Pre-Silkroad

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Își mai amintește cineva de forumurile în care se făcea trafic deschis de droguri și se plătea cu paypal/WU înainte de zilele darknet? opreview, ratethesource (bleh) și așa mai departe?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Nu a fost The Farmers Market una dintre primele? Cred că a existat chiar înainte de criptografie
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Farmers Market, bookworm(club?). Mi-a luat mult timp să am acces la aceste piețe pe vremuri. Nici pe departe la fel de ușor ca astăzi. Găsirea acestor locuri ascunse a fost o adevărată aventură.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
A fost bookworm o piață de droguri
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Nu-mi amintesc exact. Știu că am avut acces la el punând anumite întrebări prin intermediul formularului de contact al unui site web și apoi am fost contactat de un administrator care a mai discutat puțin și, în cele din urmă, am primit un link de invitație. Era un fel de forum ascuns cu o gamă largă de vânzători și prețuri de top. Îmi amintesc de o mare varietate de droguri și RC-uri (obscure). Cred că forumul s-a închis în 2010, iar eu am fost membru doar câteva luni.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Cool, cred că aceste piețe originale au fost esențiale pentru ceea ce avem astăzi
 
Top