Question Întrebare despre metoda de producere a metamfetaminei în Mexic!

coke199

Don't buy from me
Resident
Joined
May 28, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8
Băieți, am urmărit acest documentar: /threads/the-crystal-meth-road-video.198/
Dar am o întrebare
În acest videoclip, au vorbit despre unele substanțe chimice trimise din China, cum ar fi (CAS 288573-56-8), pentru a face metamfetamină de cristal în Mexic.
Deci, ce este această substanță chimică? și mai poate fi obținută din China pentru a produce metamfetamină pe plan local? Este această substanță chimică interzisă? Cum chiar converti această pulbere în cristal meth!?

Vă mulțumim pentru ajutor.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
CAS 288573-56-8 este un precursor pentru fentanil, există o eroare în acest videoclip. Cred că s-au referit la glicidate sau APAAN, din care este ușor să se obțină BMK, care este apoi redus la metamfetamină.
Sper că înainte de Anul Nou vom publica videoclipuri detaliate și ușor de înțeles pe tema sintezei metamfetaminei în diferite moduri.
 

coke199

Don't buy from me
Resident
Joined
May 28, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8

Vă mulțumim pentru răspuns.
Am citit niște articole despre utilizarea "fentanilului pentru metamfetamină", am aflat că doar taie metamfetamina cu fentanil, deoarece este ieftin, ușor de găsit și foarte puternic.
Ei au numit-o "metamfetamină cu fentanil".

Deci, cred că este doar un agent de tăiere, nu o materie primă pentru fabricație.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Este extrem de periculos să tai metamfetamină cu fentanil. Higgs, ce înseamnă mai exact `glicidați`, este un nume de grup de molecule? Dacă da, care anume este cel mai bun pentru obținerea BMK? vă mulțumesc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Hi. "Glicidații" sunt esteri, care conțin grupul 2-metil-3-oxiran în structura moleculei.
 
Top