Extracția psilocibinei și psilocinei din ciuperci

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Excelentă explicație! Felicitări, voi folosi asta când îmi vor crește ciupercile în curând.
Am o întrebare, există vreo diferență între extracția cu acid acetic glacial și extracția cu alcool? În cazul meu este un pic mai greu de obținut acid acetic glacial. mulțumesc anticipat!
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nu am nici o idee despre ce vorbiți în afară de extracția alcoolului .... nu sunt chimist, sunt doar un alt hippy care încearcă să își dea seama de lucruri. mulțumesc anticipat!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Da, extracția cu GAA presupun că îl transformă în 4-aco- dmt, aka 4-ho-dmt acetat. Extracția cu alcool îl lasă ca alcool (ceea ce este în mod natural).
Dacă o doză medie de psilocină/psilocibină este de ...20 mg, nu văd cum ai putea obține această doză dintr-o bucată de ceva de mărimea unei tablete lsd
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Eu nu sunt chimist. S-ar putea obține în schimb 4-ho-dimetiltriptamidă. Văd că există referiri la acizii carboxolici care creează N,n-dimetiltriptamidă și la reacția dintre un acid carboxolic și o aminăvis o amidă
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Am câteva întrebări cu privire la aceste tehnici.

În primul rând, tehnica de transformare a acidului în bază produce psilocină. Întrebarea mea este că ciupercile produc atât aceasta, cât și psilocibină în fruct; dacă extracția se face prin metoda A la B, nu ar conține aceasta spectrul de triptamine Inc beatosicin?

În al doilea rând, rămânând la tehnologia A la B. Nu este sinteza mai productivă decât utilizarea tehnologiei TIHKAL a lui Shulkin pentru a produce compusul extras din ciuperci, deși necesită mai multă pricepere/abilitate. Totuși, randamentul ar fi mai mare decât extracția, iar sinteza va produce doar compusul selectat!

În al treilea rând, aceasta se referă la extracția cu alcool. Sunt sigur că mulți dintre cei de aici vor fi familiarizați cu acea extracție cu alcool de rahat "Crystals Of The Gods" care pretinde că produce cristale de psilocină!
Ceea ce vreau să spun este că utilizarea tincturii alcoolice în shot-uri de jeleu este o modalitate foarte bună de a transforma această extracție într-un produs utilizabil. Când am început să mă ocup de micologie și chimie cam în același timp, acum ceva timp, am fost atât de enervat că mi-am irosit prețioasele ciuperci pentru o tehnologie mincinoasă de rahat care pretindea că obține un produs cristalin.

Mulțumesc pentru ghid, deși General! Clarifică toate aceste lucruri clare și concise.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Eu nu sunt chimist. S-ar putea obține în schimb 4-ho-dimetiltriptamidă. Văd că există referiri la acizii carboxolici care creează N,n-dimetiltriptamidă și la reacția dintre un acid carboxolic și o amină, rezultând o amidă. . Am scris asta ieri și nu s-a trimis
@Mr Gonzo, presupun că un A/B ar de'fosporla psilocibina și nici baocistina, , dacă stomacul dumneavoastră o face, atunci un A/B cu siguranță ar face-o. Baocistina nu este adesea detectată în ciupercile cu psilocibină. Nu am auzit niciodată de ea la o Cubensis, cu siguranță. P. Baocystis și azurescens da, dar acești iubitori de lemn pe un arbore filogenetic nu sunt nici pe departe lângă cubensis. În sensul actual al Psilocybe sunt cât se poate de îndepărtate
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Sunt un idiot haha, și nu sunt nici chimist Frit Buchner. Sunt în al doilea an al unei diplome de chimie și am picat examenul din această vară și trebuie să susțin întregul an din nou, totuși este evident că te-ai învățat bine. Jur că acestea sunt lucrurile care mă vor împiedica să trec de facultate cu o notă decentă.
Acum, uitându-mă la ceea ce spuneam, sarcina fosfatului va fi eliminată în timpul extracției. Apreciez faptul că greșeala a devenit evidentă, deoarece așa învățăm uneori, mai degrabă decât să explodeze un laborator asupra mea!

Ca în cazul celor mai multe întrebări și răspunsuri, răspunsurile duc la alte întrebări, mai ales atunci când întrebarea nu a fost corectă la început. Cum ar fi extrasă psilocibina din masa biologică, ar fi aceasta o extracție directă la bază?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Știi, nu m-am gândit niciodată la ideea mecanicii de extracție, dar văd că psilocina este foarte solubilă în etanol și abia solubilă în apă, deci este o extracție de bază, folosind alcool și, în mod clar, ar fi o alegere proastă a unui solvent de extracție (pentru bază), apoi există psilocibina ester fosfat, este solubilă în apă, abia solubilă în etanol și stabilă și formează cristale conform mai multor relatări fiabile. 🤔 Presupun că fumeratul sau altă sare acidă ar fi solubilă în apă și ar forma, de asemenea, cristale, ceea ce ar fi o extracție "direct în acid". Te face să te gândești. În mod clar, după ce ați efectuat două extracții cu etanol, ați dori fie să neutralizați fosfatul, fie să efectuați o extracție cu apă. Întotdeauna am făcut o extracție cu apă la a treia extracție și când a atins alcoolul în timp ce le combinam, a făcut un cocktail de noroi tulbure și neapetisant...
Apoi a fost o dată când am dat peste un transport imens de țigănci mari de râs (Gymnopilus spectacles la momentul respectiv, dar recent s-au făcut multe lucrări genetice asupra genului pe care nu le-am citit) care sunt active în SUA și vânătăi verzi, dar echivalentul european Gymnopilus junonius nu este activ. Oricum, eram sărac la acea vreme, dar Gymnopilus sunt cunoscute ca fiind amare, așa că le-am uscat într-un deshidrator și am făcut o extracție cu apă pe 45 de grame uscate (echivalentul a 1 liră proaspătă), deoarece nu sunt raportate a fi foarte puternice. Am stat pe canapea și m-am simțit de parcă aș fi fost înjunghiat pe tot corpul cu buzdugane fierbinți în prima oră, înainte de a face o călătorie echitabilă, echivalentă cu 3-4 grame de cubensis. Au fost vremuri grele. Din nefericire, am mai multe povești negative decât pozitive despre ciupercile psilocibină. Am abuzat prea mult de ele. Le luam într-o zi de marți și stăteam prin casă, beam bere și mă uitam la televizor. Am tripat ciuperci probabil de 75 de ori în primul an în care am reușit să le cultiv. Vă sugerez să păstrați ciupercile pentru ocazii speciale, de cel mult câteva ori pe an.
Extracția este cu siguranță calea de urmat. Apare în 20 de minute în loc să aștepți o oră. Ciupercile sunt bogate în chitosan, armură de homar. Care este greu de digerat și ar putea să vă dea dureri de burtă sau diaree, ceea ce e nasol atunci când vă pocniți. A nu mânca corpurile fructelor (sporocarpii, după cum spun unii) este un plan excelent. O mulțime de oameni au încercat tulpini de P.cubensis, care este ușor de cultivat, dar speciile mai puternice care trăiesc în pădure sunt mult mai dure și au un gust groaznic. E ca și cum ai mânca crengi înmuiate în urină de pisică. Trebuie să-ți dorești cu adevărat, ca să înghiți câteva grame din astea
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Sărind evenimentul de extracție comentariu deși este foarte interesant și concis, este comentariile cu privire la efectele negative care pot fi avut de la consumul de ciuperci care este de cele mai interesante. După cum am menționat, consumul de ciuperci este calea, pentru a obține un compus pur, cred că o sinteză este calea de urmat.

Am mâncat atât de multe ciuperci încât gândul chiar și când le scriu îmi provoacă greață, iar metoda mea este să folosesc fructe uscate pudrate fin și ambalate în capace duble zero, fiecare conținând între un gram și 0,7 g. Nu au un gust direct, iar pulberea fină reacționează rapid, chiar și acest lucru vine cu gustul de ciupercă, fiind bolnav de orice fel de disconfort, nu vrei să te împiedici.

Ciupercile pe care le folosesc sunt liberty caps, cunoscute ca fiind puternice, și P.cyans the wavy cap, o altă ciupercă puternică. Capsulele Liberty pot provoca tulburări gastrice, dar paralizia iubitorilor de lemn este frecventă și poate speria cei mai experimentați psihanaliști, dar capsulele Double Zero Gel sunt cele mai bune, arată ca niște pastile pentru cai, dar își fac treaba bine.

O altă pasiune a mea este să iau 7g de cyans cu 2 sau 3 pastile bune, care îți vor zbura capul. Nu sfătuiesc pe nimeni să încerce acest lucru, chiar dacă se simte puternic. Personal, acesta este vârful de gamă al consumului meu și este ceva pentru care mă pregătesc cu luni în avans. În zilele noastre, chiar și capsulele de mushies sunt prea multe pentru mine ca să mă gândesc să le iau, din cauza reacției la greață menționate, îmi place acidul, poate că iau cantități prostești și o utilizare prelungită, dar îmi place să mă droghez, dacă aș putea să mă droghez cu acid bun ca realitate, aș face-o!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Da, sunt cantități nebunești. Am fost lăsat inconștient de cantități mai mici. Mi se pare ciudat că ciupercile magice au un miros distinctiv. E inconfundabil. Cel mai bine îl pot descrie este un câmp proaspăt tăiat și pipi de pisică. Am renunțat la drogurile halucinogene de aproximativ 12 ani. Nici măcar nu mai culeg ciupercile atunci când le văd. Sunt un TI pe Shroomery.org, dar nu mai intru decât foarte rar pe acel site
 

lilscum90

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ați încercat vreodată ceaiul de lămâie? Acesta ajută cu siguranță cu unele dintre efectele secundare negative de a le mânca, de asemenea, lovește în alot mai repede prea
 

itsead

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Tocmai am fost găsit de această pagină și vă mulțumesc foarte mult pentru acest ghid!

Hm deci, din cunoștințele mele, cea mai mare parte / o mare parte din psilocină ar trebui să fie deja convertită în psilocibină în timpul procesului de uscare.
Vă rog să mă corectați dacă greșesc.
https://www.oregon.gov/oha/PH/PREVENTIONWELLNESS/Documents/Stability%20of%20Psilocybin%20and%20Analogs.pdf

Am un prieten care lucrează la extragerea apei pure folosind diferite metode (low-cost) ultra-sonice etc. stilul de distilare în vid lemon-tek.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Știu că defosforlarea psilocibinei în psilocină este foarte ușoară și are loc în stomac atunci când mâncați ciuperci și mai știu că psilocina este puțin solubilă în apă, dar foarte solubilă în alcool. Extragerea ciupercilor în apă nu a funcționat niciodată pentru mine. Singura metodă pe care am găsit-o foarte eficientă a fost extragerea în cel mai puternic etanol pe care l-am putut obține, fiind necesară și o ușoară încălzire, apoi concentrarea prin evaporare. Se poate concentra până la un elixir puternic, dar dacă îl pun în congelator și îl cristalizez, cristalele nu supraviețuiesc prea mult în aer liber
 

itsead

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hei Frit, mulțumesc pentru răspuns. Etanolul 90% ar trebui să fie dat o încercare în curând. De asemenea, modifici PH-ul (cred că la aproximativ 3,5 albăstrirea este oprită) și folosești vreun fel de agitator/mixer/homogenizator? aași ai încercat și spălarea cu acetonă ?

ps. Din cunoștințele mele Psilocin este de asemenea foarte(!) sensibil la lumină (și de asemenea la oxigen). Deci, în funcție de timpul de procesare, poate ar trebui să se utilizeze un laborator cu lumină infraroșie și o sticlă maro și chiar uscarea ar trebui să se facă în întuneric complet.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Întotdeauna am avut impresia că aceasta este o idee proastă și nu este foarte practică din cauza naturii delicate a psilocibinei/psilocinei. Problema mea a fost întotdeauna că am vrut să mănânc o cantitate bună de ciuperci, dar nu am fost în stare să gestionez bine încărcătura stomacală - să încerci să te duci în excursie cu un stomac deranjat care se simte ca și cum ar fi fiert, nu este prea distractiv. De obicei ruina experiența pentru mine.

Unul dintre cele mai bune sfaturi care mi s-a dat despre consumul de ciuperci. Ajută să fii pe stomacul gol, desigur. În orice caz, să aveți ciupercile uscate, astfel încât tulpina să se rupă ca un os de pui. Mărunțiți ciupercile până obțineți o pudră fină cu ajutorul unei râșnițe de cafea sau al unui blender. Amestecați pudra de ciuperci cu o porție bună de suc de portocale și dați-o pe gât. Începutul durează aproximativ 30 de minute, iar revenirea este rapidă, ceea ce cred că este un lucru bun, pentru că revenirea este de obicei cea mai neplăcută și singura perioadă a experienței predispusă la disconfort/anxietate. Fără încărcătură stomacală, o călătorie bună și curată ... te lovește dintr-o dată. Nu am avut nicio experiență rea sau neplăcută de atunci, din câte îmi pot aminti. Așadar, să sperăm că cineva găsește acest sfat la fel de util ca mine.

Aveți grijă de voi toți - trippin' fericit o7
 
Top