Aveți nevoie de ajutor cu privire la sinteza Mcat via propio

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Bună ziua,
Personal, am descoperit că adăugarea deodată a întregii soluții de metilamină funcționează cel mai bine și cel mai rapid, dacă culoarea amestecului de reacție progresează spre o culoare galben pal opacă și rămâne acolo mai mult de 40 de minute, aminarea ar trebui să fie completă și reacția ar trebui stinsă cu apă distilată, acordarea unui timp mai lung ar putea reduce randamentul, deoarece încep să se formeze produse de reacție secundare, în acest timp ar trebui să se agite energic. În ceea ce privește condensatorul, mi se pare exagerat, deoarece am folosit o coloană Vigrux în trecut și nu am putut observa nicio îmbunătățire față de etanșarea parțială a balonului de reacție (nu etanșați niciodată complet balonul de reacție, deoarece ar putea duce la o creștere a presiunii); un condensator de reflux este obligatoriu dacă intenționați să încălziți reacția la peste 39 °C (în cazul în care se utilizează DCM ca solvent); vă sfătuiesc să nu încălziți reacția, ci să o lăsați să se producă fără a controla temperatura.
 

terads

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Salut hector
Cum putem fi siguri de calitatea propiohenonei noastre dacă nu avem nicio cunoștință despre care propiohenonă este originală și face eficientă în această reacție
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Analiza punctului de topire: trebuie să determinați punctul de topire și să îl comparați cu valorile cunoscute.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Este posibil să se utilizeze aminarea în NMP sau în DMSO pentru a reduce timpul de reacție și este posibil să se crească randamentul.
 

terads

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tnx frate
U sigur despre faptul că dacă folosim dmso sau nmp putem mai methcathinone hcl ?
Și în ce etapă folosim această alternativă
Tnx pentru răspunsul ur ✌️
 
Top