Fabricarea DMT cu bisulfit de sodiu formaldehidă și trietil amină????

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
8 g de NaBH4 au fost suspendate în DCM rece, 40 ml de acid acetic glacial au fost adăugați picătură cu picătură și soluția a fost lăsată să se agite până la oprirea întregii evoluții a hidrogenului.
Într-un alt rbf, 10 g de 5-metoxitriptamină s-au dizolvat în DCM. În rbf s-au adăugat 8 ml de trietilamină, 21,2 g de aditiv bisulfit de formaldehidă și site 4A.
Rbf a fost lăsat să se agite timp de 10-15 minute pentru a permite reactanților să se condenseze și apoi s-a adăugat picătură cu picătură triacetoxiborohidrida de sodiu care a fost preparată anterior.
Aceasta a fost lăsată să se agite timp de aproximativ 24 de ore. Reacția a fost stinsă prin adăugarea picătură cu picătură a unei soluții de KOH 15% și s-a efectuat o prelucrare simplă a aminei pentru a obține produsul care a cristalizat fără probleme. Folosind triacetoxiborohidridă de sodiu, obțin întotdeauna 90%+
 
View previous replies…

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Există o cerință de temperatură atunci când faceți acest lucru? Ați preîncălzit dce în cuptorul cu microunde ca Hamilton?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Sunteți conștient de faptul că acest procedeu produce 5-MeO-DMT, nu DMT, nu-i așa?

Mă îndoiesc că ai încercat procedura chiar tu, așa cum pretinzi că ai făcut. Nu există nicio posibilitate să fi produs din greșeală 5-MeO-DMT în loc de DMT și să nu fi observat.

Haide, omule. Pentru DMT ai nevoie de triptamină. Pentru 5-MeO-DMT folosești 5-Metoxitriptamina, în special datorită grupării metoxi din 5-MeO-DMT...
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Frate, ia-o ușor, nu ai absolut nicio idee despre ce vreau să spun când te întreb, asta înseamnă "această metodă funcționează cu 5-metoxitriptamină în loc de triptamină, nu?" la fel cum Hamilton a spus în videoclip că el a fost folosind triptamina, dar am văzut că soluția nu a fost de culoare triptamina, și am încercat această procedură și nu a funcționat, și ai menționat aceeași procedură cu 5-Metoxitriptamina." acum am clar? ar trebui să vă dovedesc ?!!Nu fi suspicios atunci când nu știi nimic
 

Attachments

  • VwPdbCOF5k.jpeg
    VwPdbCOF5k.jpeg
    4.5 MB · Views: 239
  • 8Hl7AGFSiM.jpeg
    8Hl7AGFSiM.jpeg
    4.5 MB · Views: 229
  • hyLW6M8Kx7.jpeg
    hyLW6M8Kx7.jpeg
    4.6 MB · Views: 231
  • Md3CTjGAFK.jpeg
    Md3CTjGAFK.jpeg
    4 MB · Views: 238
  • 7VoGCWrJix.jpeg
    7VoGCWrJix.jpeg
    4.2 MB · Views: 238

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Faceți 5-meo -dmt cu această metodă? În clip, Hamilton utilizează dicloroetan și faptul că utilizați clorură de metilen nu reacționează cu clorura de metilen ?? De asemenea, utilizează cuptorul cu microunde
Puteți explica mai bine metoda de extracție? Pentru mai multe detalii (Hamilton extrage DMT folosind metoda fumaratului de cristal) vă mulțumesc
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
De asemenea, doresc să sintetizez bisulfitul de sodiu formaldehidă, dar nu pot găsi o modalitate de sintetizare a acestuia. Aveți o modalitate de a sintetiza această substanță؟
Vă mulțumesc.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
Dicloroetanul este un solvent superior pentru acest lucru. Doar că nu îl aveam la îndemână.
Reacția are loc numai cu produsul final (aminele terțiare sunt mult mai predispuse la atacul de către DCM) și la cantități mici.
După stingerea reacției cu KOH 15%, transferați totul într-o pâlnie de separare, separați organicul, spălați cu KOH diluat, NaCl saturat, uscați cu MgSO4. Se distilează DCM, se extrage cu heptan clocotit și se pune la congelator :)
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Și 5-meo-dmt este sintetizat?
Am crezut că această metodă nu funcționează pe maxamină și este doar pentru triptamină.
Este puritatea 5-meo-dmt bună?
Și poate fi folosită clorura de mexamină? vă mulțumesc
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
.
Și 5-meo-dmt este sintetizat?
Am crezut că această metodă nu funcționează pe maxamină și este doar pentru triptamină.
Este puritatea 5-meo-dmt bună?
Și poate fi folosită clorura de mexamină? vă mulțumesc
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
De asemenea, doresc să sintetizez bisulfitul de sodiu formaldehidă, dar nu pot găsi o modalitate de sintetizare a acestuia. Aveți o modalitate de a sintetiza această substanță؟
Vă mulțumesc.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
Desigur, puteți obține 5-MeO-DMT folosind acest mod... de ce nu ați face-o? Da, puritate 96%+ cu ușurință. Dacă aveți mexamină hcl, trebuie să o eliberați de bază, să o extrageți cu DCM și să o uscați înainte de utilizare
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
100 g de paraformaldehidă și o cantitate mică de KOH au fost adăugate la 200 ml de apă la 70C. Aceasta a fost lăsată să se agite timp de o oră și apoi adăugată treptat la un rbf cu 100 ml de apă și 150 g de sulfit de sodiu.
Acest lucru a durat puțin peste o oră și, după ce s-a terminat, s-a lăsat să se agite timp de 15 minute. Soluția a fost concentrată și răcită la 0C cu o baie de gheață. Se adaugă 80 ml de EtOH și se agită rbf pentru a începe cristalizarea.
Cristalele au fost filtrate și spălate de două ori cu filtratul. Cristalele au fost uscate timp de câteva ore în cuptor.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Vă mulțumim. Numai cu formaldehidă 37% Cum se face acest lucru Cred că în primul pas se transformă paraformaldehida în formaldehidă.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Ați realizat adductul bisulfit de formaldehidă cu 37% formaldehidă? Cum a ieșit?
 
View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Am adăugat bisulfit de sodiu la formaldehidă 37% și am uscat-o cu căldură. Punctul de topire este de aproximativ 190 de grade.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Cât bisulfit de sodiu ați utilizat? Dacă doresc să obțin un produs de adiție de bisulfit de formaldehidă din 100 ml soluție de formaldehidă 37%, de cât am nevoie?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Puteți merge mai departe cu raportul molar, dar am turnat 5 ml pentru un gram și apoi l-am lăsat să se evapore pe încălzitor.
Puteți testa acest test și obține punctul de topire și raportați-mi
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Bisulfitul de sodiu reacționează cu formaldehida și nu lasă bisulfit de sodiu? Sunt oarecum îngrijorat de reziduurile de bisulfit de sodiu
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Când am încercat să obțin punctul de topire al substanței, aproximativ jumătate din substanță se topește la 190 de grade, nu jumătate din ea, poate o parte nu a reacționat, nu știu de ce
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Am obținut un produs de la sigma-aldrich, care a fost puțin costisitor. Eu folosesc produse chimice de la un furnizor de produse chimice.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
Exact, puteți adăuga sulfit de sodiu direct la soluția de formalină și să faceți workup-ul așa cum se arată. Sau să faceți excesul de formaldehidă și să distilați apa + formaldehida și veți rămâne cu produsul de adiție.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Pentru un gram de produs brut,
de câți mililitri de heptan în fierbere este nevoie ?
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
~30ml
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Bună ziua, am făcut reacția, în cele din urmă solventul a fost îndepărtat la temperatura camerei, dar am turnat uleiul galben în heptan fierbinte, de ce nu s-a dizolvat?
 
Top