Sinteza mefedronei (4-MMC) [2B4M, acetat de etil, metilamină HCl]

c01db100d_india_mephedron

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Putem înlocui

MA HCI în
METILAMINĂ (mono) 40%
Nr. CAS: 74-89-5

Comandat

2-Bromo-4-methylpropiophenone 1451-82-7
Acetat
NaOH
Acetonă


Spuneți-mi dacă mai avem nevoie de ceva ?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Yes u can and dont need anything more
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
🤔 deci un chimist de casă cu picior de cric 8s makining Methylazanium clorură, și curățarea atât de bine că, după ce persoana a eliberat metilamină, VA FI MAI PUR decât SIGMA ALDRIDGE 40% METHALAMINE SOLUTION?! Iertați-mă, am făcut o uncie de cocaină de vineri, dar mi se pare foarte al naibii de greu de crezut. Am, ade de câteva ori a făcut cloroform și metanol distilat t9 curat ot sus și nu a fost nici pe departe chiar 90% purit u
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Puteți să vă descrieți punctul de vedere în alte cuvinte? Nu sunt sigur dacă nu am înțeles ironia de aici :)
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Cât de mult frebasee u pierdut atunci când vă spălați cu apă ??
 

taricshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 8, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
de ce folosiți metilamină hcl în loc de 40 % în apă?
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
aproximativ 30%
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Folosesc HCL în loc de AQ, deoarece AQ nu sunt, de obicei, de o calitate atât de bună
 
  • Like
Reactions: $!$

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Așa că spuneți-ne mai multe. Dacă deprotonați th3 hcl în solvent, atunci produsele sunt în solvent. Sare, în primul rând poate puțină apă? Deci trebuie să folosești un aparat pentru a usca și injecta direct gazul, în loc să saturi o soluție? În caz contrar, este plin de sare, produs nerealizat și acum este umed, ceea ce nu ar conta dacă solventul th3 este apă, dar ar ruina o soluție de metanol saturată. Îmi scapă ceva?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
În general, aveți dreptate, acest mod de a acționa nu este pe deplin adecvat și a fost un mod riscant, dar este un prim pas în obținerea unui randament mai bun, așa că mi-am împărtășit experiența - unii oameni au probleme în a obține un produs bun de aq 40%, iar acești pași sunt mai ușori și mai productivi - așa că cel puțin pot crede că este cel mai bun mod pentru cei care au probleme în a obține un "produs bun". Dar, bineînțeles, există și produse de reacție rămase. Încă nu m-am gândit cum să scap de ele, în loc de asta mă gândesc să demonstrez o modalitate mai ușoară de a preepara aq40% din hcl și să fac totul într-o singură etapă de sinteză (pentru a obține 4mmc) sau să folosesc gazul direct, așa cum ați spus, în timpul reacției
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Am fost făcut în felul tău toate substanțele chimice sunt pure pentru shure când arunc metilamina hcl amestec tot uleiul nu schimbă culoarea sticla este fierbinte, dar uleiul este verde apă. Am fost 4 timp arunca acid arunca la congelator și a doua zi se filtrează ceea ce primește este o pulbere de arsură ochi, cred că este de până la 2b4m...
Am fost făcut în felul tău toate substanțele chimice este pur pentru shure atunci când am aruncat metilamina hcl am amestecat tot uleiul nici o schimbare de culoare sticla este fierbinte, dar uleiul este verde apă. Am fost 4 timp arunca acid arunca la congelator și a doua zi se filtrează ceea ce primește este o pulbere de arsură ochi, cred că este de până la 2b4m...
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Niciodată nu mi-au ars ochii, dar poate sugera tahts 2b4m acolo, dar de ce nu sigur?
poate încercați să recristalizați 2b4m 1 și să vedeți rezultatul.
de asemenea, puteți da un pic mai mult timp pentru reacția exotermică 40-50 minute în total pentru a vedea
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Reactivi: 13,5 g NH2CH3*HCl în 15 ml apă 7,9 g NaOH în 20 ml apă 11,4 g 2-bromo-4'-metilpropiofenonă 6 ml HCl 37% + 24 ml apă 115 ml de toluen 225 ml apă acetonă Preparare: La r-ru 11,4 g (50 mmol) de 2-bromo-4'-metilpropiofenonă în 25 ml de toluen la 20 grade C, se introduce în 5 minute 6,2 g de metilamină în 35 ml de apă (rr risc prin cercetător 7,9 g de NaoH în 20 ml de apă rece la r-ru 13,5 g de NH2CH3*HCl în 15 ml de apă). Conținutul balonului se amestecă la 20-25 deg C timp de 16 ore (sau la O deg C timp de 24 ore). În acest timp, amestecul se toarnă în 150 ml de apă rece. Se separă pe faze, faza apoasă se extrage cu 2x20 ml toluen. Fazele toluenice combinate se extrag cu 3x25 ml de apă și 2x15 ml de r-rem HCl. Fazele acide combinate se spală cu 2x25 ml de toluen, iar apa se evaporă sub vid până la uscare. Precipitatul alb rămas se purifică prin cristalizare din 20 ml de acetonă. conținut de 4,8 g (45%) mefedronă*HCl Ce părere aveți?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Nu am efectuat-o în acest fel, așa că nu am o părere.
Se pare că sunt necesari mulți reactivi și randamentul nu este foarte ridicat
 
  • Like
Reactions: $!$

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu sunt deloc un chimist. Privind la acest lucru și încercând să fac calcule în mintea mea, se pare că CH³NH²hcl este stoechiometric față de 2-b-4-mp. Îmi amintesc că m-am întrebat anterior outload despre matematica altcuiva făcând aceeași reacție și mi-am dat seama thiers și m-am întors la video și cantitatea utilizată a fost 4x. Poate că memoria mea nu mă ajută, dar există un videoclip pentru această reacție
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
nu știu un videoclip, știu la ce anume ajunge această sinteză
dar obțin un punct important:
1. de obicei, oamenii nu obțin produse curate oricum, o mulțime de albastru / alb / negru 20% % randament?
așa că, probabil, aceasta este mai bună oricum decât asta
toți cei care au învățat sau au făcut un efort pentru a învăța știu ce face această reacție
Ați înțeles punctul meu de vedere?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
dar, desigur, respect un astfel de comentariu :) primul său comentariu
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Câte g de 2-iodo-4'-metilpropiofenonă ar trebui utilizate în această sinteză puteți scrie întregul calcul?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Aceeași
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Ar fi minunat să avem o înregistrare video a acestei sinteze 😁
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Făcut și arată tuturor oamenilor forma forum
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
În acest fel este o greșeală.
Am schimbat câțiva pași și am obținut un ulei galben frumos atunci când am terminat amestecul și nu am nevoie de amestec 30min este exotermic solvate..
Spuneți că obțineți verde și când terminați spălarea cu apă obțineți galben, aceasta este problema dumneavoastră, de asemenea, din cauza culorii verzi pe care o obțineți deoarece
Toate metilamina nu a reacționat și pentru aceasta aveți o culoare verde, a mea este pentru urină dimineața după ce reacția este completă
 
Top