Cercetarea pieței locale a medicamentelor

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mi-ar plăcea să vă ajut, dar domeniul de aplicare este atât de vast, iar SUA însăși este atât de mare și variată. Cele 50 de state sunt practic 50 de țări. Alaska ar fi a 18-a țară în funcție de mărime. CALIFORNIA ar fi a cincea cea mai mare economie din toate țările de una singură! Texasul are o economie mai mare decât Rusia, Canada sau Franța. Dea este frica lumii nu există absolut nicio publicitate mainstream pentru droguri ilicite. Chiar și așa, piața drogurilor ilegale din SUA ARE O valoare estimată de până la 750 de miliarde de dolari pe an . Cercurile drogurilor sunt adesea etnice și, de asemenea, strânse. Trebuie să conving un negru să-mi cumpere cocaina. Trimit un american de origine mexicană să facă rost de metadonă. Nu glumesc. cunosc oamenii, dar există o regulă absolută împotriva vânzării către un alb. Caucazienii pe care îi cunosc sunt mici. Nu pot să sparg piața drogurilor și să obțin aceste informații. Nu pot găsi grupuri, nu pot convinge pe nimeni să comenteze. Apoi înmulțiți asta x 50.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Nu știu, pe coasta de vest nu e chiar așa. Adică, am mai scris aici despre faptul că diferitele regiuni sunt cu siguranță diferite din punct de vedere cultural și au perspective sau poziții diferite cu privire la diferite substanțe. Descrierea ta seamănă foarte mult cu anumite zone din Midwest sau de pe coasta de est, cu siguranță. Coasta de vest este mai deschisă, la naiba, statul Washington a decriminalizat posesia tuturor drogurilor acum câțiva ani! Există dealeri care fac publicitate și poate nu jumătate, dar oricum un număr mare, vor lua cripto chiar acolo pe stradă.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Sunt de acord, desigur. Coasta de vest ar putea fi la fel de bine o țară diferită de restul SUA. Decriminalizarea și politicile de reducere a riscurilor sunt mult mai mult în practică. Eu sunt în Midwest și politicile și tacticile de aplicare a legii sunt de-a dreptul arhaice. De exemplu, dacă sunteți prins vânzând aproape orice substanță activă a SNC, riscați un deceniu în închisoare, chiar dacă nu vindeți droguri ilegale. Trebuie doar să creadă că ai făcut-o și ești vinovat. Pentru a fi mai specific, trebuie doar să vă facă să spuneți că ați crezut că vindeți droguri. Dacă ați vândut L-meth, care nu este ilegal, nu sunt obligați să vă spună acest lucru. Vă vor trimite la închisoare pentru că ați vândut medicamente fără prescripție medicală dacă nu știți cum să argumentați
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Sunt de acord cu frit, o mulțime de detalii pe care le solicitați nu sunt relevante pentru țara mea. Am fost foarte încântat de oportunitatea de a cerceta și de a scrie pentru BB, până când am citit toate cerințele. Nu există companii de livrare a drogurilor în SUA, dealerii de droguri de aici nu fac publicitate, dealerii locali nu acceptă cripto, etc. Explicația lui Frits este destul de cuprinzătoare și explicativă.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Este nepotrivit din partea mea să vă întreb ce domeniu descrieți în mod ipotetic (știți, într-o poveste inventată în care toate numele au fost schimbate pentru a-l proteja pe nefastul lol și care nu se bazează pe incidente sau momente reale care pot fi urmărite penal). Întreb doar pentru că mă întreb cum diferite persoane din aceleași zone pot experimenta lucruri de asemenea. A se vedea comentariul meu la mesajul de mai sus al lui Frit.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

@Frit Buchner @PseudoMicroGravity

Dacă citiți cu atenție, cercetarea acoperă doar țările UE și Regatul Unit. Suntem conștienți de dificultățile care vor apărea atunci când se va scrie o astfel de cercetare despre SUA. Vom efectua, de asemenea, o cercetare mai amplă asupra SUA, eventual asupra diferitelor state.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
California funcționează într-adevăr ca o altă țară. Probabil că ar fi corect să numim coasta de vest o entitate proprie. CALI OREGON și Washington au decriminalizat iarba de zeci de ani și au adoptat politici de reducere a riscurilor în materie de droguri prin care îți iau drogurile și nu te arestează. Ei sfidează în mod obișnuit legea federală. S-ar putea la fel de bine să fie o altă planetă
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
California
Texas
Florida
Acestea sunt cu adevărat singurele state practicabile. Nordul Canadei este foarte dur în ceea ce privește frontierele, așa că trebuie să căutați în sud. Mexicul este ușor de introdus și, în acest moment, nimeni nu îi oprește să le introducă. Este epoca de aur a contrabandei.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
În regulă, Heisenberg, în acest caz, aș dori să dau o șansă SUA. Cu înțelegerea faptului că va fi nevoie de un raport mai aprofundat, specific statului, în viitor, pentru a oferi o imagine completă, precum și a faptului că unele dintre elementele specifice pe care le-ați solicitat nu vor fi aplicabile țării mele sau incluse în raportul meu. Cred că aș putea veni cu ceva ce ați putea aproba. Ce părere aveți? Pot să fac o încercare?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pentru SUA ar putea fi o idee bună să o faceți pe regiuni, poate. Un grup de 5, poate 6, poate mai mulți dintre noi ar putea oferi un rezumat al întregii imagini a națiunii în general. Nord-est, sud-est, mijlociu/central, nord-vest, sud-vest. Practic, Boston/RI/CT, de asemenea NY/NJ, Florida/ATL, Chicago/detriot/zona lacurilor, granița TX/MX, Cali/sud-vest, statul Washington/Oregon. O bună parte din comerț provine de la Philly/Baltimore/DC, precum și de la un mare, dacă nu chiar cel mai mare, centru de transport maritim.

Aș fi dispus să contribui la acest proiect împreună cu colegii mei de la BBgaters. Pare a fi un proiect destul de descurajant... sau ar putea fi. Domnul cu numele de @magnesium_sulphate din LT chiar a făcut asta, jos pălăria pentru el. Ačiū, broliukas.

(Scuze Pseudo - nu am vrut să-ți răspund în mod special).
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Să mă documentez înainte de a pleca în Malaezia 😉
 

mandoel

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sunt expert în piața locală, în special în Indonezia
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
11
Points
8
Există deja o țară finalizată, pentru a arunca o privire la studiul finalizat, ca exemplu?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Dragi autori de lucrări de cercetare, vă rugăm să vă uitați la această lucrare ca la un exemplu a ceea ce am dori să vedem de la dumneavoastră.
[Polonia] Analiza pieței medicamentelor
Cred că oricine dorește să înceapă o afacere în Polonia ar trebui să citească această lucrare.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ei bine, eu sunt în california și pot atesta faptul că, deși multe lucruri au fost decriminalizate de stat, acest lucru nu a fost cazul cu guvernul federal. Legalizarea în california, în special, a făcut mult mai dificil să opereze, deoarece președintele de la momentul respectiv, Bush # 2 a lăsat DEA să se ocupe de acest lucru și au decis că vor urmări cazuri againsr cultivatori în special.
În ceea ce privește frontierele la nord și la sud de noi, este simplu să intri în Mexic, dar să te întorci cu o mașină implică o percheziție în aproximativ o treime din cazuri, dacă nu poți dovedi că călătoria ta a fost legată de afaceri. Granița de nord este strânsă ca o tobă, cu excepția unui singur loc pe care l-am găsit. Dacă încercați să intrați pe jos sau să folosiți vehicule de teren, există camere de detectare a mișcării pe toată lungimea frontierei. Trebuie să spun că eu cred că vama din Canada este în aerul rarefiat al sudtrailias
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
În SUA, guvernul local impozitează de fapt comerțul cu stiluff, iar guvernul federal urmărește în justiție același lucru. În cazul în care un terț îndepărtat introduce droguri în America de Nord, există doar câteva opțiuni: transportul cu barca este cel mai sigur sau transportul pe furiș. Orice altceva este prea implicat. De asemenea, Washington și Oregon sunt aproximativ 2 împinge departe de decriminalizarea drogurilor dure în timp ce vorbim.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
@HEISENBERG
HMU atunci când începeți pe Coasta de Est a SUA și voi obține capacul meu de gândire pe
 
  • Like
Reactions: vis

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Cred că în anumite zone rurale din SUA, cu autostrăzi care se intersectează, cum ar fi zonele apropiate de multe orașe universitare aflate la câteva ore distanță de mai multe orașe mari, există un anumit potențial pentru puncte moarte private și/sau locuri de depozitare. Localnicii din astfel de zone care ar putea introduce puncte moarte ar putea aduce beneficii sistemului anonim în ansamblu și ar conecta zone necunoscute și neglijate, dar care au un mare potențial. Eu folosesc "dead drops" la scară mică în zona mea, unde dețin sute de acri de proprietate rurală, și este minunat pentru intimitate și reduce șansele de a fi observat, deoarece nu există nimeni pe o rază de 15 km care să facă observații.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Mă aflu într-una dintre aceste "zone magice" și sunt dornic să încep
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Cu siguranță ar ușura lucrurile, mai ales în locul în care mă aflu. Midwest este o zonă mare și profitabilă cu atât de multe zone rurale care au nevoie de furnizori de încredere, precum și de un sistem sigur și anonim de "gestionare a produselor". O mulțime de cerere și nicio ofertă bună înseamnă prețuri ridicate, iar oferta care există nu este, de obicei, bună
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Îmi pot imagina cât de greu trebuie să fie cu întinderile mari. ești cu siguranță norocos să ai practic un "compus" totuși lol
 
Top