Sinteza metamfetaminei din P2P prin amalgam de aluminiu

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Am efectuat procedura de două ori, prima dată nu a funcționat (cred că din cauza amalgamului de aluminiu eșuat)
A doua procedură a utilizat următoarea procedură:

1. Folia de 10 gr, tăiată la 3x3 cm a fost amalgamată în soluție de 200 mg clorură mercurică în 400 ml apă caldă până când soluția a devenit verzuie și s-au format bule la suprafață.
2. Apa a fost decantată și amalgamul de aluminiu a fost spălat de două ori cu 250 ml apă rece
3. La amalgamul de aluminiu s-au adăugat rapid următoarele: 43 ml metilamină apoasă 40%, 100 ml IPA, 13,4 ml P2P, apoi încă 100 ml IPA.
4. Piesele de aluminiu au fost înțepate cu o tijă astfel încât să rămână sub suprafața lichidului. Bulele s-au format rapid și temperatura a crescut. Flaconul a fost scufundat în baie de apă rece când temperatura a ajuns la peste 50C
5. La 2 ore, cea mai mare parte a aluminiului a fost consumată și s-au adăugat 20 ml soluție de hidroxid de sodiu 25% cu agitare, asigurându-se că temperatura nu depășește 50C, apoi, după 3 ore, s-au adăugat încă 20 ml soluție de hidroxid de sodiu 25% (5 gr hidroxid de sodiu în 20 ml apă)
6. Reacția a fost agitată peste noapte, la temperatura camerei, apoi a fost lăsată să se decanteze
7. Stratul limpede a fost decantat și păstrat, apoi s-au adăugat 100 ml IPA la nămolul cenușiu, apoi s-a agitat timp de încă o oră, apoi s-a decantat stratul de IPA după sedimentarea particulelor. Nămolul de aluminiu a fost apoi filtrat în vid și spălat cu 2x 50 ml metanol, apoi toate decantările și filtratul au fost păstrate
8. Se spală cu 75 ml saramură (soluție de clorură de sodiu 25% în apă) apoi se usucă cu sulfat de sodiu cu agitare magnetică timp de 15 minute, apoi se filtrează
9. Se încălzește soluția la 110C pentru a elimina toți solvenții
10. La meth freebase, se adaugă 150 ml etanol apoi se adaugă HCl în soluție IPA până la ph 6
11. Se filtrează cristalele


Am achiziționat cristale din procedură, cristale puțin amare, sărate.
Punctul de topire al cristalului este foarte ridicat, nu s-ar rostogoli pe folie după încălzire, deși insuflarea și orală ambele sunt foarte psihoactive cu feedback bun.
Se va efectua o extracție A/B a cristalelor pentru a vedea dacă putem elimina ceea ce le face să aibă un punct de topire ridicat

5qwMbvjhVm


W5oTLQxCDp



Cristale albe care au fost filtrate și uscate:

9FfQP8nTBU


După recristalizare cu un singur solvent:

EjITmWi5cx


cineva are idei despre ce a cauzat cristalul să aibă un punct de topire ridicat?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Băieți, aveți un echipament atât de frumos și de scump, de ce naiba nu vă cumpărați niște granule Al decente, ci folosiți o folie nenorocită? Al/Hgs-ul meu nu a funcționat niciodată bine până când am început să folosesc granule, dar apoi ca un farmec! Chestia asta e ieftină și nepătată. Nu folosi folie. Dacă chiar vrei, încearcă mai târziu cu folie, dar dacă ai un agitator bun, așa cum ai tu - folia nu are niciun sens, dar strică totul. Dacă nu aveți un agitator bun, asta este o scuză, dar nu, mai bine nu. Nu sunt doar eu cel care spune asta, uitați-vă pe vechile forumuri, la sfârșit toată lumea vă spune să folosiți "Al bun" și asta înseamnă să NU folosiți folie.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Utilizarea unei folii mai groase pe loturi de peste 10L, în special pe un vas sub presiune, funcționează perfect.
1 bar 10 temp mai mare, sugerează nitro în loc de metilamină, dar asigurați-vă că îl spălați cu NaCL saturat și bicarbonat de sodiu, dacă se adaugă leșie la solventul meta/nitro vă salvează distilarea dacă utilizați hexan.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Analiza Al/Hg poate fi neplăcută. De ce toată lumea decantează, filtrează sau extrage nămolul?
Puteți filtra prin celită în pâlnia Buchner. acest lucru previne înfundarea filtrului.

Dar, pentru mine, cel mai bine este, după finalizarea reacției, să adăugați apă și NaOH pentru a bazifica și apoi să distilați cu abur produsul.

Nu este nevoie să vă ocupați de nămol. Doar scăpați de el după distilarea cu abur și lucrați cu o soluție clară și plăcută.

Fiți atenți, uneori câteva mărgele de mercur metalic vin împreună cu distilatul cu abur. De asemenea, scăpați de ele.

Al/Hg nu este atât de rău atunci când te obișnuiești cu el.
 

Teotaita

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ce poate înlocui clorura de mercur
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Orice sare de mercur funcționează, nitrat, sulfat, oricare. Dar trebuie să fie mercur, galiul NU funcționează.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Cu nitro, într-adevăr nu, deși începe o reacție la încălzire. probabil hidrogenare.
Nu știu cu metilamina

Mai trebuie să încerc cu 4 forme de galinstan.
 

want2cook

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
3
Aici p2p este pulbere, ce se întâmplă dacă am formă lichidă?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
P2P, aka Fenilacetonă, aka Fenil-"-Propanonă este un ulei subțire, un lichid care este incolor până la ușor galben atunci când este pur și refractează (îndoaie) lumina foarte puternic.

Acestea sunt proprietățile P2P și ele nu sunt diferite în niciun loc al lumii sau al universului cunoscut. Dacă aveți un solid, acesta nu este P2P. Presupun că confundați "BMK" chinezesc, așa numesc chinezii o multitudine de precursori diferiți ai P2P, dar acesta a fost un nume pentru P2P în trecut (Benzyl Methyl Ketone) cu P2P .
În orice caz: Dacă este un solid la temperatura camerei, nu poate fi P2P pur, nicăieri.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Chiar am nevoie de ajutorul tău, în a doua mea încercare de a produce meth folosind P2P, sunt în stadiul final de evaporare la cristalizare și aceasta este imaginea cristalelor evaporate, Vă rugăm să mă pot spăla cu acetat de etil sau acetat de dietil și cum să recristalizez pentru a avea meth rocky (pietre) cristal met,
 

Attachments

  • 3a7h5rFw4N.jpg
    3a7h5rFw4N.jpg
    8.4 MB · Views: 136
Top