Purple MDMA este o minciună sau o fraudă

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Discutam cu niște cultivatori de ciuperci pe un forum și i-am spus unuia dintre ei homo. Tuturor li s-a părut absolut amuzant. Erau tineri și nu auziseră niciodată o astfel de expresie. Prima lor înjurătură gay a fost cea cu f.
Ca să fie clar, eu nu folosesc niciodată acești termeni pentru a mă referi la persoanele LGBTQ, ci doar le spun așa prietenilor mei. Soția mea este purtătorul de cuvânt oficial al grupului de identificatori demisexuali la o companie Fortune 500
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Știu că este o glumă, dar dacă soția dvs. lucrează la un Fortune 500, există locuri de muncă disponibile? Vremuri disperate și toate cele...
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pentru mine, ca pentru un perfecționist, chiar și șampania sau cola este un marketing aka bulshit și fraude. MDMA trebuie să fie alb pur.
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
19
Points
8
Chiar și mdma albă pură sau cristale clare am întâlnit bullshit care se testează ca mdma. De asemenea, am mai scos purpuriu din mdma albă. Cred că movul este cauzat de borohidruri
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Sunt impresionat de perspectivele tale. Ați încercat vreodată să separați izomerul S al MDMA produs din PMK?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ai dreptate, frate. Chiar și mdma destul de albă după recristalizare triplă ar putea fi doar 87% conform testului de laborator.
Care este părerea dumneavoastră: cel mai bun solvent pentru a separa toți acești contaminanți atunci când se efectuează extracția de bază?

YnQ6oDSLy2
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Shulgin s-a născut în 1925. Mă îndoiesc că ar putea face sinteza în 1912 ))))))))))))
 

threedee

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 19, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Nu numai că nu a lucrat pentru Merck Pharmaceuticals, care a brevetat MDMA în 1913.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
fiecare propriile priorități privind utilitatea... ;)
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Culoarea purpurie este o impuritate care provine dintr-o reducere a NaBH4 efectuată în condiții alcaline foarte puternice și din lipsa unui proces post-reacție adecvat. O simplă recristalizare a MDMA HCl din IPA/Acetonă elimină aceasta și alte impurități și produce cristale albe.

Așadar, MDMA purpurie are un conținut ridicat de MDMA reală, dar și o anumită cantitate de prostii nedefinite, dintre care unele o fac purpurie. Nu știu dacă aceste reziduuri de la reducerea NaBH4 reprezintă un risc pentru sănătate, personal aș prefera să nu am compuși de bor în drogurile mele.

Din anumite motive, scena farmaceutică a fost foarte rezistentă față de era informației. Am crezut că, odată cu Intanet și Wikipedia, majoritatea basmelor și miturilor referitoare la medicamente se vor evapora pur și simplu, dar, în schimb, lucrurile s-au înrăutățit.
Am ajuns la concluzia că acest lucru este cauzat de o trăsătură umană de bază, fundamentală, și anume că marea majoritate a oamenilor, prin natura lor, nu vor să ȘTIE. Ei vor să CREADĂ. Este și un mecanism de protecție, ego-ul fragil din centrul a ceea ce cineva crede că este personalitatea nu ar putea suporta vântul rece al realității care spune că nu există liber arbitru. nu există o alegere reală. Dacă vrei să ȘTII, vei afla. Dacă alegi să CREZI - ei bine, există o marjă de manevră considerabil mai mare și aceasta menține realitatea în general mult mai flexibilă. Nu învinovățesc pe nimeni, mi-aș dori să fiu ca ei. Uneori.
 

threedee

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 19, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Ah, aceasta este filosofia pe care îmi place să o explorez.

Perspectivă, context, confort și control. Toate aceste lucruri se amestecă pentru a face oamenii mai mult sau mai puțin maleabili, mai mult sau mai puțin relaționabili și mai mult sau mai puțin empatici.

De nenumărate generații am fost condiționați cultural să acceptăm cuvântul celor mai în vârstă/mai buni/lideri/șamani și să facem acest lucru fără să punem la îndoială.

Suntem, într-adevăr, o turmă.

Gândirea critică este o abilitate care implică adesea izolarea, ridiculizarea, evitarea și cruzimea. Noi, cei care alegem să explorăm lumea cu ochii deschiși, nu suntem norma.

Faceți lucruri dificile - viața a devenit prea ușoară, iar creierele noastre mai puțin folosite ca niciodată.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Considerați-vă norocos dacă este vorba de 5-MAPB...
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
În jurul anului 2017, piața mea era plină de această chestie purpurie. Era MDMA, dar foarte impură. Unii ar putea cunoaște frustrarea, deoarece s-ar putea să aveți un produs cristalin....dar oamenii vorbesc despre chestia mov.

Într-o zi, aveam o fracțiune de aproximativ 100 g de MDP2P nedistilate de la performic. Era o fracție rămasă, de care am uitat și care nu a trecut de etapa distilării în vid.

Așa că am decis să fac un experiment distractiv în timp ce alte proiecte erau în desfășurare.

Pentru a face MDMA violet, sunt necesare următoarele:

1-Puneți-vă în pielea unui bucătar inutil de rahat cu rezultate slabe.
2-NICIODATĂ nu distilați nimic.

MDP2P nedestilat cu o culoare roșiatică - îndepărtat DCM prin distilare simplă.

Continuați cu extracția cu Al/Hg + toluen.

Produsul va fi violet. Este pur și simplu o funcție a cetonei nedistilate și a aminei. Nicio cantitate de acetonă nu va elimina culoarea.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua!
Un bucătar inutil de rahat cu rezultate slabe aici.
Sau un tip care este vid rupt ;)

nu se simte diferit pentru mine, ce zici de tine?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Dragă PNicole,
o adori pe doamna Kidman?
De fapt, ea nu mai arată ca în avatarul tău.
În zilele noastre e mai înfricoșătoare.
Cu sinceritate și umilință, The Cranston.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Când fac din greșeală mdma violet, este din cauză că în cetonă a rămas acid rezidual. Cetona intră roșie, mdma iese de altă culoare, de la cafeniu la violet.

nu face nicio diferență în ceea ce privește efectul/puritatea, din câte îmi dau seama
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
MDMA a fost într-adevăr sintetizată pentru prima dată în 1912. Shulgin a "redescoperit-o" realizând potențialul său psihoactiv și a făcut-o populară prin cercetările sale.

Își amintește cineva de "alternativele legale" la "pastilele de ecstasy/rave" care erau promovate online acum 10-15 ani?
Cred că se numeau "Purple Oms" ... acest subiect m-a făcut să mă gândesc la ele. Nu le-am încercat niciodată, știe cineva ce erau?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Catinone substituite. Aceleași lucruri pe care oamenii le fac 3mmc, 4mmc, a-pvp ect. Unele dintre ele, altele erau doar prostii pe bază de plante. Îmi amintesc că am cumpărat hamei sau un fel de vârfuri de plante pulverizate cu jwh și altele asemenea. Hindușii le aveau mereu ascunse și când întrebai de ele îți dădeau "privirea aia"
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Dragă soldat al medicamentelor,
noi (echipa de testare) vă putem asigura personal că există niște mdma purpurii/maronii care sunt foarte frumoase.
Adică, culoarea provine din impurități de aproximativ 3%, care nu sunt toxice, deci culoarea nu înseamnă nimic.
Vă mulțumim pentru atenții, domnule.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Depinde de transparență și de dimensiunea cristalelor. Dacă cristalele sunt destul de mari și transparente, atunci da, nivelul de impurități este de aproximativ 1-2%. Dacă cristalele sunt tulburi și mici, atunci mult mai mult, până la 10-15% impurități.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Desigur, aveți dreptate (din nou). Cristalele mari purpurii/maronii erau destul de transparente și s-au dezintegrat în praf purpuriu/gri sub presiune.
Acest lucru ar putea fi, teoretic, un indiciu pentru un raport izomeric diferit de 1:1. Dar, pe de altă parte, acest lucru nu a fost niciodată intenționat, deci probabil improbabil.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Vă mulțumesc, domnule Frit Buchner,
Mi-am imaginat la vremea respectivă că sunt BS - un fel de supliment vitaminic "energetic". Nu eram conștient de înflorirea scenei analogice RC la acea vreme.
Îmi amintesc că făceau reclamă și la "muguri legali". Doar privind în urmă îmi pot da seama ce se întâmpla. De ce sunt întotdeauna hindușii sau pakistanezii care par să aibă o "selecție sub tejghea" la benzinăriile și magazinele de la colț? Nu mă plâng. Îmi lipsește posibilitatea de a obține noids la magazinele locale - multe dintre ele nu erau grozave și amestecul era dur, dar cumpăram tot ce puteam când găseam un lot bun. :cool:

Und danke, Herr Cranston,
Nu am avut ocazia să încerc MDMA mov. Am avut un singur lot bun de pastile de ecstasy în toată viața mea, asta a fost acum aproximativ 20 de ani.
Am încercat cel puțin 10 pastile diferite de atunci și toate au fost cel mult cafeină. Am renunțat să mai încerc să cumpăr pastile de ecstasy. Dacă cineva de acolo are adevărata afacere, încercați-mă și veți avea un prieten / client pe viață. Întotdeauna mi s-a vândut un fel de cathinone sub termenul generic de "molly", deși similar, nimic nu se compară cu adevărat. Am urmărit acea primă experiență pentru o lungă perioadă de timp.
 

Claz

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Nu utilizați pastile!
Contactați Pygmalion. Este onest și are cele mai bune cristale mdma pe care le-am avut vreodată.

Psihicul tău este de asemenea important, vibrația, starea ta de spirit, decorul etc.
Astăzi oamenii par să fie mai stresați și mai grăbiți decât acum 20 de ani.
Cred că smartphone-urile au ucis vechile vibrații bune pe care le aveam în anii '90.
În Berlin încă mai există cluburi în care poți experimenta asta.
 
Top