Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Bună Patton, vrei să spui că mai întâi filtrezi în vid IPA și apoi speli cu acetonă uscată, apoi filtrezi acetona?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da. De asemenea, vă puteți spăla și cu IPA uscată. Acetona se evaporă mai repede.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Fantastic post, vă mulțumesc Eidolon pentru împărtășirea cunoștințelor vechilor maeștri, clarifică, de asemenea, rolul Cu în reacție.
Aceasta este o idee atât de grozavă și nu am mai văzut-o nicăieri altundeva. Poate fi aplicată la orice extracție acido-bazică în general?

Aceasta este singura parte pe care nu am înțeles-o. Dacă împingeți amina din IPA în stratul apos și apoi o separați din nou cu abur, se pare că sunt necesare etape și reactivi suplimentari atunci când cea mai mare parte a aminei se află deja în IPA; de ce nu o distilați pur și simplu împreună cu extractele? Care este avantajul acestei metode?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Aceasta a adus o altă întrebare. Recomandați și uscarea IPA din comerț? Nu am uscat-o deoarece pe sticle scrie de obicei 99,9%, dar s-ar putea să nu fie adevărat sau poate fi higroscopică. Vă mulțumim.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

A făcut a doua mea încercare astăzi și a mers mult mai ușor de data aceasta.



După cum puteți vedea în imagine,

În stânga aveți "stratul de apă" după extracția cu NaOH 25%, iar în dreapta aveți uleiul de amfetamină, freebase, a-oil, cum vreți să îi spuneți.

În balonul waterlyer puteți vedea aproximativ 5 ml de ulei A pe care nu l-am putut extrage, am amestecat stratul de apă cu IPA și am extras stratul de ipa, din păcate distilatorul meu de casă nu a funcționat, prea multe articulații de uns și prea multă agitație, în opinia mea nu merită efortul suplimentar pentru câțiva ml în plus.

Va trebui să investesc într-un rotovap mai târziu.

Uleiul de amfetamină a fost curățat de trei ori prin pâlnie Buchner și filtre curate de fiecare dată.

Să-mi spuneți ce părere aveți.

Cele mai bune considerații
 
Last edited by a moderator:

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Foarte frumos :) Cât de mare este lotul tău? Și sub cât timp adăugați P2NP, pentru a menține temperatura sub 60c ?

Cele mai bune considerații
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

În prezent fac loturi de 200 g de P2nP.

Am o metodă de răcire destul de bună, astfel încât temperatura mea nu depășește niciodată 47celsius.

Este nevoie de 1h pentru a adăuga întreaga porție de 200g.

Odată ce adăugați P2nP, reacția durează puțin să se producă prima dată și începe să facă spumă, în timpul spumării. Nu adăugați mai mult P2nP! Așteptați până când spuma se stabilizează și puteți vedea 60% spumă și 40% lichid, acesta este "punctul moale" pentru a adăuga încă o porție.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Omule, poți să-mi spui mai multe despre metoda ta de răcire? Sunt foarte curios.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
hi;
ce zici de amalgamul de AIluminiu ? prepari unul pentru 200gr sau 400gr?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Sunteți în firul greșit, nu există amalgam de aluminiu în această sinteză.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, recomand să o faceți cel puțin peste MgSO4.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Întrebare,

În prezent fac următoarea scară de ingrediente:

IPA 2:1, 3,6l
NaBH4, 348g
P2nP, 200g
CuCl2, 20g + 40ml H2O
NaoH 25%, 1,6l

Am aflat că scara era liniară, așa că acestea sunt măsurătorile pe care le-am concluzionat.

Acum la întrebare, dacă păstrez toate ingredientele la aceeași scară, dar în schimb cresc doar P2nP-ul la 300g, care ar fi rezultatul?

Cu cele mai bune considerații
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Întrebare suplimentară, referitoare la amfetamină-ulei.

Amfetamina-ulei are un punct de fierbere de ≈201⁰c

IPA are un punct de fierbere de ≈84⁰c

Acetona are un punct de fierbere de ≈54⁰c

Dacă nu folosim un rotovap sau o instalație de distilare cu vid. Este posibilă fierberea IPA / Acetonei folosind o plită încinsă?

Ar avea acest lucru un efect negativ asupra uleiului de amfetamină?

Cele mai bune considerații
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
ați prelevat uleiul din recipient cu o seringă sau cu un alt dispozitiv?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Mulțumesc mult, este exact informația pe care o căutam.

Care este metoda de răcire pe care o aveți?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Probabil că da, deoarece baza liberă amph poate fi oxidată de oxigenul din aer în timpul încălzirii în aer pentru o perioadă lungă de timp. Puritatea sării amph ar fi mai mică.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Alo, cineva a făcut o reacție la metanol? Am făcut pe etanol și acum am destul de o mulțime de metanol pur și mă întreb dacă reacția va fi de succes prea ...
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Întrebare cu privire la uleiul meu a, vă rugăm să aruncați o privire la imagine.

După ce mi-am finalizat uleiul de a nu am avut timp să îl "cristalizez" în amfetamină, așa că l-am pus în congelator peste noapte, când l-am scos s-a separat în două straturi, uleiul de a în partea de sus și "gele" în partea de jos. Ce este acest lichid gele pe care îl am?

Am extras uleiul din el și am lăsat gele-ul în balon și l-am lăsat la temperatura camerei timp de câteva ore pentru a vedea dacă se va "topi", dar nu se topește, rămâne doar în stare de gele.

Singura mea presupunere ar fi că apa și ipa au avut o reacție chimică în congelator și au devenit un fel de gel, "purificându-mi" în schimb uleiul de a de impurități, dar sunt doar o presupunere aici.

Sqv5izpKC1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Este imposibil. Balonul dvs. a fost închis în congelator? Ați adăugat vreun desicant înainte de congelare?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Da, am avut-o mai întâi în flaconul cu fund rotund și am închis admisia cu un capac cât timp am avut-o în congelator.

Nu, nu au fost utilizați desicanți.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
De fapt, nu am nicio idee despre ce este vorba. Puteți extrage uleiul amph din această "gelatină" cu ajutorul unui solvent nepolar precum IPA sau eter/eter petrolier. Poate că amph a fost polimerizat...
 
Top