Prima mea sinteză de mefedronă pe DCM. + fotografii.

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Mă bucur să vă urez bun venit. Deci, raportul meu privind sinteza mefedronei. scrieți fără dispoziție, deoarece la sfârșitul sintezei a fost făcută o greșeală. despre acest lucru veți afla la sfârșitul articolului. și astfel totul în ordine.

Am primit un tester pentru 4mmms.

Acesta conținea metilamină, bk4, acetonă, diclormetan și acid.


QJMP9cpQYy
NtKEObzhq3
GQtITzeyFw
HYOnbdRl0W



Așadar, primul pas. Ei bine, asta e ușor.
turnăm 100 de grame de bk4 în balonul nostru (am avut un balon de 1 litru).


1XT7pQlMok







măsurăm aproximativ 350 ml de dcm

.
TmJq06RugI


după ce bk4 a fost complet dizolvat în dcm

FEKvQae9OM


Adăugăm metilamina în porții, astfel încât temperatura să nu crească peste normal. Deci, se toarnă metilamina, se astupă găurile cu dop și se instalează un termometru...
JwCtWAh5Gs
TcYAx8yR63


temperatura a început să crească din primul minut. mare!!!!
Apoi vă așteaptă cele mai plictisitoare ore. În cazul meu, 2 ore și 30 de minute. (și nu uitați să continuați să amestecați și să vă uitați la termometru).

după ce a trecut timpul potrivit, puneți balonul nostru și așteptați o separare clară a straturilor.

MDB3qlZkNf
WbAnusvJ3N


și astfel straturile sunt separate așa cum se poate vedea în fotografie, să trecem la clătire.

Am uitat să fac o poză. Ei bine, este al naibii de complicat. se adaugă 100-150 ml de apă distilată, se înmoaie bine. stratul superior la eliminare (în cazul meu pentru extrădare) și așa mai departe până când mirosul de metilamină dispare. mi-a luat 4 spălări.


Asta e ceea ce ar trebui să fie răzuit. Am adăugat puțin diclormetan și am bătut bine și asta e ceea ce am obținut.
H7CqDBXFv8


Luați stratul inferior și trimiteți-l la masa principală....


etapa de acidificare


H9J4Uh6uSM

Cel mai mult mi-a fost teamă de această etapă și o să vă spun că nu în zadar. iată sinteza mea și am ajuns la final. Am turnat acid foarte încet și cu atenție, de fiecare dată verificând indicatorul px. apăsat... ok, din nou am turnat acid dar deja mai puțin... din nou am așteptat, am verificat indicatorul și la un moment dat după următoarele câteva picături de masă de reacție a devenit de culoare chihlimbar. Iau din nou indicatorul, măsor..... oh shit!!! peroxidizat!!!! la aproximativ 0 sau 1. bitch!!!!.

7WSjkNcwph



dar asta e tot oameni buni, în acest moment sinteza a fost finalizată. deci fiți foarte atenți în timpul etapei de acidificare. mulțumesc tuturor pentru atenție.
dacă acest articol v-a fost de folos, vă rog să îi dați un mare like și un comentariu.

p.s


și de asemenea vreau să-mi exprim recunoștința față de creatorii forumului și echipa sa. acest forum are un loc în topul primelor. un site unic. și sunt gata să vă ajut în dezvoltarea sa. și în special merită atenția băieților "C" și "U" sunteți cool. vă mulțumesc pentru încredere și posibilitatea de a se dovedi, dar sa întâmplat ceea ce sa întâmplat. vina mea. dar înveți din greșeli.
 

Attachments

  • CUJNswSEBj.jpg
    CUJNswSEBj.jpg
    287 KB · Views: 312
  • odn2lZvQAf.jpg
    odn2lZvQAf.jpg
    138.6 KB · Views: 280
  • LpYxUwV3QK.jpg
    LpYxUwV3QK.jpg
    263 KB · Views: 284
  • hFgryXLG3W.jpg
    hFgryXLG3W.jpg
    340.5 KB · Views: 267
  • Qasp2bzDrB.jpg
    Qasp2bzDrB.jpg
    244.7 KB · Views: 272
  • a3S7qZxwgL.jpg
    a3S7qZxwgL.jpg
    361.2 KB · Views: 319
  • tF0Jqnub4V.jpg
    tF0Jqnub4V.jpg
    354.9 KB · Views: 308
Last edited:

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Îmi pare rău. Am uitat să schimb literele din editor cu numele tău de utilizator

și vreau, de asemenea, să-mi exprim recunoștința față de creatorii forumului și echipa sa. acest forum are un loc în topul primelor. un site unic. și sunt gata să vă ajut în dezvoltarea sa. și merită în special atenția lui @William Dampier și @Marvin "Popcorn" Sutton băieți sunteți cool. vă mulțumesc pentru încrederea și oportunitatea de a se dovedi, dar sa întâmplat ce sa întâmplat. vina mea. dar înveți din greșeli.
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
M-am înșelat, oameni buni. Cred că e în viață. Au trecut trei ore.
 

Attachments

  • z27s3kIAqY.jpg
    z27s3kIAqY.jpg
    3.4 MB · Views: 348

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Presupun că 2b4m-ul folosit era foarte murdar
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Nu prietene, bk4 a fost cel mai pur. problema a fost graba mea și ignoranța anumitor aspecte.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
culoarea galbenă a 2b4m-ului, înseamnă că are impurități și după meph are încă culoarea galbenă
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Oricum, băieți, am avut un început bun, dar în cele din urmă cutia s-a spart. Așa că prima mea sinteză s-a dus naibii.
Îmi pare rău. Dar greșelile vor fi făcute, iar data viitoare va fi mai bine.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Bună treabă!
Mult mai bine decât prima dată:)
Da, se întâmplă, unele ridicolități strică sinteza.
Ceea ce ați acidulat în exces nu este critic. Dar ai încălcat puțin protocolul de sinteză. Desigur, ar fi putut fi reparat. Dar borcanul s-a spart....
Sunt sigur că va funcționa data viitoare. Principalul lucru este să ne scrieți și să ne întrebați, iar noi vă vom da sfaturi.
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
mulțumesc. da, graba mea m-a condus la un astfel de rezultat, sunt de acord cu dvs. pentru data viitoare voi cumpăra echipament suplimentar, și anume un agitator magnetic, deoarece amestecarea în mâini timp de 2,5 ore nu este cel mai bun lucru de făcut.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Pentru acidificare:
Încercați cu HCI rece ca gheața și o pâlnie de picurare, la fiecare 2 secunde 1 picătură, utilizați un agitator magnetic pentru a menține RM în mișcare tot timpul și puteți pune niște dcm rece ca gheața în IT atunci când devine prea cald.
A funcționat bine pentru mine.
 

NewSwiftie

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Care este randamentul acestei metode?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Foarte minunat, prietene! Mă bucur să văd că totul se desfășoară așa cum a fost prevăzut. Este foarte frumos să vezi o primă încercare reușită, ( în cea mai mare parte ;] ) și cu un mic impuls din partea doamnei noroc. Cât de des se întâmplă ca un chimist experimentat să reușească o primă sinteză, ca să nu mai vorbim de cineva mai puțin experimentat? Greșelile pot fi un lucru bun, dacă nu sunt prea costisitoare. Sunt cel puțin un bun profesor. Încercați să fiți cât mai preciși și mai detaliați posibil și să țineți evidența rezultatelor, iar în timp, acest lucru vă va spori înțelegerea și abilitatea, astfel încât să puteți fi cel mai bun albină posibil. Bună treabă! Mulțumesc!
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
mă bucur să aud asta, prietene. da, uneori greșelile noastre ne motivează să facem și mai bine.
 
Top