"OPSEC" Cerere de informații sau de validare a proiectului meu

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Nu am găsit un joc pentru opsec în general, așa că mi-am luat libertatea de a-mi pune firul aici. Dacă nu sunt în secțiunea potrivită, vă rog să-mi spuneți.

Aș dori să știu dacă există o modalitate sigură și anonimă de a vinde pe instagram. Planul meu este simplu, cred că majoritatea persoanelor la care ajungem pe "DarkNet" își vând deja propriile produse sau caută ceva anume și, de obicei, au un vânzător în minte.

Cel puțin așa văd eu lucrurile. Așadar, aș dori să merg pe clearnet pentru a-mi permite să ajung la un public mai larg. Pentru a face acest lucru, cred că voi face lucruri de genul acesta:

încep cu VPN-ul (aici mullvad plătit în monero) apoi schimb adresa mac a wifi-ului cu softul TmacV6, folosesc browserul LibreWolf, merg pe instagram, îmi creez un cont fie prin mail cu proton sau Tutanota fie prin telefon cu JuicySMS.

Orice sfaturi sau chiar plângeri despre cât de incredibil de prost este acest lucru?
Vă mulțumim pentru lectură.
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
poate că acest lucru poate ajuta unele persoane"http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ine-anonymity-by-https-anonymousplanet-org.8/"

Acest link este direcționat către un fir făcut de "HEISEMBERG" se vorbește despre anonimat pe diverse teme, rețele sociale, metodă de plată, vpn, cripto!

în ceea ce mă privește nu-mi rezolvă problema, instagram blochează conexiunea de la tor, vpn-ul funcționează dar numai la prima conexiune și riști să fii banat foarte repede. Din ce știu eu dacă contestăm banul trebuie să ne justificăm cu un selfie cu o hârtie și nickname-ul tău, cartea de identitate sau orice altceva. Soluția pe care am găsit-o este să mergem pe firul Reddit numit: r/roastme, cu photoshop este posibil să trecem peste această barieră. Nu am testat încă înregistrarea prin numărul de telefon. Voi upda firul dacă am noutăți sau reușite.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Dacă doriți să utilizați instagram anonim, veți avea nevoie de. Virtualbox, whonix, emulator android, vpn

tor - vpn - instagram (prin emulator android).
Dar dacă contul dvs. va bloca instagram, nu este nimic de rezolvat.
 

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Are dreptate. Dacă vă puneți conexiunea VPN înainte de TOR, ISP-ul dvs. nu o vede. Dacă o puneți după Tor. Site-urile web nu văd că utilizați Tor.

Întotdeauna folosesc conexiunile mele cu un VPN Apoi tor, deoarece ultimul nod de pe tor, exitnode. Aceștia vă pot adulmeca activitatea, iar asta poate fi LE care stă și așteaptă
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
actualizare:

Am văzut întotdeauna un fel de dezbatere cu privire la utilizarea VPN-urilor împreună cu Tor, deoarece VPN-urile pot afecta sistemul de rutare onion Tor.

După câteva încercări am reușit să mă loghez pe instagram, așa că vă mulțumesc!

(PS pentru începătorii care sunt destul de proști să subestimeze algoritmul instagram deoarece are capacitatea de a citi povestea ta și de a înțelege foarte foarte foarte repede că tocmai ai pus în poveste lista de prețuri și produsele oferite).
 

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Dacă îmi scrieți pe xmmp, îmi voi oferi ajutorul în detaliu pentru scenariul dvs. de amenințare.
Trimiteți-mi un PM pentru informații
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8

deci cea mai bună metodă este să folosiți 2 vpn?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Aș folosi cu siguranță configurația pe care v-a recomandat-o HEISENBERG.
Pe lângă faptul că picăturile moarte ar securiza procesul de expediere, astfel încât să nu poată fi urmărit înapoi la tine. Dacă aș vinde pe Instagram, m-aș localiza într-un oraș mare și aș face dead drop doar la nivel local.

Ar trebui să aveți mare grijă atunci când primiți și lăsați bunurile, deoarece vânzătorii de pe Instagram pot ajunge pe radarul LE mai repede decât vânzătorii din darkweb.

Găsiți o modalitate sigură de a primi plăți (Paysafe, wire, paypal) printr-o rețea de conturi bancare furate/falsificate. Același lucru este valabil și pentru încasări, nu încasa niciodată pe numele tău, nu încasa prea ofte
 
Top