Am nevoie de ajutor pentru a converti bmk 5449-12-7 în bază liberă A-oil

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Cred că ceea ce se numește a-oil este amphetamine freebase diluat cu metanol
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Pentru mine, uleiul A este :

Aici

Urăsc acest limbaj.

Ar fi mai ușor dacă oamenii ar vorbi despre molecule și nu despre o limbă venită de pe stradă...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Știu, este mult mai bine să vorbim despre moleculă, încercam doar să nu fac un tip deja confuz și mai confuz
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

dragă serialz, nu trebuie să te simți atacat.
explicația anterioară despre calculul Mols a fost fenomenală.
ai explicat în detaliu acolo ce trebuia să fac pentru a converti P2P-ul meu în N-formilamfetamină.

Ieri am pus doar o întrebare și dintr-o dată ați adăugat o explicație întreagă.
Îmi pare rău, dar mi s-a părut foarte ciudat. pentru că ați explicat deja totul de la P2P la N-Formylamphetamine .
acum brusc au fost adăugate toluenul și acidul clorhidric.
Îmi pare rău, dar acest lucru a fost foarte confuz pentru mine. și încă este de fapt
Așa că iartă-mă dacă par nepoliticos cu tine.

Nu vreau amfetamină deloc.
Vreau amfetamină freebase N-Formylamphetamine și da, numele de stradă în Europa A-oil .

Așa că acum mă întreb dacă am nevoie de acest pas suplimentar de toluen și acid clorhidric?

Și adevărata întrebare pe care vreau să o pun
Ai calculat 8 moli de acid formic ( 433gr )
exces înseamnă prea mult Deci de fapt nu este greșit să adăugați prea mult acid formic? pentru că eu personal cred că am folosit prea puțin acid formic și de aceea după un timp total de 12 ore de gătit că dintr-o dată o decolorare a avut loc .
acidul formic nu este deloc scump prefer să folosesc suficient ca să fiu în siguranță .
Este permis acest lucru?
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Oops! Am întâmpinat unele probleme.
Limita de timp pentru editarea acestui mesaj (10 minute) a expirat.
---------------------------------------------------------------------
PS: Sunt într-o fază de învățare, de aceea lucrez doar cu cantități de 100 ml din P2P
așa că nu este o pierdere dacă eșuează. asta este doar o parte din ea
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Bună ziua, prietene

Am nevoie de ajutor plz
am terminat de gătit
de data aceasta a ieșit foarte bine.
După 14 ore de gătit fără întrerupere și cu un mixer foarte puternic, am un strat superior galben gros în balonul meu.
așa că acum aș dori să încep ultima etapă . ph-ul din stratul superior și inferior este ph04
Trebuie să le separ deja? Deci acum trebuie să ridic ph-ul cu acid clorhidric la ph11
spălarea cu tolueen cum se face acest lucru ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
se separă, apoi se adaugă toluen la stratul de apă, se amestecă, se separă din nou, se repetă de 1-2 ori ->HCl -> uscat - >precipitat cu h2so4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Încerc să dau like postării tale, dar nu funcționează

Mulțumesc pentru răspuns.

De asemenea, mi-au spus că am nevoie de NaOH pentru ultimul pas?
Și după adăugarea HCI trebuie să încălzesc din nou timp de 3 ore, reflux?
Este corect?
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Aceasta procedura, ați făcut ceva diferit? cu excepția vaccum ofc

1. O soluție de 1-fenil-2-propanonă (0,827 g, 6,2 mmol) și formamidă (3,5 ml) a fost încălzită la 160-170 *C timp de 16 h.
2. Amestecul a fost răcit la temperatura camerei și s-a adăugat peroxid de hidrogen 30% (5 ml).
3. După agitare timp de 15 min, amestecul de reacție a fost extras cu benzen (2x25 ml), iar extractele combinate de benzen au fost evaporate sub presiune redusă pentru a obține un ulei închis la culoare.
4. Uleiul a fost dizolvat într-o soluție de metanol (5 ml) și 15% HCl (5 ml) și agitat la reflux timp de 2 h.
5. Amestecul de reacție a fost evaporat sub presiune redusă. Produsul rămas a fost dizolvat în apă (25 ml) și spălat cu clorură de metilen (2x20 ml).
6. Soluția apoasă a devenit apoi bazică (pH 10) prin adăugarea de peleți de NaOH și a fost extrasă cu clorură de metilen (2x25 ml).
7. Extractele combinate de clorură de metilen au fost evaporate pentru a obține produsul amină sub formă de ulei galben
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Da, totul.

Am urmat fișierul PDF aici în acest subiect, dar ultimul pas nu este inclus. și am nevoie doar de ultimul pas .
Am acum N-formilamfetamina lichid ph4 și vreau freebase lichid ph11
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
vă aflați la pasul 3 al procedurii

4. Uleiul a fost dizolvat într-o soluție de metanol (5 ml) și HCl 15% (5 ml) și agitat la reflux timp de 2 h.
5. Amestecul de reacție a fost evaporat sub presiune redusă. Produsul rămas a fost dizolvat în apă (25 ml) și spălat cu clorură de metilen (2x20 ml). pentru moment, nu este necesar să aspirați, utilizați doar stratul organic extras (ulei). nu puteți adăuga naoh doar la ulei + solvent, deci aveți nevoie de apă, adăugați naoh, extrageți amfetamina obișnuită fără bază, precipitați.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Întrebare pentru serialz.

După refluxul de 24h, lăsați totul în balon ? Și începeți cu tratamentul HCI ? Sau separați mai întâi cele două straturi
înainte de a începe tratamentul ?
Cum funcționează spălarea cu toluen ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Masa de reacție inițială este separată și se lucrează cu uleiul extras și cu următoarele spălări reunite. observați, vă rog, cum procedura se referă la ceea ce este tratat cu HCl ca fiind ulei.
De exemplu, după separare, adăugați mai mult toluen în stratul de apă, agitați bine, așteptați să se separe, puneți în pâlnie, separați. un alt lucru care poate fi înțeles este să spunem că aveți un pahar cu freebase în el, îl turnați în altă parte, dar există încă material pe pahar, adăugați toluen, "spălând" paharul de orice rest de produs.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Cât HCI amestec cu stratul superior, să zicem 300 ml

Chiar nu înțeleg că HCI va crește ph-ul deoarece are ph 1
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
adăugați hcl pentru a vă transforma n-formilul într-o bază amp. obișnuită. de asemenea, HCl va scădea pH-ul, nu îl va crește. în procedura pentru 0,8-0,9 p2p se utilizează 5 ml de HCl 15%, încercați o cantitate echivalentă, presupun.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Deci, cum o fac să ajungă după aceea la ph 11 ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
6. Soluția apoasă a devenit apoi bazică (pH 10) prin adăugarea de peleți de NaOH și a fost extrasă cu clorură de metilen (2x25 ml).

După HCl aveți o masă de reacție cu 2 straturi, adăugați hidroxid de sodiu la aceasta, separați, extrageți cu toluen sau ce aveți, extrageți în bazin, uscați cu mgso4, precipitați.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Pot folosi și tolueen pentru acest lucru deoarece nu am clorură de metilen?
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Bună ziua tuturor membrilor
Eu sunt nou aici.
Am o întrebare despre această sinteză
există o cale de la N-formilamfetamina. La viteza normală ( pastă )
Pentru că nu vreau ulei instabil
Vreau cea mai bună calitate posibilă cu lucrurile pe care le am, și cred că uleiul nu este răspunsul
cine ma poate ajuta ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
da, orice non-polar funcționează xilenă, eter de pet, ciclohexan, benzen, ipa de asemenea, dacă stratul aq este bazic sau saturat cu saramură, acetații afectează randamentul nu merită utilizați
Formetorex se obține prin aminare leuckart urmată de hidroliză cu HCl rezultând amfetamină freebase, care se poate păstra luni de zile dilluată și păstrată la rece.
 
Top