Purple MDMA este o minciună sau o fraudă

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
uite... nimeni în Olanda nu a produs mdma de culoare gay... sau șampanie sau cola... De ce este violet?

1. pentru a frauda testul. unii au văzut că a devenit verde și bam la violet...

2.
Purple MDMA este un drog psihedelic care a fost sintetizat pentru prima dată în 1912 de Alexander Shulgin. Purple MDMA este un derivat sintetic al MDMA (Ecstasy) care conține aceeași structură chimică ca MDMA, dar cu o culoare diferită. Nu se știe de când există acest drog, dar se crede că a fost creat în 1912.
MDMA purpurie este un drog recreațional popular care este adesea vândut sub denumiri precum "ecstasy purpuriu", "purple love", "love-drug", "MDMA-X", "MDA-X" și "purple MDA". MDMA violet este un solid cristalin de culoare albă până la alb-deschis. Este solubilă în alcool, eter și acetonă.
MDMA purpurie este puțin mai puțin puternică decât MDMA pură, dar produce efecte similare. MDMA purpurie este uneori denumită "purple X", "mauve X", "purple love", "MDMX", "mdma x", "x love" și "purple mda".
MDMA purpurie este identică din punct de vedere chimic cu MDMA, cu excepția culorii sale. Diferența dintre MDMA și MDMA purpurie este că MDMA este un cristal alb, în timp ce MDMA purpurie este un cristal maro-gălbui pal. MDMA mov este produsă prin amestecarea MDMA cu o cantitate mică de colorant indigo carmin. Indigo carmin este un pigment natural care provine din scoarța rădăcinii plantei indigo. Purple MDMA este un drog psihedelic foarte puternic care produce halucinații intense și senzații de euforie.
MDMA violet este un halucinogen puternic care îi face pe consumatori să experimenteze culori, sunete și imagini vii. MDMA purpurie este o substanță care creează o dependență puternică și care afectează creierul și sistemul nervos. MDMA purpurie este un drog periculos care trebuie luat doar cu precauție.
MDMA violet este ilegală în multe țări, inclusiv Australia, Canada, Germania, Irlanda, Noua Zeelandă, Norvegia, Spania, Suedia, Elveția și Regatul Unit. MDMA violet este legală în unele state din SUA, inclusiv California, Colorado, Florida, Hawaii, Maine, Maryland, Massachusetts, Nevada, New Jersey, Dakota de Nord, Oregon, Rhode Island, Carolina de Sud, Vermont, Washington și Wisconsin. Purple MDMA este considerată o substanță controlată din Lista I în Statele Unite.
MDMA purpurie poate fi achiziționată online și de la magazinele de droguri din întreaga lume. MDMA violet este de obicei vândut sub denumiri precum ecstasy violet, purple love, love-drug, mdma-x, mda-x și purple mda. MDMA purpurie este adesea vândută ca un amestec care conține MDMA, cofeină și alte substanțe.
Purple MDMA este adesea amestecată cu alte droguri, cum ar fi cocaina, ketamina, LSD, ciupercile și marijuana. MDMA purpurie este adesea combinată cu alte droguri pentru a crea o senzație mai puternică.
MDMA violet este adesea consumat pe cale orală, fumat, inhalat, injectat intravenos sau ingerat prin dispozitive de fumat. MDMA violet este adesea adăugat în băuturi și alimente pentru a le spori aroma. MDMA purpurie este adesea luată singură sau cu prietenii. MDMA purpurie este adesea utilizată în scopuri recreative.
MDMA purpurie este adesea abuzată de persoanele care o folosesc pentru a se droga. Purple MDMA este un drog psihoactiv care produce experiențe psihedelice. MDMA purpurie este un drog care alterează conștiința și percepția. MDMA violet este un drog psihedelic. MDMA violet este un stimulent care crește ritmul cardiac și tensiunea arterială.


Uite toți oamenii ăștia cu povești frumoase știți să vă duceți dracului... sunteți doar niște idioți
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
aproape toate sunetele negative recente au fost cu privire la 8/10 pastile purpurii care conțin doze mari de mdma.... mințile lor simple au avut încredere în lichid... nu au anticipat niciodată fraudele... conține o doză mare de care susțin în mod fals că este doar mdma, dar poate fi mult mai mult dacă puneți coloranți în... #dingdong
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Am încercat să găsesc mai multe informații cu privire la motivul pentru care mdma ar fi violet. Există câteva rapoarte pe Reddit care spun că este la fel ca colorantul alimentar, iar alte rapoarte spun că provine dintr-o metodă de sinteză din Canada.

Voi fi sincer odată, când eram tânăr, cu mulți ani în urmă 🤣, am avut mdma care era gri, aproape violet în lumină.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Știu chestia aia care seamănă cu șampania. .... În Olanda aveam așa ceva pe vremuri, e aproape ca și rocksugar sau candysugar în engleză, dar nu e violet, ci are o strălucire violetă deasupra sau sprinkle...., nu e porcăria asta întunecată.

 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
uite ce obții dacă traduci zahărul în engleză... pe atunci oamenii făceau zahărul negru și îl vindeau ca medicament....hahhas lovely

Bomboanele constau în bulgări de zahăr cristalizat și se mai numesc și zahăr candy. Bomboanele își au originile în India și Iran. Se obține prin creșterea foarte lentă a cristalelor mari pe fire de bumbac sau bețe de lemn într-o soluție de zahăr cald suprasaturat. Acest proces durează câteva săptămâni. Pentru a obține varietățile de bomboane închise la culoare, se adaugă o soluție de caramel. Zahărul dulce este utilizat în principal în cafea sau ceai, dar și ca garnitură de prăjituri; candy cake. Candy sticks sunt bețe pline cu bomboane, care se folosesc în ceai. Medicul olandez Boerhaave prescria bomboane negre în secolul al XVII-lea ca remediu pentru durerile de gât și răceli.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
dont crezi că ceva de genul ăsta arată mai atrăgător de pus în sistemul tău...?


N7bjvCsdZQ
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Se pare că până și numele este fraudulos: "MDMA purpurie este un cristal galben-maroniu deschis".
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
pur și simplu nu-mi plac oamenii care vând lucruri care nu sunt ceea ce ar trebui. În plus, a plătit dolar de top pentru și să câștige unul bani ușor și încă a fost futut... cei mai mulți oameni nu știu rahat ei cumpara sel sau să ia... dar dacă știi și în scopul de a încerca să câștige bani ușor și nu-mi pasă... nu-mi pasă nici atunci dacă ne-ar întâlni...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am căutat pe Google Scholar și o sursă a menționat
1,3-Benzodioxolilbutanamina (cunoscută și sub denumirea de 3,4-metilendioxibutanfenamină, MDB, BDB, J și 3,4-metilendioxi-α-etilfenilamina ca fiind numită ecstasy purpuriu, iar o alta a făcut aluzie la
N-metil-1-(3,4-metilendioxifenil)-3-butanamină (HMDMA)
Aka🤔🤔HOMO-mdma, care SUNTĂ corect 🤣😅😆
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
nu am nimic împotriva persoanelor care sunt... am făcut GHB roz deoarece majoritatea utilizatorilor sunt homosexuali... am vrut să numesc GayHB dar m-am gândit că poate atunci oamenii s-ar putea simți ofensați ;)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Discutam cu niște cultivatori de ciuperci pe un forum și i-am spus unuia dintre ei homo. Tuturor li s-a părut absolut amuzant. Erau tineri și nu auziseră niciodată o astfel de expresie. Prima lor înjurătură gay a fost cea cu f.
Ca să fie clar, eu nu folosesc niciodată acești termeni pentru a mă referi la persoanele LGBTQ, ci doar le spun așa prietenilor mei. Soția mea este purtătorul de cuvânt oficial al grupului de identificatori demisexuali la o companie Fortune 500
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Știu că este o glumă, dar dacă soția dvs. lucrează la un Fortune 500, există locuri de muncă disponibile? Vremuri disperate și toate cele...
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
MDMA purpurie este foarte vizibilă aici, în Canada. Aceasta este adesea comercializată ca având puteri suplimentare în comparație cu MDMA obișnuită. De obicei, atunci când cumpărați MDMA, aceasta este "zahăr brun" sau în pastile, astfel încât oamenii caută MDMA mov, deoarece se crede că este mai pură. Nu cred că culoarea este cauzată de un colorant; cu toate acestea, nu am nicio dovadă în acest sens, în afară de faptul că o țin în mână și o văd. Este testată cu reactivi și FTIR ca MDMA autentică (cel puțin produsul pe care l-am avut).
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acsomega.1c05520

Avertizare netă clară. Se presupune că aceasta este metoda care produce mdma violet. Totuși, nu sunt chimist. Să discutăm.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
să aducem în discuție...
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Aici în Spania mov mdma nu este mdma, cel puțin aceasta.
HlazSt2gyq
40Dgbe8psk
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Gunoi corect ... am avut eutylone ... am decis să arunc ... este o chestie futută
 

PokemonGO

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
Mult mai asemănătoare mdma este 5-mapb 6-mapb 5/6-apb
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pentru mine, ca pentru un perfecționist, chiar și șampania sau cola este un marketing aka bulshit și fraude. MDMA trebuie să fie alb pur.
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
12
Points
8
Chiar și mdma albă pură sau cristale clare am întâlnit bullshit care se testează ca mdma. De asemenea, am mai scos purpuriu din mdma albă. Cred că movul este cauzat de borohidruri
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ai dreptate, frate. Chiar și mdma destul de albă după recristalizare triplă ar putea fi doar 87% conform testului de laborator.
Care este părerea dumneavoastră: cel mai bun solvent pentru a separa toți acești contaminanți atunci când se efectuează extracția de bază?

YnQ6oDSLy2
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Shulgin s-a născut în 1925. Mă îndoiesc că ar putea face sinteza în 1912 ))))))))))))
 

threedee

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 19, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Nu numai că nu a lucrat pentru Merck Pharmaceuticals, care a brevetat MDMA în 1913.
 
Top