p2np nu se dizolvă, prima mea sinteză.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
cum pot adăuga pe cineva pentru a-și da cu părerea ? aș dori să adaug/menționez 2 membri pe acest subiect .
@gpatreon
Celălalt tip îl voi căuta
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cine este @gpatreon? lol

În general, sunt de acord cu @Never to sleep. În opinia mea, puteți să vă curățați laboratorul de Hg și să continuați cu toate măsurile de securitate. În conformitate cu sarcina dvs. de reacție, nu cred că ați poluat prea mult.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, exact
ofc nu
da

Puteți să nu utilizați GAA deloc, așa cum am spus în tutorialul meu de aici.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
mâine voi face o altă sinteză (dacă am noroc de 2).
De asemenea, o mare preocupare a mea este mercurul din produsul final.
Îmi voi spăla amalgamul de 2 ori.
și voi folosi IPA fierbinte pentru a dizolva p2np.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke, mulțumesc pentru contribuție. în prima mea sinteză/prima încercare, am folosit IPA colled și am amestecat mult cu tija de sticlă, dar nu am dizolvat ( p2np). Apoi am încălzit op ( cu în spatele capului meu că punctul de fierbere IPA este de numai 60 de grade),
am făcut un Mcguyver și am încercat cumva să o încălzesc în mantaua de încălzire de 1L ( am făcut-o într-un balon de 250ml cu 3 capete).
Am făcut-o pe cea mai mică setare, dar cred că a fost mult prea fierbinte ( a fost prima mea încercare de a folosi un mantaua de încălzire, așa că nu știu intervalul de temperatură). A devenit foarte arzător în ochii mei ( așa că m-am oprit imideatly, sănătatea = mai important).
(( p2np a fost dizolvat , dar după ce l-am scos de la sursa de încălzire a devenit o soluție pufoasă și moale))
întrebare: este normal acest lucru ? sau nu ? ( senzația de arsură de alcool în ochii mei)

Din nou totul este nou pentru mine, a fost prima mea încercare cu substanțe chimice cum ar fi p2np.
Tommorow va arive un 2l hotplate (cu stearing) de la amazon.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
De asemenea, revenind la prima mea sinteză, soluția (adăugând alki la soluția de amalgam dizolvată p2np) a venit cu un strat transparent deasupra pe care l-am colectat în raport de 50/50 iPA (pentru sinteza ulterioară).
dar lucrul ciudat este că, după ce am îndepărtat stratul superior, am agitat întregul amestec și 24 de ore mai târziu există din nou un strat galben deschis pe partea de sus.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ce ai obținut din cele două straturi (transparent și galben)? L-ați acidificat?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Nu știu încă, nu am acidificat-o pentru că nu mi-ar lua timpul și efortul de a pune în această încercare eșuată ( păstrat 2 straturi de ulei separat, le va acidifica după noua mea sinteza. atunci am deja o soluție de acid/aceton la îndemână, așa că nu pierd 3X timpul pentru asta. )
(( le voi acidifica, desigur, nu împreună într-un singur mixter!))
Și notă aleatorie: am păstrat soluția din nou timp de 24 de ore, și a apărut un alt strat superior (dar tinny și mai întunecat îngălbenit). (acest lucru voi arunca în talie cu alt conținut în pahar)
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Astăzi nu am încercat o altă încercare de a face AMF.
Deoarece este o zi liberă și vreme bună, astfel încât o mulțime de oameni au fost afară.
Dar am folosit acest timp usefull și maded o găleată cu o pompă de apă pentru condensatoarele mele astfel încât să nu pierd nici o apă ( apa de evacuare merge înapoi în găleată și să fie aspirat înapoi de waterpump la condensator de intrare)
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
așa că astăzi a doua încercare.
Din nou probleme cu p2np.
S-a dizolvat complet, dar după ce l-am lăsat la temperatura camerei a devenit din nou moale.
Am adăugat GAA, am amestecat pe o placă încinsă, dar nu a fost un mare succes (GAA are un miros dezgustător, este extrem de penetrant și rămâne mult timp)
Amalgamul a fost bun dar am făcut o mare greșeală! După clătire am pus un stop pe flacon nek pentru a bloca oxigenul din ea ( am fost punerea pe un impermeabil @Never to sleep ;), en alte mănuși), apoi am pus stop afară, rahatul aproape a explodat! presiune ridicată și temperaturi ridicate au fost eliberate. ( am fost nesigur să pun p2np înăuntru deoarece era extrem de fierbinte), așa că am pus-o o secundă în baie de apă rece pentru a se răci puțin.
Apoi am adăugat p2np moale, dar fără interacțiune imediată. numai după agitare intensă temperatura a crescut, în total am petrecut ca o oră agitare pentru a face fierbinte să se răcească, dacă aș fi, am fost încă agitare și răcire. ( mult aluminiu a rămas în urmă). bănuiesc că am ratat momentul în care să pun p2np în amalgam.
Am adăugat soluția de alki și am dat "o agitare", reacție violentă ( multe bule),
30min mai târziu: stratul superior încă se forma, așa că am amestecat de 3 ori.
Am luat 3 șuvițe, (mă apucă anxietatea dacă mă gândesc la Hg).
Acum sunt în pijama și nu vreau să arunc o privire (vapori în pijama mea confortabilă și apoi să mă culc cu ea ....)

Întrebări:
-Este normală creșterea temperaturii extreme ( de la amalgam)?
-Dacă aș adăuga p2np temperatura ar crește mai mult de la interacțiunea cu amalgamul ? / sau acest lucru nu este legat de căldură ? ( adăugarea de p2np)
- Încă atât de anxios ca naiba despre acest vapori de Hg. am inhalat în total ca 5 ori max. ( vapori , sau în cameră / grădină lol în cazul în care vaporii au fost încă prezente),
poate cineva să-mi dea niște numere sau informații pentru a mă calma? ( știu, cel mai bine este să nu folosesc Hg, dar nu este o opțiune din moment ce am cheltuit atât de mulți bani în acest settup / metodă ( a trebuit să cumpăr totul)

Noroc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Vă referiți la creșterea temperaturii în timpul formării amalgamului?

Da, reacția de reducere este foarte exotermă.

De ce nu folosești un aparat respirator? Este o modalitate simplă de a te proteja.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke băieți aici este actualizarea mea.
Soluția de la a doua sinteză (a avut o mulțime de apă în ea la partea de jos, dar a folosit ceva sulfat de magneziu (pe care l-am filtrat mai târziu)), a devenit aproape imidatly portocaliu după 1 picurare de soluție acidă (ph a fost încă ridicat și lucru amuzant a fost: am nevoie pentru a adăuga o mulțime de acid / soluție IPA pentru a ajunge la 5-6..
-celelalte 2 soluții de la prima mea sinteză au ieșit cel mai bine lol.
-primul strat ( 24 de ore mai târziu/și diluat 1/1 cu IPA) transformare normală a sării.( cu lichid rămas un pic roz, deci acidificat un pic prea mult)
--al doilea strat (separare după 48 de ore mai târziu fără diluare în alcool) a devenit aproape ca produsul final (soluția s-a îngroșat cu acidifierea și a devenit "pastă de viteză umedă"
încă trebuie să le filtrez și să le spăl, dar voi face asta cu noua mea sinteză completă următoare.

Întrebare: există 2 videoclipuri aici ( AMF de la AI/Hg). de ce unul adaugă un pic de apă (50 ml) cu p2np și IPA ? ( celălalt nu ,și utilizează p2np doar cu IPA((și GAA...)).
Care este motivul pentru adăugarea unui pic de apă ?
@Marvin "Popcorn" Sutton @G.Patton.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
citiți despre asta în acest topic: bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dextroamphetamine-synthesis-nabenhower-1942.388/
 
Top