Recristalizarea metamfetaminei

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Bună ziua, am testat recent o tehnică de recristalizare pentru metamfetamină care se pare că funcționează destul de bine.

Am găsit-o pe un forum.

Procedeu:

Puneți metamfetamina într-un recipient și adăugați acetonă (anhidră dacă este posibil) la aproximativ 1 -2 cm deasupra nivelului metamfetaminei.

Se încălzește până la fierbere, apoi se adaugă alcool (eu folosesc IPA) până când meth-ul este complet dizolvat (sau aproape).

Se îndepărtează de la sursa de căldură, se acoperă cu un strat de folie de aluminiu, apoi cu un strat de folie adezivă și se răcește timp de 1h într-o baie de apă călduță.
Se pune recipientul în frigider pentru încă 1h, apoi în congelator pentru 24h.

Personal, mă opresc la frigider pentru că eu folosesc cantități mici de metamfetamină și nu am văzut niciun rezultat suplimentar după 24 de ore în congelator...

Și asta e tot, ar trebui să puteți găsi mici ace de metamfetamină de cristal când ați terminat!

Tradus cu www.DeepL.com/Translator (versiune gratuită)
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Iată imagini ale rezultatului meu
 

Attachments

  • SNzuQC9LKq.jpg
    SNzuQC9LKq.jpg
    2.1 MB · Views: 361
  • sD9Om4Gwc8.jpg
    sD9Om4Gwc8.jpg
    2.1 MB · Views: 367

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Îl dizolv în IPA clocotită și adaug acetonă până când începe să se tulbure. Rezultatele sunt însă exact aceleași. După cele 2 ore petrecute în congelator sau orice altceva, evaporați-o până la 50 % și răciți-o din nou
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Interesant. Care sunt proporțiile aproximative în greutate și volum - meth : ipa : acetonă ?
și care este durata aproximativă după prima recristalizare?
 
View previous replies…

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
De exemplu, pentru 40g de metamfetamină și 1dl de acetonă încălzite la 52-54°, o medie de 9,5ml de apă este suficientă pentru a dizolva totul. Apoi las să se răcească timp de aproximativ 3h la temperatura camerei, 1h30 până la 2h în frigider și în cele din urmă câteva ore în congelator. Rezultatul obținut după recristalizare este de aproximativ 95% (în medie 2-3gr pierdere).

Tradus cu DeepL https://www.deepl.com/app/?utm_source=android&utm_medium=app&utm_campaign=share-translation
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mulțumesc. Interesant. Îmi place și această recristalizare în soluție de apă/acetonă 10%. Am folosit-o pentru recristalizarea mdma hcl de sute de ori, dar în acest caz randamentul este de aproximativ 80-90% în 12 ore. Pentru a recupera restul, trebuie să evaporați cea mai mare parte a lichidului și să o repetați din nou.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
simplu: 10% H2O + 90% acetonă. clorhidratul este dizolvat în această soluție, apoi transferat în congelator.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pentru cantități mici, da. Dacă vorbim despre 20-50 gr, este OK să o recristalizați în apă/acetonă într-o jumătate de zi.
Dar pentru cantități mai mari este nevoie de mai mult timp.
Chiar acum recristalizez aproximativ 500 gr de mdma hcl în apă/acetonă. După 24 de ore randamentul este de 83%. Aproximativ 85 gr sunt încă dizolvate. Cred că va fi nevoie de mai mult de 72 de ore pentru a le elimina.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bună dimineața, domnule.
Metoda de recristalizare pe care ați menționat-o este aplicabilă clorhidratului de metamfetamină?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bună dimineața, domnule.
Metoda de recristalizare pe care ați menționat-o este aplicabilă clorhidratului de metamfetamină?
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Da
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Stimate domn.

Sunt un începător și experimentez. Am eșuat de multe ori când vine vorba de cristalizare.

Puteți răspunde la câteva întrebări pentru mine?

1. Ați cristalizat racemic sau D-metil?

2. Care sunt raporturile de metil/acetonă/alcool izopropilic?

3. Problema de răcire pe care ați menționat-o. Lăsați mai întâi să se răcească la temperatura camerei. Apoi se răcește în frigider timp de 1 oră. Să se răcească în frigider timp de 24 de ore. Nu prea înțeleg. Diferența dintre temperaturile din frigider. Care este temperatura frigiderului în timpul procesului de răcire de 1 oră? Care este temperatura frigiderului în timpul acestei perioade de 24 de ore?

domnilor. Vă mulțumesc foarte mult!
vă doresc o viață fericită.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
1. Cred că este D-metil. Nu sunt chimist și nu am făcut niciodată analiza acestuia, dar ar trebui să fie acesta.

2. Folosind acetonă și apă, aproximativ 20g de metamfetamină, folosesc 1dl de acetonă și o încălzesc chiar înainte de punctul de fierbere. Apoi, în medie, folosesc 8 - 9,5ml de apă și amestec bine până când aproape toată meth este dizolvată.
Apoi acopăr cu folie de aluminiu și folie adezivă și îmi învelesc recipientul cu 1 prosop de bucătărie pentru a încetini procesul de răcire.

3. În momentul de față las să se răcească între 4 și 6 ore în aer liber, în funcție de cantitate (10 - 20g).
Apoi fie colectez cioburile înainte de a continua procesul de răcire în frigider (al meu este setat la 3°C) și apoi în congelator, fie pun totul direct în frigider și apoi în congelator...
Dacă îl lăsați să se răcească doar la temperatura camerei veți pierde mult produs.
Continuați răcirea conform descrierii pentru a recupera cât mai mult produs.
Când nu se mai formează cristale, evaporați lichidul pentru a recupera cât mai mult posibil.

De obicei, colectez cristalele formate la temperatura camerei înainte de a le pune în frigider, deoarece răcirea în frigider este mai rapidă, astfel încât cristalele devin mai mici.

Voilà, sper că ți-am răspuns la întrebare..
În caz contrar, spuneți-mi.

Noroc
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, domnule,


Continui să am aceeași problemă și chiar sper că mă puteți ajuta.

De asemenea, am d-meth și folosesc metoda dvs. și am avut succes o dată. După ce am repetat procesul cu același meth, am aceeași problemă la nesfârșit. Dacă ați putea să-mi dați un sfat, ar fi foarte apreciat!

În timpul cristalizării, cristalele se lipesc de partea laterală a paharului și arată foarte mult ca mdma când se termină. Nu înțeleg de ce fac asta și mă întreb dacă ați avut vreodată aceeași problemă. Dacă da, ce ați făcut pentru a o rezolva? Am repetat procesul de mai multe ori, dar tot obțin aceleași rezultate. Orice sfat este binevenit!
 
View previous replies…

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Utilizați acetonă anhidră și apă distilată ?
Dacă da, ați adăugat apa dintr-o singură dată sau puțin câte puțin și chiar picătură cu picătură până când aproape totul trebuie diluat?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Ce înțelegeți prin sigilare? Luke folie de înfășurare și bandă în jurul recipientului fără nici o gaură ca sigilat sigilat ?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Nu este nevoie să fiți atât de stricți. Doar înfășurați-l cu folie de aluminiu în mod normal, în principal pentru a preveni pătrunderea prafului și pentru a încetini evaporarea soluției. Cu cât evaporarea este mai lentă, cu atât cristalul este mai mare. Evaporarea rapidă va forma doar pulbere cristalină.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Puteți utiliza, de asemenea, IPA sau vodcă pentru a dizolva produsul, dar am cel mai bun rezultat cu apă distilată...
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Da, domnule. Vă mulțumesc pentru generozitatea dumneavoastră. Voi încerca să o fac.

Noroc pentru succes.
 
Top