Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Puteți utiliza o cantitate similară
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Bună, William. Am obținut n-metil-2-pirrolidona (NMP) solidă. Ar trebui să pun apă pentru a-l dilua? Cât de mult? Multe mulțumiri!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Bine, vă mulțumesc
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Am realizat deja o sinteză reușită a 3cmc. Ajutorul a fost foarte apreciat.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Felicitările mele, prietene! Ești cel mai bun! După un succes atât de mare în subjugarea substanțelor, ai putea să împărtășești cu fanii tăi experiența ta unică în această sinteză? pentru că încerc de aproximativ o lună să obțin un rezultat slab, dar de succes în sinteza 3cmc, dar până acum am avut parte doar de fiasco. Am încercat deja 5 solvenți diferiți, personal am uscat acetona prin distilare și cu sulfat de magneziu anhidru, dar după acidificare și expunerea zilnică a sticlei 🥛cu produsul la🌡️ -20⁰C, nu a existat nici măcar un indiciu de cristalizare. Spuneți-mi numărul CAS al substanței inițiale, vă rog?
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Iată rezultatul 3cmc
 

Attachments

  • i4rM0FZRSW.jpg
    i4rM0FZRSW.jpg
    128 KB · Views: 488

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
domnule, vreau să o fac singur acasă. se poate face într-un vas și ce material ar trebui să cumpăr vă rog să mă ajutați dacă mă puteți ajuta șa aș fi foarte recunoscător vă mulțumesc
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, William,
Schimbarea 2-bromo-4-metilpropiofenonei cu 2
bromo, 3-cloropropiofenonă îmi va aduce 3cmc. Multe mulțumiri!
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Mulțumesc Selassy! Bănuiesc că ar trebui să păstrez aceleași proporții pentru celelalte substanțe? Trebuie să recunosc că nu am cunoștințe de chimie.
Și o altă întrebare: Cum ar trebui să cristalizez rezultatul final? Apreciez foarte mult tot ajutorul tău!
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Da, puteți utiliza aceleași cantități și proporții.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Ce etapă ar trebui să urmez dacă mai trebuie să reacționez bromul cu 4-metilpropiofenona. În ce cantitate pentru această scară? Am nevoie și de benzen pentru asta, nu?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Există un substitut care poate fi utilizat în locul benzenului? este foarte carcenogenic și volatil. dacă nu există o sinteză viabilă la scară largă. benzonatul de sodiu și destilarea hidroxidului de sodiu nu mi se pare viabilă la scară largă. importul este singura opțiune? mulțumesc.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
așteptați să simțiți mirosul de 2b4m. mai degrabă aș înota în benzen
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Care este producția teoretică de mefedronă a acestei scheme de sinteză?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
40-60% Sunt randamente practice. Teoretic este 100% =)
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Benzenul poate fi înlocuit cu toluen?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Bună ziua, am testat această sinteză și am câteva întrebări cu privire la aceasta:

1. atunci când adăugați metilamină 40% la punctul 3, o adăugați dintr-o dată sau în porții mici, asigurându-vă că amestecul nu depășește 60 de grade?

2. punctul 4 menționează apă pură rece, poate fi răcită cu gheață carbonică la aceste 3-5 grade C?

3. punctul 8 menționează acetonă rece ca gheața, se poate adăuga o cantitate mare de gheață carbonică pentru a o răci la -30 / -50 grade C?

4. punctul 9 menționează punerea întregului lucru în congelator, care este scopul acestui lucru și este necesar?


În general, am testat această sinteză, trebuie să recunosc că funcționează și este fabulos de simplă, nu mai puțin că am folosit acetonă la 5-10 grade C, făcând produsul final albastru și imposibil de clătit. Cred că are de-a face cu acetona caldă, la punctul 8, făcând un dimmer sau o altă formă de impuritate. Am înțeles eu corect?

Aș dori să rog pe cineva din domeniu să răspundă în ceea ce privește cele 4 întrebări de mai sus. Salutări
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună.
Bineînțeles
Da, dar apa ta se va transforma în gheață
Da, dar nu trebuie să utilizați acetonă atât de rece. -5-10 *C este suficient
Scopul este cristalizarea. Temperatura scăzută ajută la formarea cristalelor de mefedronă din soluție.
 
Top