Vă rog să mă ajutați, în ceea ce privește producția MDP2P de MDMA

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Am încercat câteva piese mici de test. Pentru că mă grăbeam, nu am reacționat la NaBH4 timp de două zile, ci timp de 4 ore. Am folosit 50g de ulei MDP2P pentru a testa și, în cele din urmă, am obținut doar 25g de bază MDMA, iar din aceste 25g de bază MDMA, am obținut în cele din urmă doar 4g de pulbere albă.
Am întâmpinat câteva întrebări și vreau să cer sfaturi:
1. În ceea ce privește soluția de metilamină-metanol, de data aceasta am folosit una greșită, deoarece am cumpărat o puritate de 30%. Pot folosi soluția de metilamină-metanol 30% într-un raport 1:1 pentru a înlocui soluția de metilamină-metanol 10%?
2. Deoarece am folosit metilamină-metanol pură 30%, după ce am finalizat reacția NaBH4, când am folosit acid clorhidric, valoarea pH-ului nu a putut fi ajustată la 10,5~11. Am folosit mult acid clorhidric pentru a ajusta valoarea pH-ului la locul ei. A fost normal. În acest caz, trebuie să folosesc doar 8L de apă și 8cc de HCL 33% pentru 1kgMDP2P pentru a ajusta pH-ul la 10,5, așa cum se menționează în proces?
3. În plus, atunci când efectuez acest pas în viitor, pot omite H2O și acidul clorhidric și pot utiliza acid clorhidric gazos pentru a face ajustări?
4. Dacă scara este extinsă în viitor, pot șterge acțiunile finale adăugate de DCM? Ce va fi afectat? Ce părere aveți despre măsurile simple care pot fi luate pentru extinderea scalei?
5. În cele din urmă, ce solvent poate fi utilizat pentru a dizolva pulberea albă MDMA*HCL precipitată din acid clorhidric gazos și a efectua recristalizarea?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Borohidrida de sodiu se descompune relativ rapid în alcool metilic. Puteți dilua soluția dumneavoastră de metilamină în metanol cu alcool metilic. După reacția de reducere, trebuie să extrageți baza liberă cu un solvent organic, apoi să evaporați solventul și veți obține o bază liberă murdară, este foarte de dorit să distilați baza liberă în vid înainte de a obține sarea. Diluați baza liberă cu alcool și răciți cât mai mult posibil, apoi treceți clorura de hidrogen gazos la 5-6 ph cu agitare bună.
 
Top