Temperatura maximă pentru recristalizarea cocainei cu etanol

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Extracția A/B, asta da treabă serioasă. 😂 A fi capabil să faci una este ca și cum ți-ai lega pantofii, este obligatorie, dar eu o evit cu desăvârșire. Am făcut o extracție A)B pe niște metadonă luna trecută și am precipitat-o prin hcl picurat în acid sulfuric, iar solventul a fost naptha. Am făcut-o pe 5 g de chestie maro deja fumată pe care o torn din pipă de fiecare dată. A fost doar o muncă de casă pentru gazare, pe care nu am mai făcut-o până acum. Acestea fiind spuse, pot obține orice din cocaină fără un A/B. O spălare triplă cu cloroform, clorură de metilen, elimină chiar și levamisolul din hcl fără a fi nevoie de neutralizare
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Acest document pare să fi fost șters de pe internet. Poate că nu a trecut de evaluarea colegială. Păcat. În absența acestuia, vă voi prezenta acest document , care este cel pe care toată lumea îl citează din "revista Microgram" atunci când vorbește despre separarea levamisol/cocaină. Tabelul 1 în special
QQYxT13ELB

În continuare, vă voi prezenta acest document din Journal of Analytic toxicology care afirmă că 79% din eșantioanele de cocaină ilicită conținând PTHIT (levamisol/ dextramisol) conțineau 30% sau mai puțin în greutate, iar 93% conțineau 40% sau mai puțin PTHIT în raport cu cocaina hcl.
IgcPwL5AB6

Astfel, 79% din probe ar conține 4,1% sau mai puțin PTHIT și 93% din probe ar conține, probabil, mai puțin de 8% PTHIT, după ce au început de la 30-40% după doar o spălare a HCL cu cloroform. Acest punct de date a fost obținut prin calcularea cifrelor mediane între punctele de date de 30% și 50% pentru a estima punctul de 40%.
Comparând datele pentru 5 spălări cu hexan din același document, s-ar putea concluziona în mod rezonabil că spălările ulterioare cu cloroform ar îmbunătăți și mai mult aceste cifre.
Prin urmare, îmi mențin poziția conform căreia o spălare cu cloroform/apă pe sarea hcl a cocainei este o metodă viabilă pentru extragerea levamisolului din aceasta.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Am o întrebare pe care poate mă puteți ilumina aici cu expertiza dvs. Odată ca niciodată am avut niște cocs de o calitate serios excepțională. Cu siguranță era mai bună decât solzișori de pește, dar ar putea fi, eventual, subiectivă. Știu că provenea de la o sursă din Caraibe. Era de culoare galben pal. Era uscat, dar consistența sa părea un fel de umedă, ca zăpada moale, puteai să-l presezi în grămăjoare. Avea o consistență de lut uscat. Era pulverulentă/grunjoasă, dar și ca untul - îmi pare rău că este greu de descris, nu am mai văzut ceva asemănător. Rahatul avea chiar și mici pete de pământ și material fibros de tulpini de plante în el - vorbesc despre "brut." Acum, nu spun că nu ar fi putut fi falsificat, dar mă îndoiesc serios.

Așa că m-am jucat cu el, ca o pisică curioasă ce sunt. M-am hotărât să arunc puțin cu apă într-o lingură și să prepar o piatră. Fără bicarbonat de sodiu. Rahatul s-a uns uniform și a fulgerat direct într-o rocă și mai repede, nici măcar nu am avut timp să mă gândesc să încerc să-l grupez cu un penny sau să-l șochez cu ceva rece. Oricum, sunt oarecum confuz în legătură cu ceea ce spuneți voi despre spargerea moleculei / "ungerea" cu exces de căldură. Asta s-a întâmplat și o parte a rămas ca sare HCl în apă? Pentru că nu i-am adăugat nicio bază? Acest lucru m-a derutat întotdeauna. Vă apreciez, băieți, vă mulțumesc.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Faptul că s-a transformat în ulei și s-a separat de apă este o dovadă clară că era cocaină de bază. Murdăria și materialul vegetal înseamnă că, practic, trebuia să fie acest produs. Numele cui depinde de locul în care vă aflați.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cocaine_paste
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Woops Am dat-o în bară aici... Puteai să-l miroși/ să-l împuști. Se dizolvă în apă. Am cunoscut fumători care trebuiau să o gătească dacă voiau să o fumeze. Nu era atât de murdară, era mai degrabă rafinată, dar era materie organică vizibilă ici și colo. Mă gândesc că "solzi de pește" este probabil rezultatul rafinat, recristalizat, presat a ceea ce a fost asta.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
A fost cu siguranță bază totuși, sau amestecată cu o bază, 10% sau mai bine, care este greutatea hcl în comparație cu cocaina. Ei bine, eu sunt pierdut. Ei trebuiau să o gătească, dar tu nu ai făcut-o. Dar tu ai spus că ai gătit-o, fără bază, deci... O persoană ar trebui să o încălzească pentru a o fuma. DAR! Când o fumezi, primul lucru care se întâmplă este că o încălzești 🤔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
"Ei bine, m-am pierdut. EL a trebuit să o gătească, dar tu nu ai făcut-o. Dar ați spus că l-ați gătit, fără o bază, deci... O persoană ar trebui să o încălzească pentru a o afuma. DAR! Când o afumi, primul lucru care se întâmplă este să o încălzești 🤔 " WOT?

Și mie mi se pare la fel de logic. Cum am spus, se dizolvă în apă. Ai putea să-l miroși sau să-l împuști. Am dizolvat-o în apă, am încălzit-o și a ieșit imediat și a explodat într-o clipă fără să adaug nicio bază.
Nu o puteai fuma fără să o gătești, asta vreau să spun. Eu nu am fumat, dar oamenii pe care îi cunosc și care fumau trebuiau să o gătească ca pe orice altă pudră, adăugând de obicei puțină sodă. Poate că a fost amestecată cu o bază și nu am știut - ce zici de o formă de sulfat?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Trebuie să spun, ca răspuns la acest fir, că am primit acest bolovan vineri (bine, soția l-a cumpărat pentru mine și m-a surprins 🥰)
B5qNKmEhub

Și am ajuns la ultimul gram, și am gătit fiecare firicel din el în crack și l-am ars mai tare decât am făcut-o vreodată. Am fiert-o de câteva ori, am uscat lingura, ect. Și se pare că nu am pierdut nicio cantitate notabilă, deci trebuie să fie mai dură decât am anticipat.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Mi-e dor să am o mamă de zahăr. ;]
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Am un clopoțel aproape la fiecare lovitură din chestia asta. Este ciudat pentru că nu este mai bine decât de obicei, dar literalmente 9/10 a fost yhe Jetsons zboară de pe nava spațială și negru dudes vorbesc în afara ferestrei mele. Încă mai aud oameni. Desigur, a trebuit să fumez niște crack și metamfetamină doar pentru a obține copiii 8n autobuz. Nu a dormit în 3 zile
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Am un clopoțel aproape la fiecare lovitură de pe chestia asta. Este ciudat pentru că nu este mai bine decât de obicei, dar literalmente 9/10 a fost yhe Jetsons zboară de pe nava spațială și negru dudes vorbesc în afara ferestrei mele. Încă mai aud oameni. Desigur, a trebuit să fumez niște crack și metamfetamină doar pentru a obține copiii 8n autobuz. Nu a dormit în 3 zile
 
Top