Question Măsurarea pentru capsule

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Bună ziua, oameni pricepuți.

Vreau să investesc într-o mașină mică de umplere a capsulelor, dar nu sunt sigur cum să procedez pentru a dimensiona capsulele de care am nevoie.

În prezent, iau cristale de MDMA, le zdrobesc până devin o pulbere fină și cântăresc 200mg și umplu o capsulă de dimensiune 2.
Fac acest lucru manual.
Producția pentru mine este un volum mic, trebuie să fac doar 1 sau 2 sute la un moment dat.

Așadar, întrebarea mea este următoarea: cum determin ce dimensiune a capsulei să folosesc dacă doresc o distribuție uniformă a MDMA în toate capsulele?
Am citit această postare /threads/capsulation.387/ și există o mulțime de informații bune acolo, dar cred că trebuie să știu densitatea pulberii tapate ca per:
ZBh0wa5CIG


Deci, dacă cineva știe densitatea robinetului de MDMA pură (bine șampanie la 84% cred), atunci vă rog să-mi spuneți, astfel încât să pot cumpăra capsule de dimensiunea potrivită și presa de capsule, deoarece capsulele de dimensiune 2 nu sunt umplute, astfel încât doza mea va fi peste și neuniformă...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Bună ziua, cred că este destul de greu să găsiți astfel de informații. Vă referiți la densitatea în vrac? Cred că este destul de ușor și mai bine să o măsurați singur.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
În esență, tot ceea ce vreau să știu este ce dimensiune a capsulei trebuie să folosesc pentru a obține 200 mg de MDMA în mod fiabil fără a măsura individual fiecare doză.

Dacă mă măsor, trebuie să calculez volumul de MDMA comprimat de 200mg pulbere fină și apoi să încerc să aliniez acest lucru la o dimensiune a capsulei?

Adică știu deja că mărimea 2 este mult prea mare, dar trebuie să trec la mărimea 3 sau la mărimea 4 pentru a obține 200mg?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Există probabil mult prea multe variabile pentru a vă oferi un răspuns universal fără o anumită standardizare. Cantitatea de MDMA reală va varia de-a lungul aceluiași lot pentru aceeași probă de volum de 200 mg luată una după alta, cu excepția cazului în care o mărunțești până la o pulbere fină distribuită uniform. Sunteți la limita dintre aparent suficient de important încât să vă gândiți la densitatea pulberilor și nu suficient de important încât să spălați safrolul de pe ea, să o măcinați cu bile și să o amestecați cu cantitatea potrivită de umplutură inactivă pentru ca 200mg în orice capsulă 200mg sau mai mult să încapă.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Aș prefera să nu-l amestec cu nimic. Mici loturi făcute manual de cristale de șampanie măcinate fin (cu pisălog și mortar), pudră albă pufoasă și frumoasă.

Vă rog să explicați "nu contează suficient de mult pentru a spăla safrolul de pe ea și pentru a o măcina cu bile și a o amesteca cu cantitatea potrivită de umplutură inactivă"
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Este impură și de culoarea șampaniei, ceea ce înseamnă de obicei că conține safrol nereacționat, așa că de ce nu o speli?

Cu MDMA curățată, ați putea să o măcinați cu bile (cu bile sau cu BB) cu o umplutură inactivă. Calculați cantitatea de umplutură pe care trebuie să o introduceți, astfel încât o capsulă complet umplută, indiferent de dimensiune, să conțină 200 mg sau o cantitate extrem de apropiată de aceasta.

Ceea ce mă întreb este de ce contează atât de mult că sunt 200 mg și nu "aproximativ 200 mg". 190 sau 210 sunt atât de diferite? 200 mg este un număr arbitrar ales doar pentru că este rotund. Complicați excesiv situația pentru a o îmbunătăți ușor, când este nevoie de mai puțin efort și gândire pentru a o îmbunătăți substanțial.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ah, mulțumesc.
Nu vreau să o spăl, deoarece este de o calitate suficient de ridicată și nu vreau să mă încurc cu ea și să-mi măresc costurile.
În ceea ce privește 200mg, da, este un număr arbitrar și vreau doar să ajung acolo/aproape pentru că este o doză de dimensiuni bune pentru oricine.
Cred că aveți dreptate și că complic prea mult lucrurile, mai ales având în vedere că acestea nu sunt pentru revânzare, ci doar pentru prieteni.
Am o minte analitică și îmi place să explorez cum să fac lucrurile corect. Dacă aș avea un laborator, aș încerca cu siguranță spălarea... Am crezut că 84% a fost la fel de curat ca ai putea obține MDMA (cel puțin asta e ceea ce oamenii de la GammaGoblin mi-a spus...)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
302
Points
63
Da, complici lucrurile. Toacă-ți MDMA. Dacă folosiți materiale de umplutură suplimentare, măcinați și amestecați totul. Cumpărați cele mai ieftine preparate în capsule de la farmacie. Scoateți tot ce este în plus din capsule și încercați să puneți MDMA în ele. Așa veți determina dimensiunea capsulelor. apoi comandați capsulele goale în funcție de parametrii pe care i-ați ales.
 
Top