Am nevoie de ajutor pentru a converti bmk 5449-12-7 în bază liberă A-oil

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Am făcut o distilare normală, Pur și simplu pentru a îmbunătăți culoarea. Ceea ce a și reușit.
Nu mai accept sfaturi de la utilizatorii noi. Sunteți aici de două zile, și vorbiți aici în acest topic ca și cum ați fi un expert.
Dacă ați fi citit topicul, ați fi văzut întregul proces de la A la Z
nu mai irosiți timpul oamenilor cu prostii .
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Am înțeles!

De asemenea, mi-am dat seama că unii tind să sară peste etape precum extracția DCM a solidelor... poate din motive de timp.
Aștept cu nerăbdare să pun în aplicare toate învățămintele mele în curând în propria mea sinteză, mulțumesc pentru discuție. Vei avea un DM de la mine
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Omule, este un forum deschis, haide.

Poate sunt ochii mei, dar văd că el s-a alăturat cu 26 de zile după tine, în mai..
Nici un motiv să fii nepoliticos
 

flask

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Acest forum poate funcționa doar dacă moderatorii cu cunoștințe îmbunătățesc anumite teorii
Văd câteva greșeli aici
în primul rând, carbonatul de amoniu nu este niciodată folosit direct cu p2p.
În primul rând, se face formatul de amoniu.
Formiatul de amoniu se obține ușor prin carbonat de amoniu și acid formic. Se titrează
la un pH frumos de 7 și se elimină apa.
Numai atunci poate fi utilizat cu p2p
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Abia aștept să văd forumul dezvoltându-se și mai mult, cu tot mai mulți oameni cu experiență care vor veni în jur!
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Ascultă, ai cerut ajutorul oamenilor și ți-am scris răspunsul meu.
Ți-am scris literalmente toate elementele de bază și ceea ce am văzut din experiență sau de ce crezi că oamenii vând ulei galben și clar în Țările de Jos?
Nu este nevoie să acceptați sfatul meu pentru că nu vi-l voi mai da.
Dar cred că este evident cine are mai multă experiență de la noi amândoi ;)
Amintiți-vă doar cine a fost blocat cu hidroliza și a crezut că A-OIL este N-Amphetamin.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
De pe wikipedia pare ușor...

În prima etapă, o reacție între fenilacetonă și formamidă, fie folosind acid formic suplimentar, fie formamida însăși ca agent reducător, produce N-formilamfetamină. Acest intermediar este apoi hidrolizat cu acid clorhidric, apoi bazificat, extras cu solvent organic, concentrat și distilat pentru a obține baza liberă.

Baza liberă se dizolvă apoi într-un solvent organic, se adaugă acid sulfuric, iar amfetamina precipită sub formă de sare de sulfat.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Este ușor, unora le place pur și simplu să reinventeze roata și să adauge propriile întorsături, fără nicio calificare pentru a face acest lucru, în loc să urmeze o rețetă la fix.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Am găsit această rețetă pe Uncle Fester book

Sinteza amfetaminei prin reacția Leuckart

Magia reacției este de a pune fenilacetona și formamida împreună cu câteva
zile înainte de a face reacția.
O parte fenil acetonă și 2 părți fonnamidă trebuie să stea la temperatura camerei cel puțin 24 de ore sau
mai mult. Cred că o săptămână este cel mai bine. Trebuie agitat de două ori pe zi sau mai mult. Cred că formamida
reacționează lent cu fenil acetona, deci cu cât stă mai mult, cu atât mai bine!
Poate că dacă temperatura este mai ridicată, reacționează mai repede. Unii oameni o lasă doar o zi, dar dacă
aveți timp, de ce să nu o lăsați să stea una sau două săptămâni?
Chiar înainte să fiu arestat, am măsurat pH-ul amestecului și cred că acesta se schimbă
în fiecare zi. Cu puțină răbdare, ar trebui să reușiți să vă dați seama care este cea mai bună perioadă de timp pentru a-l lăsa
să stea.
Atenție: Nu puneți NICIODATĂ acidul formic cu amestecul. Acesta va strica totul și veți
va trebui să o luați de la capăt.
Așadar, acum ați așteptat o săptămână și sunteți gata să vă apucați de treabă. Puneți amestecul într-un flacon de sticlă
flacon cu chipsuri de fierbere. Ar trebui să folosiți cât mai multe, deoarece aveți nevoie de bule mici.
Acest lucru este foarte important! ! Cu un condensator deasupra pentru reflux, apa din interiorul condensatorului nu trebuie
nu trebuie să fie foarte rece, deoarece amoniacul va bloca gaura din condensator, astfel încât 30° C este o temperatură bună
temperatură bună pentru acesta. Puteți chiar să lăsați toată apa afară, dacă nu vă deranjează mirosul de amoniac.
Chiar înainte de a începe, luați puțin acid fonnic și adăugați-l la amestec. Nu trebuie decât
nevoie de puțin; de exemplu, pentru un amestec de 3 litri, adăugați Scc. Mai mult nu va face niciun hann. Dacă puneți
prea mult, încălziți balonul fără condensator până când temperatura a crescut la 1 60- 1 65°
C, și puneți condensatorul la loc.
Acum trebuie să ridicați temperatura la 1 80° C și, uneori, puțin mai mult, în funcție
de calitatea formamidei dumneavoastră. Aici se folosește calitate industrială. Nu am avut niciodată probleme, atâta timp cât
atâta timp cât este curată.
Lăsați amestecul la re1ux timp de o oră după ce a ajuns la temperatura dorită. Amestecul
se va schimba de la galben deschis la galben închis. Dacă începe să se întunece, atunci temperatura dvs. este prea
ridicată.
După o oră, lăsați-l să se răcească sau, dacă este un lot mic, luați o pâlnie sep cu
apă și amestecați-o cu lotul dumneavoastră. Nu folosiți leșie în această etapă.
Acum scoateți uleiul și amestecați-l cu o cantitate dublă de acid clorhidric. Se lasă la reflux timp de
o oră.
Acum trebuie să separați aceasta cu leșie. Cel mai bun lucru de făcut este să lăsați mai întâi să se răcească, dar dacă
este un lot mic și o pâlnie sep mare, vă puteți asuma riscul. De asemenea, este nevoie de o agitare foarte bună
aici.
Luați stratul uleios și începeți să îl distilați sub vid maxim.
Luați produsul distilat și amestecați-l cu o cantitate dublă de alcool, metanol, acetonă,
sau ce credeți că este mai bun. Acum luați 20% H2S04 și adăugați-l încet până când p H este 7 . Dacă ați
ați adăugat prea mult H2S04, aduceți pH-ul înapoi cu niște leșie.
Acum filtrați produsul și lăsați-l să se usuce. Loturile mari au nevoie de mult timp pentru a se usca, așa că oamenii de aici
le pun într-o centrifugă. Luați un cearșaf mare, puneți lotul în el și lăsați-l să se rotească. (Fiți atenți
cu scânteile și alte asemenea')
timp.
În loc de formamidă, puteți folosi și fonnatul de amoniu. Nu aveți nevoie de acid formic aici.
Acum încerc să fac reacția doar cu amoniac, dar încă mai lucrez la asta.
Dacă aveți întrebări, scrieți-mi și întrebați. Continuați să lucrați bine și să aveți un
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Iar unchiul Fester vorbește, de asemenea, despre adăugarea unui pic de nichel și borohidridă de sodiu ca catalizatori pentru a crește randamentul.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Există o persoană pe acest forum care a supt semințe și a avut produsul final A-oil ?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
nu nu este adevărat că a făcut P2P din asta .
nu este nimeni aici care a făcut-o
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Oh, bine, am înțeles :)

De ce nu mergeți pe ruta NaBH4/CuCL2?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

bună ziua, domnule, am deja P2P
aceasta nu este problema
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Nu renunța @Saul, cumpără de data asta formatat de amoniu și încearcă din nou să reacționezi cu p2p
Apoi, când aveți n-formil, adăugați hcl în proporție de 1:1 și fierbeți timp de 2 ore, după aceasta adăugați naoh și uleiul a iese

Încercați din nou și postați rezultatele dacă funcționează
 

Amp master

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Toată lumea face să pară imposibil mate este un proces foarte ușor și rezultatul final este 52% A ulei cristal clar
 
Top