Metamfetamina din efedrină prin iod și P roșu

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Explicație foarte detaliată, domnule chimist, am acum 57% acid iodhidric, fosfor roșu, iod, clorhidrat de pseudoefedrină și apă distilată. Îmi puteți spune raportul de adiție, temperatura și timpul de reflux?
 

Hypnou

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 1, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Nu înțeleg de ce așa, întreb doar pentru că o metodă mai bună pentru mine va fi întotdeauna E+P+H3PO4 85%<+... și încălzirea la 110C și începerea scăderii treptate a I în funcție de cantitatea E din reacție, în principiu când am filtrat reacția într-un recipient cu toluen sau xilen și am adăugat amestecul NaOh cu apă, astfel încât să am aceeași bază liberă curată pe care o pot filtra din NaOh uscat, care a absorbit perfect toate impuritățile după ce am adăugat de 2-3 ori amestecul HCl 32%<+ cu apă de fiecare dată când se agită și se separă părți mai mici, astfel încât să pot face un produs mai frumos fără recristalizare, DAR BĂIEȚI, NU VREAU SĂ FIU CEL MAI BUN ȘI MAI INTELIGENT BĂRBAT DE PE LUMĂ doar am întrebat de ce atât de complicat pentru că nu am încercat niciodată o altă metodă pe care o știu. 🙃 pace 🤘
 

fruithuntr

Don't buy from me
Member
Joined
May 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
deci nici măcar nu avem nevoie de condensator de reflux și îl putem găti timp de doar 1 oră și jumătate, nu 24 de ore? de ce este videoclipul dacă timpii de gătire sunt greșiți și el nu refluxează? chiar va funcționa? de ce puneți informații false, putem obține o metodă mai bună pentru a utiliza că acest tip în video, cum putem face o reacție cu un reflux pentru loturi mici folosind produse otp sau ca video ethis spune că nici măcar nu trebuie să reflux, im foarte confuz de ce administratorul ar permite un astfel de video de rahat să fie utilizate pe acest site
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Aveți o mulțime de critici cu o mulțime de întrebări! Dacă puteți face mai bine?. Să vă vedem videoclipul!
 

Hypnou

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 1, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Hei, omule, îmi pare rău doar că nu te gândești la mine, nu-i rău, sunt o persoană foarte prietenoasă și curioasă, dar vreau să știu de ce atât de complicat și mai lung și de ce a folosit atât de mult iod și funcționează cu acid hipofosforic, vreau să fac un videoclip doar pentru opinii de la alte persoane cu acest hobby, dar sunt paranoic să postez în eter 😶‍🌫️ pace 🤘
 

bigclit

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 6, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Poate cineva să mă conecteze la o metodă unică prin care pot obține toate materialele personal. Idc dacă ajung doar cu niște metamfetamină murdară doar în căutarea unui proiect în timp ce soția este plecată din oraș pentru weekend.
 

Hypnou

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 1, 2024
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Duuuude te rog să nu o faci, într-adevăr există multe metode mai bune pe care le poți învăța singur, doar pentru a respecta gătitul 🫠
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Nu am acces la nicio formă de efedrină, care este alternativa sa? Dacă cunoașteți o altă metodă, vă rog să-mi spuneți
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
puteți să o sintetizați, să o extrageți din plante sau să o cumpărați sub formă de medicamente OTC/cu prescripție medicală, în funcție de locul în care locuiți
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Am încercat toate metodele Nu din medicament, nu din plantă Nu am acces la niciun tip de efedrină
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
aici se spune efedrină racemică sau sintetică. Putem folosi Psodoefedrină în schimb?
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Poate cineva să răspundă la această întrebare?
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Din câte am cercetat, cred că efedrina sau pseudoefedrina sub formă de sare clorhidrică funcționează cu succes pentru această reacție. Dar încă nu am reușit să găsesc informații definitive.
 

picture5757

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 14, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, domnule.
Mulțumesc.

Am o întrebare.

De ce este sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal?

Care este puritatea produsului finit?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Alo, pentru că este vorba de metamfetamină racemică.
Puritatea sa nu a fost estimată de un laborator de analiză.
 

picture5757

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 14, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumesc, domnule.
Metodele video și rutele moscovei sunt aceleași?
 
Last edited:

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
DCM / diclormetan / clorură de metilenă (același lucru), reacționează cu aminele secundare pentru a produce o cantitate egală de cloruri de clorometil și cloruri de iminiu. Acestea pot reacționa cu aminele rămase, bla bla bla. Viteza cu care se întâmplă acest lucru depinde de amină, eu doar evit utilizarea DCM ca solvent atunci când lucrez cu amine de orice fel.
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Este o pulbere deoarece trebuie doar să fie recristalizată. Este același lucru, totuși: dacă o pulbere este complet pură și recristalizarea se face doar în scopuri estetice (cum arată), atunci trebuie doar dizolvată și evaporată lent. Evaporarea lentă înseamnă cristale mai mari; evaporarea rapidă înseamnă cristale mici, care pot arăta ca o pulbere. Recristalizarea este de obicei omisă și se presupune doar că va fi făcută dacă persoana dorește să o facă, deoarece poate fi o etapă finală foarte personalizată.

Dacă recristalizarea se face pentru purificare, atunci, odată dizolvată, ar trebui filtrată la cald, urmată de evaporare lentă și, în mod normal, toate moleculele preferă să-și formeze rețeaua cu molecule similare. Ceea ce înseamnă că orice încearcă să fie eliminat se va afla în exteriorul cristalului, în loc să fie în interiorul acestuia.
 

222mario

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sunt complet nou aici , m-ar putea ajuta cineva cu producția ?
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Câți ml ar trebui să fie balonul de sticlă și cum ar trebui să fie condensatorul de reflux? Puteți răspunde, vă rog?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Despre ce balon vorbiți? Condensator de reflux Allihn standard, de mărime medie.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Lista conține NH4Cl și H2SO4. Unde anume sunt acestea utilizate în sinteză? Vă mulțumim pentru răspuns.
 
Top