Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Am realizat deja o sinteză reușită a 3cmc. Ajutorul a fost foarte apreciat.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Felicitările mele, prietene! Ești cel mai bun! După un succes atât de mare în subjugarea substanțelor, ai putea să împărtășești cu fanii tăi experiența ta unică în această sinteză? pentru că încerc de aproximativ o lună să obțin un rezultat slab, dar de succes în sinteza 3cmc, dar până acum am avut parte doar de fiasco. Am încercat deja 5 solvenți diferiți, personal am uscat acetona prin distilare și cu sulfat de magneziu anhidru, dar după acidificare și expunerea zilnică a sticlei 🥛cu produsul la🌡️ -20⁰C, nu a existat nici măcar un indiciu de cristalizare. Spuneți-mi numărul CAS al substanței inițiale, vă rog?
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
clorura de metilen este mai bună după părerea mea la 4mmc adevărat 2h 40° dar cu 40° taulen este prea mică temperatura trebuie să fie mai mare de 50%, adică 100g bk4 50g 4mmc + o mulțime de impurități pentru că nu cureți deloc uleiul văd că după cristalizare vei avea undeva 40g poate mai puțin randament eu am obținut 70% și 80% randament la clorura de metilen
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
respectul meu! ați putea împărtăși experiența dvs. unică de a obține un randament de 70% în sinteza 4mmc în DCM? Acesta este un rezultat extrem de interesant, cel puțin pentru mine. Vă voi fi foarte recunoscător pentru lămuriri.
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Cu 3 cmc vă veți distra mai mult
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Sunt total de acord cu tine, prietene. 3cmc mi-a amintit cumva de a-pvp în ceea ce privește metoda de izolare și cristalizare. Datorită apei în care este dizolvată clorura de hidrogen, acestea nu cristalizează imediat din solvent, ci se depun la fund sub forma unui lichid uleios. a-pvp este roșu, iar 3cmc este radical negru. Prin urmare, este necesar să se decanteze cu atenție stratul superior al solventului și apoi să se clătească acel lichid vâscos cu o cantitate destul de mare de acetonă și aproape imediat substanțele precipită. rămâne doar să se filtreze și să se recristalizeze.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Am căutat, nu exista nicio sinteză cu permanganat și acid acetic.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Omule, ești interesat de vechea metodă de fabricare a Jeff din efedrină sau pseudoefedrină prin oxidarea acesteia cu permanganat de potasiu într-un mediu acid, nu? Este foarte simplu. dar nu ar fi mai bine să o reduceți cu hidrogen iod în prezența fosforului roșu la metamfetamină? în primul rând, vă veți droga mai mult timp, iar în al doilea rând, această metodă este mai puțin dăunătoare pentru sănătate. Dacă sunteți încă curios despre acest lucru, atunci scrieți-mi aici în telegramă: @placeres_prohibidos. Vă voi ajuta să rezolvați aceste probleme
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Raportul ceton/metil este greșit. Ar trebui să fie 1:2 sau un ușor exces de metilamină. Ați folosit 1:1,6. Sper că aceasta a răspuns la întrebarea dvs. Poate că aveți, de asemenea, erori în sinteză, dar nu am fost acolo, așa că nu știu.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
dar am urmat manualul scris. în regulă, voi încerca să măresc cantitatea de metil și să văd care este randamentul. am urmat exact pașii din videoclip.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Am o întrebare, este toluenul un substitut mai bun pentru benzen decât EA, având în vedere că toluenul este mult mai asemănător cu benzenul?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
nu, nu dacă doriți să obțineți o confuzie a curcubeului care devine mai frustrantă cu fiecare schimbare de culoare
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
we made new 4mmc thanks bb forum form help
 

Attachments

  • KsDaJxUP0H.jpg
    KsDaJxUP0H.jpg
    6.5 MB · Views: 594

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Judecând după această fotografie, amice, ai cu siguranță un talent pentru chimie. Te rog să accepți felicitările mele sincere. Ești cel mai bun Bro ✊😉 și iată primul meu cross de mefedronă. Numai că, dintr-un motiv oarecare, Chrome nu-mi permite să inserez o imagine ... trist.🥺
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Salut domnule William! Am efectuat sinteza de 3cmc din 2Br-3Clpropiofenon CAS 34911-51-8 în strictă conformitate cu acest manual, cu singura diferență că am folosit DMSO în loc de NMP, dar rezultatul nu este încă satisfăcător. Un pahar cu un amestec din toate componentele specificate în manual, după acidificare la pH=6, a fost în congelator timp de mai multe ore la o temperatură de -20⁰C, și nici măcar nu se observă semne de cristalizare. Doar pe fundul paharului se acumulează încet o substanță neagră radicală, a cărei consistență este foarte asemănătoare cu uleiul uzat de mașină. Am o întrebare pentru toți utilizatorii experimentați ai acestei resurse de internet și în special pentru experți: care ar putea fi motivul eșecului meu, dacă sinteza 4MMC din BK-4 în DCM simplu a avut succes și randamentul a fost de aproximativ 50%? Aș fi recunoscător pentru orice explicație rațională și constructivă.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
pentru că am nevoie de 2 solvați și tu nu îi încălzești :p
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Scuzați-mă, domnule. V-am înțeles greșit: "Aveți nevoie de doi solvenți?" și "Nu-i încălzesc?"... Nu am nimic împotrivă, dar vă rog să explicați de ce s-a spus acest lucru: la sinteza de 3cmc folosind tehnologia de sinteză 4mmc prezentată de Sir William, sau este vorba de experiența dvs. personală, de succes, în obținerea de 3cmc? faptul este că limba mea maternă nu este engleza și încă folosesc serviciile traducătorilor terțiari în comunicarea cu străinii, deci este foarte posibil să vă fi înțeles greșit. Nu o luați drept obrăznicie, rugămintea mea de a explica remarca dvs. la postarea mea. Vă voi fi sincer recunoscător!
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Care este randamentul mefedronei în grame cu acest procedeu, folosind cantitățile de menționate.
  • 2-Bromo-4'-metilpropiofenonă (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-Metil-2-pirrolidonă (NMP; cas 872-50-4) - 20 L;
  • Metil amină 40% soluție apoasă (cas 74-89-5) - 8 L;
  • Benzen - 20 L;
  • Acetonă - 30 L;
  • Acid clorhidric con. soluție aq. (HCl 36%) ~ 1,5 L;
  • Apă distilată - 20 L;
  • Sulfat de magneziu (MgSO4);
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
dacă ai făcut bine 50%-60% - 20% când ai făcut cristal
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
și de ce vrei să folosești benzen dacă folosești nmp ?XD
 

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Evitați benzenul, utilizați în schimb dcm.
 
View previous replies…

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Citiți secțiunea Reactivi pentru a menționa sinteza.
Reactivi:

  • 2-Bromo-4'-metilpropiofenonă (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-Metil-2-pirrolidonă (NMP; cas 872-50-4) - 20 L;
  • Metil amină 40% soluție apoasă (cas 74-89-5) - 8 L;
  • Benzen - 20 L;
  • Acetonă - 30 L;
  • Acid clorhidric con. soluție aq. (HCl 36%) ~ 1,5 L;
  • Apă distilată - 20 L;
  • Sulfat de magneziu (MgSO4);
 
Top