Aveți nevoie de ajutor cu Pmk etil glicidat la sinteza MDMA

Love4mdma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua tuturor

Acum că uleiul sas este mai dificil să puneți mâna pe, pmk următorul lucru cel mai bun.

Curios să știu dacă cineva are o sinteză cu care au lucrat pentru cas: 28578-16-7

Am reușit să convertesc această ceară la forma de ulei care a dat 90% prin utilizarea hcl, acid 37% și apă distilată filare timp de 3 ore. cu toate acestea, eu sunt în imposibilitatea de a continua mai departe, deoarece am doar o sinteză de la sas la mdma

Aș fi foarte recunoscător.

Noroc
Love4mdma
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Scriu un pm! :)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Ar fi mai bine dacă toate consultările ar fi publice, ar fi util pentru cei care caută informații similare
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Puteți arăta fotografiile glicidatului PMK și ale uleiului rezultat? Și ce reactivi aveți?
 

Love4mdma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Nu voi posta fotografii direct de pe dispozitivele mele, însă vă voi trimite ceva apropiat sau exact.

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.OEw3JltVrzMX
Lq77nwtCwHaFx%26pid%3DApi&f=1

așa arată glicidatul pmk dacă este mărunțit, dar în principiu are o formă ceroasă de culoare galbenă sau galben închis maro deschis, întărită și modelată în recipientul în care este livrat.

https://duckduckgo.com/?q=pmk+glycidate+oil&iar=images&iax=images&ia=images&iai=https://rjrorwxhjkjmlo5p-static.micyjz.com/cloud/llBpkKiillSRpirjqmjjio/weixintupian_20210707115126.jpg

Culoarea uleiului va arăta exact așa. Maro închis, dar strălucitor. Consistență uleioasă apoasă.

Nu am comandat de la aceste companii
folosesc doar ca referință foto.

hcl și apa distilată etanolul sunt reagenți DCM este utilizat ca solvent
 
Last edited:

Woowoo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 30, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor, am primit recent Pmk-glicidatul de etil și m-am blocat acolo, nu obțin nimic din el, aveți vreo idee cum să convertiți asta?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
u aveți HCl aq. acid? balon și placă fierbinte, pahare și seringă de care aveți nevoie cel puțin.
 

Woowoo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 30, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
vă mulțumesc pentru răspuns. Aș putea să-mi dau seama cum să o transform în ulei, dar nu obțin mai mult de 1g de fiecare dată, ceea ce este destul de frustrant. Poate există un mod diferit de a folosi etil pmk? Pentru că am folosit metil pmk înainte și nu am avut probleme.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ce este acest tip? Există o șansă să trebuiască să reacționați cu alcali înainte de a face rearanjarea cu acid
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
^ Corect. Ceara este o conversie în 2 etape.
 

Woowoo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 30, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Puteți, vă rog, să explicați procesul? Ar fi de un mare ajutor 🙏
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Mai întâi trebuie să obțineți sare de sodiu sau de potasiu. Această reacție se numește: saponificare


Urmează această sare de sodiu sau potasiu se dă Următoarea reacție - hidroliza acidă și se dă ceea ce se dorește
 

Woowoo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 30, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Oh, da, vă mulțumesc mult am făcut asta, și funcționează perfect bine!
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Yay :) Ați reușit!
 

robinhood

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor,

Am fost rugat de un prieten acum câteva luni să încerc să-l ajut cu experimentul său de ocolire a precursorului din ceara sa PMK. Scopul său era să o transforme în ulei PMK pentru sinteza MDMA. Mi s-a promis un procent din produsul final (MDMA moonrock) dacă îl pot ajuta să descopere metoda de transformare a cerii PMK în ulei, astfel încât să poată continua producția - el are un laborator de dimensiuni decente, care era în impas din cauza precursorului.

Avea o foaie de instrucțiuni foarte vagă și neclară pe care urma să o folosim ca ghid pentru a experimenta transformarea cerii în ulei.

De îndată ce am citit-o, am știut că din foaia de instrucțiuni lipseau detalii esențiale, dar eram încrezători că vom putea rezolva problemele care lipseau.

După două experimente eșuate, am reușit să transformăm ceara în ulei PMK, pe care l-a folosit apoi pentru a-și relua producția de MDMA.

Am început cu 5 kg de ceară și am obținut un randament de 60 %, iar la final am obținut 3 l de ulei. El a produs aproape 3 kg de MDMA cu acel ulei și nu am primit niciodată procentul promis, iar el nu mi-a mai răspuns la apeluri.

Nu am notat niciodată măsurătorile exacte ale chimicalelor de susținere pe care le-am folosit în timpul experimentelor noastre. El a pregătit toate măsurătorile, ceea ce sper să învăț de pe acest forum.

Am o memorie pe termen scurt foarte proastă, dar voi face tot posibilul să împărtășesc ceea ce am învățat din acel experiment.

Din câte îmi amintesc, metoda + substanțele chimice + măsurătorile pe care le-am folosit au fost:

1) ceară PMK - 5 kg / 5 litri (am încălzit ceara solidă la formă lichidă)
2) etanol - ?
3) apă distilată - ?
4) acid clorhidric - ? (picurat încet - rotire rapidă în interiorul vasului reactorului timp de 3 - 4 ore după ce hcl a terminat picurarea)
5) DCM ca solvent
6) transferat la evaporare rotativă la 60° până când dcm a fost evaporat în întregime.

Rezultat: 3L de ulei PMK (aromă plăcută, lichid ușor maroniu-auriu)

Sper că cineva poate face lumină în problema mea :

Mi-ar plăcea să știu care sunt măsurătorile exacte pe care le-am folosit și orice informație relevantă pe care aș putea să o uit și care este necesară pentru a repeta cu succes metoda de conversie a cerii PMK în ulei PMK pentru producția de mdma.

Orice cunoștințe și ajutor în această privință sunt foarte apreciate!

Îmi cer scuze pentru o postare atât de lungă - vă mulțumesc pentru lectură și aștept cu interes orice răspuns.
 
Last edited:

robinhood

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Destul de corect. Sunt nou pe acest forum. Apreciez răspunsul și asta ar trebui să fie suficient. Mulțumesc.
 
Top