Multe întrebări despre sinteza MDMA și a altor medicamente de către un începător.

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Vă salut! Am navigat pe acest site timp de câteva zile în căutarea de cunoștințe și experiență ! Și sunt într-adevăr foarte fericit că am găsit atât de multe! Așa că Mulțumesc.

Pentru la fel de mult ca întotdeauna îmi pun o întrebare care ar putea ajuta altă persoană care ca mine o poate de experiment, sunt curioși să învețe. Deci, aici este o listă de întrebări! Dacă nu puteți răspunde la toate este absolut neserios și vă mulțumesc deja pentru că ați luat în considerare cererea mea!

De unde să învăț tot vocabularul de sinteză ?, am putut vedea firul lui "G.Patton" privind vocabularul și plin de sfaturi, așa că îi mulțumesc pentru această parte. Dețin "The organic Chem Lab Survival Manual" credeți că este un bun punct de plecare pentru a începe de la teorie la practică? Există unele capitole mai importante decât altele? altă carte de recomandat pentru a lucra la teorie?

Unde pot găsi furnizori? Am văzut pe forum unele produse de care nu am auzit niciodată și care dacă cauți pe clearnet sunt extrem de scumpe și reglementate. Treceți prin piața chineză sau indiană cum am citit? Există vreun risc la vamă?

Am putut vedea și partea de "Listare" a forumului, este necesar să căutați aici? este suficient să copiați și să lipiți numele ingredientului pentru a-l găsi? în ceea ce mă privește această parte rămâne vagă pentru mine

Cum să știu care este cea mai bună cale de urmat pentru a sintetiza un produs (de exemplu MDMA) Am putut vedea ceva în cele 4 căi de sinteză ? cum să aleg una?

Vă mulțumesc că v-ați făcut timp să citiți și în cel mai bun caz să răspundeți!

Poate engleza mea nu este clară așa că dacă nu înțelegeți ceva spuneți-mi.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
credeți că este un bun punct de plecare pentru a începe de la teorie la practică?
I dont know boss.Always good to get some practice in an learn but make sure you understand the reaction atelast in therms of exotherm/toxic.I have small permanent scars that just miseed my eye, wear your ppe.
Sunt unele capitole mai importante decât altele? altă carte de recomandat pentru a lucra pe teorie?
Aș începe cu videoclipuri pe youtube, poate crash course chem, nile red, chemplayer, nurdrage, cody's lab și apoi dacă vrei mai mult după ce ai o scurtă înțelegere uită-te la cursul universității locale pentru anul de licență 1-2, toate subiectele majore, cum ar fi chim organic, chim analitic ar trebui să aibă lista lor de lectură. nu pot recomanda cu adevărat specifice pentru că am învățat într-o limbă diferită.
De unde să înveți tot vocabularul de sintetizare ?
Doar petreceți timp citind forumul, cărțile, articolele, o să faceți click dacă sunteți suficient de dedicați și dornici.
Unde pot găsi furnizori?
Depinde de unde ești. UE are legi destul de proaste privind precursorii, poți dansa în cercuri în jurul lor. dacă se întâmplă să fii din UE, Polonia are totul OTC, pot să dau câteva nume în privat pentru a nu-i compromite, majoritatea dintre ei îți pot obține produsul dorit chiar dacă nu este listat. Cumpărând aici pe forum de la tipi de renume este, de asemenea, bun, un pic mai scump, dar bun. SUA / Asia / Africa (lol) idk, aș avea grijă de EtNO2 vânzători ebay în SUA tho, auzit un zvon că sunt honeypots.
Treceți prin piețele din China sau India, așa cum am citit? Există vreun risc la vamă?
Din nou, depinde de locația dvs. și de legile de import din China. atâta timp cât precursorul pe care îl importați este legal, nu ar trebui să existe probleme, ați putea apărea pe unele radare, dar reduceți acest lucru prin grade de separare, cutii false lăsate în locații aleatorii, fiți creativi. India aș evita dacă nu aș fi indian. India este bine cunoscută pentru ketamină și orice OTC.

Cum să știu care este cea mai bună cale de urmat pentru a sintetiza un produs (de exemplu MDMA) Aș putea vedea ceva în cele 4 căi de sinteză ? cum să alegi una?
Depinde de ce precursori ai, ce echipament și sticlă ai, aceasta este o întrebare la care trebuie să răspunzi singur sau cel puțin să oferi mai multe detalii. dar MDMA este o sinteză destul de avansată, ai putea merge pentru MDA, piperonal sau vanilin va fi greu de obținut (omega urmărit). sau poate învăța mai întâi reducerea P2NP a amfetaminei Al/Hg (pinned), implică o mulțime de concepte de bază. întotdeauna citiți fișa tehnică de siguranță a ceea ce lucrați cu. de asemenea, uitați-vă la mefedronă.

Sper că acest lucru ajută casue fuck im sete

E: De asemenea, canale bune de învățare YT: chemical force, thoisoi2, explosions & fire, extractions & ire, John black super chemist
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Vă mulțumim pentru feedback și sfaturi! Cred că poate aduce multe pentru un începător ca mine. Îmi place acest forum pentru aspectul foarte educativ pe care ni-l poate aduce. Mă gândesc să încep cu canalele pe care le recomandați în timp ce voi continua să descifrez "the organic chem lab survival manual". Cred că voi începe prin a cumpăra direct de la oamenii de pe forum și voi vedea cum e cu Polonia.

Reducerea P2P a amfetaminei poate fi făcută de începători? Mefedrona îmi face ochiul ca MDA-ul pe care îl știam doar pe nume.

Foarte frumos că am putut să răspund! sper să bei. pot să te contactez despre Polonia ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
P2P (restricționat și urmărit) -> Amfetamina nu este atât de eficientă la scară mică și vine cu impurități (formetorex) , randament de numai 30%. dar este metoda principală în Europa. această rută specială și impuritățile pe care le aduce fac ca pasta euro să miroasă și să se simtă ca europaste. eu personal aș ignora această rută, păstrați-o pentru meth sau când aveți un pic mai multă experiență în izolarea produsului dvs. această metodă are un fir aici numit sinteza leuckart de william d.

P2NP (Not restricted but watched) -> Amph. is a better route(most of time) , you can go a lot of ways, reduction with AlHg, with borohydride, RedAl if you are a millionaire. there are many more but these are the most conventional.

Gândiți-vă, decideți unde vreți să mergeți vedeți ce vă este accesibil și de ce altceva aveți nevoie și vă voi îndruma spre comerciantul potrivit care va avea 100%.
De asemenea, citiți Pihkal lui Shulgin, cel puțin intrarea MDA. înțelegeți sistemul : aldehidă corespondentă -> nitropropenă corespondentă -> reducere la amina dorită
 

Sopranos

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
De asemenea, aș dori să aflu mai multe. PM :)
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
piperonal mod bun de a face mdma
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Cea mai bună modalitate de a începe pentru un începător este YouTube. Consultați unii dintre cei mai buni chemtubers de acolo, precum NileRed, Doug's Lab și Thy Labs. Veți găsi mai multe pe măsură ce avansați.

Apoi începeți să faceți sinteze ale precursorilor și reactivilor. Găsiți ceea ce aveți nevoie, căutați videoclipuri de sinteză pe youtube (nu veți găsi niciun videoclip public de sinteză a medicamentelor acolo, cu excepția utilizatorului "Higgs Bosson", dar acesta va dispărea destul de curând) ale precursorilor și începeți de acolo.

Dacă aveți nevoie de acid sulfuric, verificați cum se face din acid de baterie sau prin elctroliza metabisulfatului de sodiu. Dacă ai nevoie de acid azotic, fă-l singur din acid sulfuric. Veți avea nevoie de etanol absolut. Procurați etanol alimentar pur și distilați-l până la concentrația maximă, apoi uscați-l cu tehnici de uscare adecvate. Fă-ți proprii agenți de uscare. Încercați să obțineți nitroetan, dar mai întâi va trebui să obțineți nitrit de sodiu din nitrat de sodiu. Și așa mai departe ...

În acest fel, veți învăța tehnicile de laborator de bază, vocabularul și vă veți aproviziona cu substanțe chimice pentru încercări fără a comanda substanțe chimice supravegheate. De multe ori chemtuberii vor explica și reacțiile chimice, iar dacă studiați și dumneavoastră puțină chimie, aceste explicații vor fi în curând ușor de înțeles.
După ce reușiți să faceți încercări la scară mică, puteți alege să vă întăriți și să începeți o afacere. Atunci va trebui să găsiți furnizori de precursori urmăriți gata preparați care sunt 100% de încredere. Dar asta este o altă poveste.

Iar atunci când alegeți metoda de sinteză a unui produs final, alegeți-o pur și simplu pe cea în care puteți obține sau sintetiza reactivii și în care există un randament bun.
Dacă doriți să obțineți amfetamină, urmați calea P2NP/NaBH4/CuCl- și obțineți propriul P2NP din benzaldehidă și nitroetan. De exemplu.
 
Top