Cum se face acidificarea mefedronei (4-MMC)?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Bună ziua.

Mă întrebam ce traseu urmați în etapa de acidificare după spălarea freeebase-ului.

După ce am studiat și am experimentat, calea pe care o folosesc acum este adăugarea de acetonă 1:1 volum la bază cu soluție HCl 1:5 la acetonă.

În acest fel este cel mai ușor de controlat temperatura. Și mie mi s-a întâmplat de 2 ori ca freebase-ul să devină roșu. Presupun că a fost din cauza unei cantități prea mari de bk nereacționat și am observat că se întâmplă mai frecvent atunci când freebase-ul este mai concentrat. Acestea fiind spuse, eu prefer un raport de 1:5 între bk și solvent, în timp ce alții folosesc 1:3. Puteți adăuga întotdeauna solvent după ce reacția a avut loc, dar acest lucru adaugă un pas suplimentar.

Am citit și despre acidificarea sub apă. Aceasta este, de asemenea, o modalitate bună de a proceda, deoarece 4-MMC se va dizolva în apă și acest lucru este mai ușor de depozitat/transportat din locul de gătit. De asemenea, face ca etapa de congelare să nu fie necesară în sine, deoarece majoritatea produsului nu va rămâne în stratul organic.

Ce metodă preferați și de ce?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Lovitură
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
De asemenea, mă întrebam dacă atunci când acidificați cu apă, acest lichid poate fi reutilizat în acidificare pentru lotul următor (adăugați HCl la apă și acriți lotul următor?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Vreți să spuneți că, de exemplu, aveți 100 ml de bază, adăugați 100 ml acetonă și acidificați cu o soluție 1:5 hcl/acetonă sau adăugați 100 ml acetonă și apoi 20 ml HCl?
 
Top