Recristalizarea metamfetaminei

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
1. Cred că este D-metil. Nu sunt chimist și nu am făcut niciodată analiza acestuia, dar ar trebui să fie acesta.

2. Folosind acetonă și apă, aproximativ 20g de metamfetamină, folosesc 1dl de acetonă și o încălzesc chiar înainte de punctul de fierbere. Apoi, în medie, folosesc 8 - 9,5ml de apă și amestec bine până când aproape toată meth este dizolvată.
Apoi acopăr cu folie de aluminiu și folie adezivă și îmi învelesc recipientul cu 1 prosop de bucătărie pentru a încetini procesul de răcire.

3. În momentul de față las să se răcească între 4 și 6 ore în aer liber, în funcție de cantitate (10 - 20g).
Apoi fie colectez cioburile înainte de a continua procesul de răcire în frigider (al meu este setat la 3°C) și apoi în congelator, fie pun totul direct în frigider și apoi în congelator...
Dacă îl lăsați să se răcească doar la temperatura camerei veți pierde mult produs.
Continuați răcirea conform descrierii pentru a recupera cât mai mult produs.
Când nu se mai formează cristale, evaporați lichidul pentru a recupera cât mai mult posibil.

De obicei, colectez cristalele formate la temperatura camerei înainte de a le pune în frigider, deoarece răcirea în frigider este mai rapidă, astfel încât cristalele devin mai mici.

Voilà, sper că ți-am răspuns la întrebare..
În caz contrar, spuneți-mi.

Noroc
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, domnule,


Continui să am aceeași problemă și chiar sper că mă puteți ajuta.

De asemenea, am d-meth și folosesc metoda dvs. și am avut succes o dată. După ce am repetat procesul cu același meth, am aceeași problemă la nesfârșit. Dacă ați putea să-mi dați un sfat, ar fi foarte apreciat!

În timpul cristalizării, cristalele se lipesc de partea laterală a paharului și arată foarte mult ca mdma când se termină. Nu înțeleg de ce fac asta și mă întreb dacă ați avut vreodată aceeași problemă. Dacă da, ce ați făcut pentru a o rezolva? Am repetat procesul de mai multe ori, dar tot obțin aceleași rezultate. Orice sfat este binevenit!
 
View previous replies…

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Da, am folosit acetonă anhidră, dar folosesc apă obișnuită de la robinet.

(Folosesc toate raporturile pe care le-ați furnizat)
Pasul 1. Dizolv metamfetamina în apă clocotită și amestec până se dizolvă complet. (Da, adaug toată apa o singură dată)

Pasul 2. Într-o cratiță separată, încălzesc aceton la aproximativ 50 de grade Celsius și îl adaug la amestecul de metamfetamină/apă.

Pasul 3. Amestec și las temperatura să crească la 52-55 max. până când începe să facă bule.

Pasul 4. Trec totul printr-un filtru, acopăr cu aluminiu și folie alimentară și las să se odihnească timp de 4-6 ore la temperatura camerei (aproximativ 20 de grade Celsius).

Pasul 5. Pun întregul pahar în frigider pentru aproximativ 12 ore și apoi îngheț pentru încă 12 ore.

Mulțumesc pentru răspunsul rapid! Sper că vom reuși să rezolvăm această problemă
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Dizolvi metamfetamina în apă clocotită? De ce?
Nu am încercat niciodată acest lucru, așa că nu pot spune dacă este sau nu o greșeală.
Ar trebui să încercați să puneți mai întâi produsul și acetona împreună într-un recipient, cum ar fi un pahar de laborator sau un bol (gândiți-vă să zdrobiți metamfetamina cât mai fin posibil, astfel încât procesul să fie mai rapid) și să încălziți soluția de metamfetamină/acetonă chiar deasupra punctului de fierbere al acetonei, care ar trebui să fie la 55-56 °C.
Apoi puneți apa (ar trebui să folosiți apă distilată pentru că nu facem altceva decât o purificare prin recristalizare...)
Se adaugă apă, de exemplu, 7-8 ml, apoi se amestecă și se așteaptă ca temperatura să ajungă din nou la 53-55°C, astfel încât să se poată adăuga apă picătură cu picătură până când se dizolvă aproape toate cristalele.
Dacă adăugați mai multă apă decât este necesar, produsul se va pierde.
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Când am început, am urmat rețeta întocmai, dar mi-a fost greu să dizolv metamfetamina în timp ce aceasta era amestecată cu aceton.

Iar când, în cele din urmă, am dizolvat metamfetamina, mi-a luat atât de mult timp încât o mulțime de aceton se evaporase.

Așa că am folosit metoda descrisă de mine și am avut succes o singură dată, dar am continuat să eșuez după aceea, așa că mă voi întoarce la sfatul dvs.

Ți-a fost vreodată greu să dizolvi meth-ul? Și dacă s-a evaporat mult aceton, ce ați făcut?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Bună, nu înțelegeți ce vrea să spună creatorul firului. 1. Puneți metamfetamina și acetona într-un pahar și încălziți-l la 55-56 de grade pentru a-l face să fiarbă. ( Nu trebuie să așteptați ca metamfetamina să se topească în acetonă) 2, adăugați apă (trebuie să fie apă distilată sau apă deionizată și nu folosiți apă de la robinet) și adăugați apa trebuie să fie adăugată încet (de exemplu, puteți folosi un picurător). În timpul adăugării apei, mențineți lichidul din pahar la 53-55 de grade până când toată metamfetamina este dizolvată în pahar. ( Puteți alege filtrarea termică, dar vor exista pierderi. Apoi sigilați lichidul la temperatura camerei timp de 4-6 ore și puneți-l în frigider timp de 12 ore. Filtrare. Se usucă.
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Ce înțelegeți prin sigilare? Luke folie de înfășurare și bandă în jurul recipientului fără nici o gaură ca sigilat sigilat ?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Nu este nevoie să fiți atât de stricți. Doar înfășurați-l cu folie de aluminiu în mod normal, în principal pentru a preveni pătrunderea prafului și pentru a încetini evaporarea soluției. Cu cât evaporarea este mai lentă, cu atât cristalul este mai mare. Evaporarea rapidă va forma doar pulbere cristalină.
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Vreun sfat pentru uscarea cristalelor fără cuptor sau cameră desicatoare?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Filtrarea în vid, se pune RM în pahar, se adaugă acetonă sau eter (solventul trebuie să fie uscat și rece) și se toarnă în pâlnia lui Br sub agitare și se filtrează. După filtrare, se acoperă cu mâna gura superioară a pâlniei. Se închide bine și se filtrează timp de 10-15 secunde. Va fi aproape foarte uscat. Dacă există un miros, îl puteți pune pe hârtie A4. Acoperiți-l cu o hârtie A4 și puneți-l într-un loc uscat și cald timp de 2/3 ore și se va usca complet.
 
View previous replies…

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc pentru răspuns, voi încerca în curând. Și am mai avut o întrebare, cristalul de metamfetamină este higroscopic ?
Am pus-o pe a mea în hârtie de filtru și în aer liber pentru uscare la aer, dar după 2 zile nici măcar nu s-a uscat încă. încă arată umed și lipicios
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Acesta va absorbi umezeala, dar fără situația dumneavoastră, există impurități în situația dumneavoastră. Trebuie pus într-un pahar, se adaugă acetonă rece și uscată, se amestecă rapid timp de câteva secunde și apoi se filtrează pe pâlnia burt. Acetona/ether/alcool izopropilic sunt detergenți buni, dar trebuie să fie uscate)
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Da, și eu cred că există unele impurități în. Am pus lanterna pe și se pare ca un mic curcubeu lucios pe ea. și după o anumită cercetare , cred că acest lucru este pvp de la pilula binder. Pentru că am extact pseudo din pastila spălată de două ori cu acetonă , și doar reacționează fără recristalizare futher.
Orice idee de a scăpa de ea ? pentru că am constatat că solubilitatea este la fel de liniștită cu meth
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Da, și eu cred că există unele impurități în. Am pus lanterna pe și se pare ca un mic curcubeu lucios pe ea. și după o anumită cercetare , cred că acest lucru este pvp de la pilula binder. Pentru că am extact pseudo din pastila spălată de două ori cu acetonă , și doar reacționează fără recristalizare futher.
Orice idee de a scăpa de ea ? pentru că am constatat că solubilitatea este la fel de liniștită cu meth
 
Top