi o distincție pentru a face acest💪 dar există vreo perioadă de timp pentru a încerca să colecteze toate aceste informații despre țara mea?
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
7 zile, l-am pierdut, îmi pare rău
 

myrten0l

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 1, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hmu pentru germania
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Vrea cineva din SUA să o rupă cu mine? Este liniștit proiectul, dar aș putea fi capabil să fac unele
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Voi încerca să o fac. Este o cantitate descurajantă de muncă și nu pot garanta că o voi finaliza, dar, având în vedere că are o dată de expirare de o săptămână, intenționez să mă străduiesc timp de o zi și să văd dacă pot finaliza 1/7 din ea. Dacă nu, s-ar putea să colaborez cu tine! Și dacă nimic altceva poate putem contribui amândoi munca noastră spre altcineva proiect final???? Este o întreprindere uriașă! Lasă-mă să mă întorc cu tine după ce am o șansă de a scufunda dinții mei în acest lucru și de a obține o idee mai bună dacă este sau nu este ceva ce pot înghiți în întregime sau nu. Sună bine pentru tine prietenul meu?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

@Frit Buchner @PseudoMicroGravity

Dacă citiți cu atenție, cercetarea acoperă doar țările UE și Regatul Unit. Suntem conștienți de dificultățile care vor apărea atunci când se va scrie o astfel de cercetare despre SUA. Vom efectua, de asemenea, o cercetare mai amplă asupra SUA, eventual asupra diferitelor state.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
California funcționează într-adevăr ca o altă țară. Probabil că ar fi corect să numim coasta de vest o entitate proprie. CALI OREGON și Washington au decriminalizat iarba de zeci de ani și au adoptat politici de reducere a riscurilor în materie de droguri prin care îți iau drogurile și nu te arestează. Ei sfidează în mod obișnuit legea federală. S-ar putea la fel de bine să fie o altă planetă
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Statele americane sunt într-adevăr extrem de diferite. Dar suntem interesați în primul rând de acele state în care comerțul internațional este puternic dezvoltat (în special, porturile comerciale), state care sunt situate la granițele cu alte țări. Aceste state prezintă un interes deosebit pentru comunitate, deoarece prin intermediul lor ar trebui să fie posibil să se importe în țară substanțele chimice necesare.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
California
Texas
Florida
Acestea sunt cu adevărat singurele state practicabile. Nordul Canadei este foarte dur în ceea ce privește frontierele, așa că trebuie să căutați în sud. Mexicul este ușor de introdus și, în acest moment, nimeni nu îi oprește să le introducă. Este epoca de aur a contrabandei.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
În regulă, Heisenberg, în acest caz, aș dori să dau o șansă SUA. Cu înțelegerea faptului că va fi nevoie de un raport mai aprofundat, specific statului, în viitor, pentru a oferi o imagine completă, precum și a faptului că unele dintre elementele specifice pe care le-ați solicitat nu vor fi aplicabile țării mele sau incluse în raportul meu. Cred că aș putea veni cu ceva ce ați putea aproba. Ce părere aveți? Pot să fac o încercare?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pentru SUA ar putea fi o idee bună să o faceți pe regiuni, poate. Un grup de 5, poate 6, poate mai mulți dintre noi ar putea oferi un rezumat al întregii imagini a națiunii în general. Nord-est, sud-est, mijlociu/central, nord-vest, sud-vest. Practic, Boston/RI/CT, de asemenea NY/NJ, Florida/ATL, Chicago/detriot/zona lacurilor, granița TX/MX, Cali/sud-vest, statul Washington/Oregon. O bună parte din comerț provine de la Philly/Baltimore/DC, precum și de la un mare, dacă nu chiar cel mai mare, centru de transport maritim.

Aș fi dispus să contribui la acest proiect împreună cu colegii mei de la BBgaters. Pare a fi un proiect destul de descurajant... sau ar putea fi. Domnul cu numele de @magnesium_sulphate din LT chiar a făcut asta, jos pălăria pentru el. Ačiū, broliukas.

(Scuze Pseudo - nu am vrut să-ți răspund în mod special).
 

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Este rezonabil să contribuiți la această cercetare (nu pentru bani) dacă nu pot fi acoperite toate detaliile? De asemenea, atm nu avem prea multe magazine online în Finlanda, fie, dar, probabil, am putea oferi informații care este fezabil pentru a obține...
 

Market Mouse

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 26, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Bună BB,

Apreciez foarte mult această ofertă, dar nu sunt deloc un expert aici. Sunt doar o persoană care a devenit recent fascinată de metamfetamină.

Metamfetamina s-a dovedit a avea puterea de a trezi o persoană din viața mea care îmi este dragă din cauza hipersomniei neîncetate și a paraliziei somnului.

Acest miracol cu Meth la care am fost martor mă face să vreau să știu totul despre el acum. Sunt deosebit de recunoscător forumurilor BB pentru articolele voastre. Acest articol recent despre "cea mai simplă sinteză a metamfetaminei din efedrină sau pseudoefedrină" este cea mai bună și mai ușor de înțeles informație pentru o persoană ca mine, fără cunoștințe științifice, pe care am găsit-o. Mulțumesc!

Sincer recunoscător
MM.
 
Top