Post Delivery Ambalarea în condiții de siguranță a produselor pentru postlivrare

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
În acest manual, veți găsi recomandările pentru ambalarea în siguranță a materialului și sfaturi pentru a-l masca pentru livrarea prin poștă.

Ambalarea.

În ciuda tipului de substanță pe care urmează să o trimiteți, va trebui să o ambalați ermetic pentru a nu lăsa mirosurile să treacă. Diferitele materiale pot fi de ajutor în această privință, în funcție de volumul coletului și de tipul de substanță.

Vă rugăm să rețineți! Folosiți întotdeauna mănuși în timpul fiecărei etape de ambalare.

Varianta 1: ziplock + folie alimentară.

Modul avansat de ambalare necesită utilizarea sigilatorului în vid. Acest instrument accelerează semnificativ procesul de ambalare în cazul în care trebuie să livrați un număr mare de colete.

Veți avea nevoie de un sigilator de vid de uz casnic și de pungi de plastic speciale, care pot fi găsite cu ușurință în magazinele online.
2021 09 02 15 10

Astfel de pungi sunt utilizate în diferite scopuri și, prin urmare, achiziționarea lor nu ar trebui să provoace suspiciuni.
De asemenea, puteți utiliza o placă de păr pentru sigilarea pachetelor în locul sigilatorului în vid.
2021 09 02 15 11
2021 09 02 15 11 1

Cea mai potrivită dimensiune a pachetelor este 28x500.

Este convenabil să le tăiați în funcție de dimensiunea ambalajului produsului. Trebuie doar să tăiați dimensiunea necesară a pachetului și să sigilați capetele acestuia cu dispozitivul de îndreptat părul după ce puneți lucrurile în ziplock.

2021 09 02 15 12


Calea 2. Ziplock, folie de aluminiu, bandă electrică.

Cântărește personalul și pune-l în ziplock. Apoi, înfășurați-l în folie, ca și cum ați înfășura într-un sul, apoi faceți primul strat lateral de bandă electrică și apăsați-l. După aceea, trebuie să aplicați stratul principal de bandă electrică. Dacă pachetul cu substanță este mare, atunci înfășurați-l oblic, așa cum se arată în figură, iar dacă este mic, atunci înfășurați partea inferioară și superioară cu al doilea strat.
2021 09 02 15 13

Dacă dimensiunea fermoarului depășește semnificativ volumul personalului, pur și simplu îl pliați și îl înfășurați.

Această metodă de ambalare nu este dificil de realizat, dar un astfel de ambalaj nu permite trecerea niciunui lichid sau miros. De asemenea, are un avantaj în consumul redus de timp dacă efectuați toate acțiunile secvențial. Mai întâi, împachetați bunurile într-un fermoar, apoi înfășurați toate fermoarele în folie și apoi înfășurați totul în bandă electrică. Astfel, toate mișcările dvs. vor fi de același tip, destul de precise și rapide.

Cum să mascați marfa.

Există o mulțime de moduri de a crea stealth, iar fiecare depinde de ingeniozitatea ta.

Substanțele cu un volum mic, de exemplu ștampilele cu acid, nu necesită o mascare dificilă. De cele mai multe ori oferă comercianților lipici pachet vid cu timbre în interiorul broșurilor cărți poștale sau foi de carton și să le trimită prin scrisoare recomandată. De exemplu, poate fi o promovare falsă, recunoștință pentru participarea la un catalog de studiu sociologic pentru un membru al clubului de carte și așa mai departe.

2021 09 02 15 15

Această metodă este mai puțin riscantă deoarece scrisorile nu sunt supuse unor controale atât de scrupuloase precum coletele. Procedura este mai ușoară pentru scrisori, deoarece coletele pot fi verificate cu ajutorul scanerelor. Singurul dezavantaj al acestei metode este că doar o cantitate mică de substanță poate fi trimisă în acest mod.

Exemple:
2021 09 02 15 26
2021 09 02 15 26 1


Dacă trimiteți un pachet mai mare, ar fi necesară mascarea mai complexă a substanței. Există un număr mare de variante pentru astfel de cazuri. Lucrurile pot fi ascunse în electronice mici sau detalii electronice, în jucării, în unelte, CD-uri, pachete de nutriție sportivă sau orice alte bunuri mici.
Exemple:
2021 09 02 15 27
2021 09 02 15 27 1
2021 09 02 15 27 2
2021 09 02 15 27 3


Acest tip de furtișag poate costa câțiva dolari în plus, dar ajută semnificativ la scăderea riscurilor, precum și la creșterea nivelului de încredere al clienților. În timp ce lucrați cu livrările poștale, în primul rând trebuie să țineți cont de faptul că cea mai sigură metodă pentru dvs. este să vă dezvoltați propriul mod unic de mascare. Puteți împrumuta idei deja existente și să le completați cu propriile dvs. detalii. În acest caz, șansele dvs. de a fi expus vor fi cât mai mici posibil.
 
Last edited by a moderator:

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Când menționați mare. Câtă greutate / masă ați spune că este? Să folosim doar făina ca exemplu. Dacă ați sigilat-o în vid, apoi ați pus-o într-o pungă Mylar mică. Câte uncii de om ați considera sigure pentru un poștaș cu bule din hârtie de manila?
 

Attachments

  • l2Ux8jYuIp.jpg
    l2Ux8jYuIp.jpg
    31.3 KB · Views: 741
Last edited:

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Cred că, uneori, sigiliul de vid liber este mai bun decât cel bine sigilat, deoarece pachetul bine sigilat din interior poate fi simțit instantaneu dacă plicul este ținut în mână
 

TangeloFellow

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Cred că orice ambalaj care miroase puternic a amoniac va fi imediat un semnal de alarmă.

O alternativă mai bună pentru a menține mirosul departe de corespondența trimisă ar fi, în primul rând, să nu aveți plicuri depozitate în apropierea produselor mirositoare și să manipulați plicurile și alte materiale de ambalare numai cu mâinile proaspăt înmănușate. Sigilați produsele mirositoare cu o pereche de mănuși, apoi schimbați-le pentru ambalaj.

Ca măsură de precauție, ați putea sigila corespondența pentru o săptămână într-o pungă ziplock sau într-o cuvă de plastic plină cu cărbune activ, pe care să o lăsați să stea 2 sau 3 zile pentru a absorbi mirosurile care s-au transferat la părțile exterioare. De asemenea, nu ar fi rău să expediați chestii precum iarba sigilată în vid într-o pungă exterioară de cărbune activ pentru a combate mirosul în timpul transportului.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Mare ghid om @HEISENBERG

Aș adăuga doar obținerea unui rol mare de mylar pentru a preveni de la razele X
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Bună,

Din nefericire, mylarbags nu împiedică detectarea cu raze X.

Cea mai eficientă modalitate de a "opri" razele X este utilizarea materialelor cu densitate foarte mică, de exemplu lemnul. Cu cât densitatea este mai mare, cu atât este mai ușor de detectat de razele X.

Vechile raze X obișnuiau să scaneze doar din lateral, însă, pe măsură ce tehnologia se dezvoltă, acestea scanează acum în cerc în jurul obiectelor.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua

Aș dori să adaug în scop informativ, aceste proceduri de mascare a mirosurilor / mirosurilor funcționează doar cu implicarea oamenilor.

De îndată ce sunt implicați câini, acestea nu vor funcționa deloc, pungile de plastic sigilate în vid sau mylarbags nu ascund mirosurile sau mirosurile, doar pentru oameni. Au fost efectuate o mulțime de teste de către organele de aplicare a legii și, în 100% din cazuri, câinii au găsit fiecare bucată care a fost ascunsă doar cu vid.

Aruncați o privire la canalul acestui tip, el arată diferite tehnici de mascare, dacă acestea funcționează sau nu împotriva câinilor.

https://www.youtube.com/channel/UC2WVymD3IM_FE26PjgDG6qQ

Cele mai bune considerații
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Vă mulțumesc că m-ați anunțat. Nu sunt eu însumi un vânzător, dar această veste va ajuta cu siguranță câțiva prieteni de-ai mei.

De asemenea, vă mulțumesc pentru adăugarea videoclipului, cred că va fi util pentru alții să îl includă într-o postare separată, pe care aș putea să o fac în curând (în timp ce vă acord credit pentru partajare).

Am văzut unele dintre celelalte comentarii pe acest forum, de asemenea, și s-ar putea ajunge pentru o conversație privată despre unele lucruri în curând.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună KoKoDreams,

Mă bucur să vă ajut, nu ezitați să contactați și vom discuta întrebările dvs.

Cele mai bune considerații
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1
Pentru expedierea unor cantități mari de pastile, procurați-vă niște pungi Mylar cu boabe de cafea și umpleți-le cu pastilele dvs. în vid ușor și ar trebui să fiți gata de plecare.

O metodă de expediere a metamfetaminei la nivel mondial este să o zdrobiți și să o închideți în vid într-o pungă mylar, fără pungi de vid, apoi să folosiți o etichetă 4x6 pentru a o atașa la interiorul unei felicitări și să o expediați cu o adresă de retur în partea stângă sus, timbrele în dreapta și adresa în mijloc.

Alte metode secrete care nu sunt la fel de avansate sunt benzile de curățat porii nasului care vin într-o cutie, puneți produsul sigilat în vid și mylar în interior cu toate acele benzi de nas - o metodă excelentă pentru expedierea LSD

Ar putea cineva să explice calitățile mylar și ce să cumpere pentru a evita detectarea, ar fi foarte util!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Care ar fi cea mai bună alegere pentru a expedia cantități mari de precursori chimici prin UE prin DHL/DPD cu cea mai bună discreție posibilă?
@eyelow Aș fi interesat să aflu și părerea dvs. în această privință.
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1

În primul rând, transporturi multiple
apoi, dacă este posibil, găsiți cea mai apropiată pulbere care arată ca un supliment legal și aveți niște pungi mylar făcute (vistaprint este un serviciu folosit, ei oferă chiar și șabloane pe care le puteți personaliza) și apoi împachetați și expediați în acest fel, asigurați-vă că sigilați termic, deoarece punga s-ar putea deschide în tranzit, vistaprint oferă din nou cutii de expediere personalizate, ambalaje și etichete, folosiți-le pe toate, de asemenea, poate obțineți niște cărți promoționale de reducere a5 pentru a pune în cutie și includeți întotdeauna o factură și o adresă de returnare.

Acesta este cel mai bun lucru la care mă pot gândi pentru pulberi, acum, pentru lichide, acest lucru este dificil, dar primul lucru care mi-a venit în minte este:

cumpărați cele mai mari flacoane cu picurător pe care le puteți găsi și umpleți-le pe fiecare cu lichid folosind o pâlnie, având grijă să nu vărsați lichidul; ați putea folosi și o seringă mare pentru a obține o măsură exactă în ml și apoi etichetați-le ca aromate sau uleiuri esențiale sau ceva de genul acesta și, din nou, împachetați-le cu ambalaje personalizate, factură și adresă de returnare.

va fi costisitor să obțineți toate aceste lucruri pe care le-am descris aici, dar veți zbura pe lângă radar, nimeni nu folosește marcajul personalizat pentru a expedia pachete NIMENI, așa că dacă încep, îmi pot da credit.

Sper că acest lucru ajută.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Dope man! Etichetarea ca fiind un brand și un produs fals are mult sens, omule!
Și eu m-am gândit deja la asta.

De fapt, este vorba doar de pulberi, nu de lichide, așa că ar trebui să fie ușor.

Mulțumesc pentru sfat, amice
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

Spray-ul antidog nu funcționează, se va usca în timpul transportului și nu împiedică mirosul medicamentelor să iasă, deoarece nu creează o "barieră".

Ambalaje personalizate, nu este o idee bună, cu ambalaje personalizate există întotdeauna o pistă, în cazul în care un pachet este oprit de aplicare a legii poate urmări cu ușurință în jos producătorul și producătorul poate da o listă de comandă de ambalare personalizate. Prin urmare, dacă nu le comandați prin intermediul unei societăți fantomă, veți fi prinși.

Nu pot să mă repet suficient, mylarbags NU! ascund sau creează niciun fel de barieră împotriva câinilor atunci când vine vorba de miros.

Cele mai bune considerații
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Spray-ul anti-câine, de asemenea, îmi sună mai mult ca o cascadorie de marketing tbh.

Indiferent, dacă funcționează înainte de a se usca, nu ar avea sens să fie pus în ultimul strat al unui ambalaj triplu sigilat în vid, astfel încât să rămână umed?
 

breakingurmomsvag

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
1
Trebuie să spun că m-am dus și am verificat videoclipurile Blaze sau Best și nu văd unde testează MBB și le arată ca fiind ineficiente. Îi văd testând Polybags, dar acesta este mult diferit de mylarul aluminizat. Din articolele de jurnal pe care le-am citit cu privire la penetrarea gazului de către u-lines extra dri aka lor MBB extra grele arată că acestea au o penetrare a vaporilor destul de minimă. Din câte am înțeles, problema cu orice pungă MBB este că poate avea microgăuri și, dacă are o microgăură, parfumul se va scurge prin una dintre aceste găuri. Chiar și o singură gaură crește dramatic capacitatea vaporilor de a pătrunde în pungă. Prin urmare, este foarte important să achiziționați o pungă mylar de marcă bună și să o inspectați pentru a depista eventuale găuri înainte de a o utiliza. De asemenea, trebuie să fiți atenți în timpul împachetării, deoarece orice colț ascuțit poate înfige un întreg int ei. O modalitate foarte bună de testare este să vedeți dacă puteți sigila în vid punga mylar, dacă după 24 de ore punga încă nu prezintă niciun semn de intrare sau ieșire a aerului, atunci este un indiciu destul de bun că nimic nu trece prin ea. Chiar dacă Blaze sau Bust au efectuat un test al MBB, mă îndoiesc că au folosit un extra-dri u-line și mă îndoiesc și mai mult că au testat punga pentru microgăuri. Testul lor nu este cel mai fiabil, deoarece există factori de confuzie de care nu au ținut cont....
 

JoeCrow

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2022
Messages
3
Reaction score
13
Points
3
Nu voi intra în detalii despre metoda mea personală de stealth, deoarece un magician nu își dezvăluie secretele. Obișnuiam să lucrez cumva cu vama înainte.

Dar iată punctele-cheie:

- Scanerele cu raze X sunt acum scanere de densitate. Ele pot vedea literalmente densitatea fiecărui strat, fie că este vorba de ambalajul exterior, recipientul produsului și produsul în sine. De asemenea, pot detecta dacă produsul este organic sau nu. Ele folosesc culori diferite pentru a afișa densitatea și identitatea obiectului. Dacă conținutul coletului dvs. nu este ceea ce este

- Lichide și pastile. Acestea sunt examinate cel mai mult. Dacă puteți, evitați. Ceea ce mă aduce la al doilea punct, pulberile sunt cele mai ușor de mutat. Mai ales dacă este un RC.

- "În special dacă este un RC". Majoritatea vămilor au spectrometre care pot identifica literalmente produsul până la contaminanți/impurități. Dar nu toți îl vor folosi, având în vedere cantitatea mare de colete care trec pe acolo. Ei se bazează în schimb pe teste rapide cu reactivi. Majoritatea produselor pe care le caută și pe care ar trebui să le găsească sunt amfetamina, metamfetamina, MDMA și coco.

- Lichidele și pastilele ar trebui să fie expediate numai prin ambalarea profesională a altor produse neutre. Gândiți-vă la alimente conservate, suplimente etc. Nu le expediați ca și cum ați împacheta pentru o livrare stradală. Cu aparatele cu raze X și alte capacități pe care le au, ar deschide-o și ar vedea o substanță interzisă evidentă. Ambalarea ca și cum ați face o livrare stradală este un indiciu mort (de exemplu, prea multă bandă, etc.). E strigător la cer, droguri. Prin urmare, asigurați-vă că arată mai degrabă ca un produs comercial fals.

- Întotdeauna învingeți câinii. Ei sunt motivele pentru care coletele dvs. vor fi percheziționate și trecute din nou printr-un aparat cu raze X, în primul rând. Spray-ul împotriva câinilor este inutil. Pungile de Mylar spălate cu acetonă după ce au fost sigilate sunt calea de urmat. La fel și recipientele metalice sigilate. Pungile de plastic pentru vid NU sunt concepute pentru a conține mirosuri. Este inutil chiar dacă îl puneți în sac de 5 ori. MYLAR și containerele metalice sunt SINGURA cale de urmat. Nu bandă adezivă, nu pungă de plastic... MYLAR ȘI METAL. Acest lucru are de-a face cu difuzarea gazelor și a aromelor. MYLAR ȘI METAL previn ambele.

- Nu expediați dintr-o țară/locație sursă cunoscută și OBLIGATORIE. Olanda, Columbia, Peru, California, China etc. În legătură cu acest lucru, Vama urmărește ce produse provin din anumite țări. Găsiți acele date și expediați-vă produsele cu acea categorie. (de exemplu, centrul de fabricare a cuțitelor de gătit dintr-o anumită țară, apoi expediați-l cu articole legate de cuțitele de gătit: cuțit, piatră de ascuțit etc.)

Din nou, nu voi intra prea mult în detalii. Și nici nu ar trebui să o facă cineva de pe acest forum. Înarmați cu aceste informații, folosiți-vă imaginația. Dacă nu puteți, nu aveți de ce să expediați lucruri. Doar vă veți pune în pericol inutil. Acest lucru nu este pentru a înjosi pe cineva. Sunt cu adevărat preocupat de siguranța dumneavoastră.
 

syntheticnazi

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Metal și Mylar este într-adevăr calea de urmat!
 
Top