Metamfetamină din comprimate de efedrină

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Jb5UHtnjL6

Extracția pseudoefedrinei din comprimate farmaceutice (Sudafed).
Pseudoefedrina a fost extrasă din comprimatele Sudafed folosind etanol, etanol/metanol (90:10% vol/vol) și alcool metilic. Solvenții au fost aleși cu referire la literatura clandestină relevantă. Pentru fiecare extracție, o pastilă Sudafed a fost zdrobită cu ajutorul unui mortar și a unui pistil și plasată într-un pahar. Stratul de oxid de fier a fost îndepărtat prin spălare repetată cu acetonă (10 ml în total) până la dispariția completă a culorii roșii. Acetona a fost îndepărtată prin filtrare, iar reziduul a fost lăsat să se usuce. Solventul de extracție (15 ml) a fost adăugat în paharul de laborator, care a fost apoi acoperit cu folie de aluminiu, iar proba a fost agitată mecanic timp de 15 minute. Proba a fost lăsată să se decanteze timp de o oră la temperatura camerei, apoi a fost filtrată prin filtrare gravitațională. Solventul a fost evaporat, iar solidul rezultat a fost colectat.
>>>>>>>>Alte metode sunt disponibile aici<<<<<<<<

Iod din tincturi de iod.
Tinctura de iod (7 ml, 2,5 %) și apa distilată (7 ml) au fost combinate împreună și amestecate prin agitare. Acidul clorhidric concentrat (1 mL) a fost adăugat picătură cu picătură, prin agitare, urmat de peroxid de hidrogen (7 mL, 6 % 20 vol.). Amestecul a fost turnat într-un pahar cu apă distilată (50 mL) și lăsat să stea timp de 20 min. Amestecul a fost filtrat ulterior prin filtrare gravitațională pentru a scoate la iveală cristalele de iod.

Extracția fosforului roșu din cutii de chibrituri.
Au fost tăiate dungile de la cutii de chibrituri de siguranță KTWO achiziționate local și înmuiate în acetonă (10 ml). După 30 de minute, fosforul roșu a fost îndepărtat de pe dungă, iar hârtia a fost aruncată. Fosforul roșu extras a fost spălat cu apă distilată și lăsat să se usuce până la o greutate constantă. Fosforul roșu uscat a fost pus într-un pahar și s-a adăugat soluție de hidroxid de sodiu (20% greutate/volum, 20 mL). Această soluție a fost pusă pe foc mic timp de 2 h. Produsul final a fost filtrat, spălat cu apă distilată și lăsat să se usuce până la o greutate constantă.

Sinteza metilamfetaminei utilizând rutele Moscova și Hipofosfor.
Șase loturi de clorhidrat de metilamfetamină au fost preparate folosind fiecare cale de sinteză pentru pseudoefedrină de laborator și pseudoefedrină extrasă din comprimatele Sudafed, conform descrierii anterioare. În cazul probelor de precursori extrași, substanțele chimice esențiale (iod și fosfor), utilizate în sinteză, au fost, de asemenea, extrase din tincturi și cutii de chibrituri. Aufost preparate 24 de loturi de clorhidrat de metilamfetamină pe fiecare rută, rezultând 48 de loturi în total.
GXE3aom9cN

[1] Calea Moscovei:
Clorhidratul de pseudoefedrină (2,0 g) a fost amestecat într-un balon cu fund rotund (100 mL) împreună cu fosfor roșu (0,6 g), iod (4,0 g) și apă distilată (2 mL) și un condensator atașat. Amestecul a fost refluxat timp de 24 h și apoi lăsat să se răcească. După răcire, amestecul a fost diluat cu un volum egal de apă, iar fosforul roșu a fost filtrat. Câteva grame de tiosulfat de sodiu au fost introduse într-un pahar de laborator și s-a adăugat soluție de hidroxid de sodiu (25% greutate/volum, 8 ml) pentru a bazifica soluția. Aceasta a fost apoi adăugată la amestecul de reacție filtrat și a fost agitată pentru a descoperi baza liberă de metilamfetamină
sub formă de ulei, care a plutit la partea superioară a soluției apoase. S-a adăugat toluen (20 ml) pentru a extrage baza liberă de metilamfetamină. Extractul de toluen a fost limpede până la galben pal. S-a barbotat clorură de hidrogen anhidră pentru a descoperi un precipitat alb, care a fost spălat cu toluen. Solidul a fost uscat sub vid înalt.

...

[2] Calea hipofosforică:
Clorhidratul de pseudoefedrină (2,0 g) a fost introdus într-un balon cu fund rotund (100 mL) și amestecat cu iod (4,0 g) și acid hipofosforic (3,6 mL) și un condensator atașat. Amestecul a fost refluxat timp de 8 h, apoi a fost lăsat să se răcească. Odată răcit, amestecul a fost diluat cu un volum egal de apă. Câteva grame de tiosulfat de sodiu au fost introduse într-un pahar de laborator și s-a adăugat soluție de hidroxid de sodiu 25 % (24 mL) pentru a extrage baza liberă de metilamfetamină. Extracția și precipitarea sării au fost descrise anterior.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Bună

Tocmai am comandat acestea.


Sau să le comand pe acestea, dacă vor fi mai ușor de lucrat cu ele ?


Ingrediente de mai jos.

Efedrină 30mg
Cofeină 200mg
Aspirină 30mg


1. Cum pot elimina Aspirina din aceasta folosind cea mai simplă dintre metode ?
(Aspirina nu este solubilă în apă, dar efedrina este solubilă? Pot lua această cale? Pastilele măcinate se adaugă la apă, apoi se filtrează prin gravitație(Aspirina rămâne pe filtru) și obțin Eferdrina + Cofeina + Apă)
Hmm cum îndepărtez substanțele solubile(efedrină + cafeină) din apă?

2. Cum pot extrage doar efedrina din comprimate folosind cea mai simplă dintre metode, dacă există ?

Mulțumesc anticipat
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Aspirină 10 g/100 ml eter etilic
Cafeină 0,2 g/100 ml eter etilic
Efedrină insolubilă în eter
Utilizați eter anhidru!
 
View previous replies…

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
🙏
😭Îmi pare rău și vă rog să mă ajutați Am terminat de urmărit acest videoclip și nu voi produce pulbere grosieră de meteoramină, vă rog să mă ajutați Nu înțeleg care este următorul pas pentru a putea produce cristale de metamfetamină (ice/meth)
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Cum se prezintă situația cu tabletele CIRRUS în UE?
Am auzit că primul pas este îndepărtarea cojii de pe toate comprimatele - mâinile - (proces mai lung) în acetonă, apoi dacă sunt măcinate uscat pentru pulbere, apoi extracție cu toluen 2-3x (în toluen este, desigur, produsul nedorit oprit reacție becouse clorhidrat nu se dizolvă în toluen) - filtrat și acest extract afară.
Filtratul următor se alcalinizează IT pentru a schimba clorhidratul de pseudoefedrină în bază și se extrage din nou (de minimum 3 ori) cu eter/toluen/etc și se gazează hcl la un ph neutru și pentru filtratul final, se usucă pentru a obține hcl de pseudoefedrină gata pentru etapa următoare
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ce conține Cirrus
- Ingrediente active:
Fiecare comprimat conține 5 mg cetirizină diclorhidrat într-o formă cu eliberare imediată
și 120 mg clorhidrat de pseudoefedrină într-o formă cu eliberare prelungită.
- Alte ingrediente neactive:
Hipromeloză.
Celuloză microcristalină.
Silice coloidală anhidră.
Stearat de magneziu.
Lactoză monohidrat

pdwshopnl, în general, calea dvs. de extracție arată bine. Forma cu eliberare prelungită - și există o coajă de comprimate. Înainte de extracția de toluen, este necesar să se dizolve totul în apă caldă, se filtrează din insolubil și după deja extras cu toluen.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Temperaturile sunt aduse la punctul de fierbere, iar timpul exact al reacției este stabilit numai prin TLC
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Din moment ce expertul dvs. în en este rahatul care vine din Mexic meth. Și este tot meth doar spune că am avut rahat de la moscova ruta reducerea mesteacăn și orice alt traseu vă puteți gândi la . Ar fi toate la fel . Te ține drogat pentru o vreme. Pentru că rahatul ăsta te droghează pentru câteva ore și mă gândesc dacă e chiar metamfetamină.
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2022
Messages
88
Reaction score
91
Points
18
TLC? ce este?
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
TLC = Tender Loving Care
Adică temperatura este ajustată până când se obține un reflux bun (inelul de reflux în 1/3 inferioară a condensatorului).
Timpul variază, de asemenea, dar 24 de ore este un bun punct de plecare pentru o primă dată. Observarea modificărilor refluxului va arăta când este gata
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Cât de multă metamfetamină pot produce 100 de grame de pastile de pseudoefedrină?
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
A fost scos din pastile sau befor a fost pus în și, dacă da, care este rata de mers pe pseudo Puteți obține pseudo grad farmaceutic de un loc de piață? Cuz puteți cumpăra doar ca 9 grame pe lună în cazul în care eu sunt la și iv trebuie să pună oameni în biz mea pentru a obține orice lucru în valoare de sălbatic.
 
View previous replies…

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Depinde de proces, metoda germană sub (pdf disponibil) a extras 2,7 g și a făcut ca 1,6 +-
Dar cu această cantitate, lucrurile se pot schimba factorii etc.
Citiți mai mult și fiți pacienți
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
W.D, G.P
1-Pot să folosesc extracția cu toluen după Hypophosphorous reflux?
2-Care este puritatea obținută și cum să o îmbunătățesc?
3-Care este cantitatea maximă care poate fi sintetizată cu aceste metode?

vă mulțumesc
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
u folosim această sinteză (clic). În final, adăugăm o soluție alcalină apoasă pentru a obține un pH bazic (> 10). Toluenul poate fi utilizat pentru extracție. Extractul îl putem spăla cu apă, saramură, tiosulfat (pentru a spăla iodul rămas). Reacția se scalează bine dacă există echipamentul necesar (agitare bună, volum suficient al unui balon și reflux controlat). Dar scalarea trebuie făcută treptat (dacă nu există experiență)
 
Last edited by a moderator:

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, eu urmez ruta Moscovei. În ultima etapă, clorura de hidrogen gazos este introdusă în soluția de extracție din toluen și se obțin niște substanțe cristaline transparente în peretele paharului, spre deosebire de pulberea albă din video. Pur și simplu nu suport mirosul înțepător al clorurii de hidrogen gazoase. Când soluția de toluen este turnată la sfârșit, mai există o cantitate mică de lichid uleios galben pe fundul paharului. Nu introduc suficientă clorură de hidrogen?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
 

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Pentru a face acest lucru, ce materiale și echipamente recomandați?
 

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Cum se prepară hidroxid de sodiu 25% cu hidroxid de sodiu 5%?
Poate fi utilizată epadrina în locul pseudoefedrinei?
 
Last edited:

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Am o mulțime de întrebări, așa că le-am pus împreună și
nu știu cum să șterg întrebarea de mai sus, așa că o înregistrez din nou

1. Cum se usucă sub vid înalt
2. Cum să extragi acid hipofosforic cu hipoclorit de sodiu
3. Ce echipament folosiți pentru extracția cu toluen?
4. Poate fi utilizată epadrina în locul pseudoefedrinei?
5. Cum se prepară hidroxid de sodiu 25% cu hidroxid de sodiu 5%?
6. Câte grame de tiosulfat de sodiu trebuie să folosesc cu ruta Hypophosphorous

Sunt un începător, așa că am o mulțime de întrebări, îmi pare rău și vă mulțumesc pentru ajutor
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Având în vedere că metoda de la Moscova pare să difere de metoda obișnuită HI/RP doar prin faptul că utilizează pur și simplu I2 în loc de HI, întrebarea mea este - de ce nu se utilizează mai des metoda de la Moscova? Sunt randamentele în general similare cu cele ale metodei HI? Care este șmecheria? Un articol excelent
 
Top