Question Sinteza chimică pas cu pas a piperonil metil cetonei (CAS: 4676-39-5) din glicidat de etil PMK (CAS: 28578-16-7).

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Am făcut o căutare în acest forum, dar nu am găsit spus sinteza chimică, mulțumesc tuturor.
Cred că acest forum ar trebui să fie mai organizat cu fiecare sinteză și numele ei.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Glicidatele de etil ale BMK\PMK se realizează aproximativ în același mod hidroliza acidă poate duce la rearanjarea pe care o doriți cel mai probabil, iar hidroliza bazică va produce glicidatul hidroxidului alcalin utilizat (NaOH, de exemplu, rezultă în sarea de sodiu și KOH în sarea de potasiu și alte hidroxizi alcaline mai puțin comune pe care le puteți explora pentru curiozitate, cum ar fi Li, Cs, Rb, și poate nu chiar Francium) și alcoolul etilic corespunzător care este indicat să fie eliminat pe măsură ce se formează, deoarece aceasta este o strategie bună pentru a împinge echilibrul reacției spre formarea carboxilului pe care îl puteți încălzi apoi până când grupul carboxil pleacă sub formă de CO2 gazos, apoi diolul rezultat din oxidul de alchenă se transformă în 1-aril-propan-2-onă printr-o incantație misterioasă sau poate prin chimsex ritualic. (Nu am mai avut inspirație pentru partea finală)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Pentru sinteza chimică a 3,4-metilendioximetanfetaminei (MDMA) am nevoie de precursorul chimic numit piperonil metil cetonă (PMK), deoarece obținerea acestui precursor chimic este dificilă, mi s-a spus că pot cumpăra în mod legal o altă substanță numită glicidat de etil PMK din China și, cu această substanță, să o convertesc în PMK, precursorul chimic al MDMA.
Întrebarea mea este cum pot transforma glicidatul de etil PMK în PMK.
Problema este că există două substanțe cu denumiri similare care induc în eroare. PMK etil glicidat și Pmk metil glicidat.
Îmi cer scuze pentru ignoranța mea, dar nu am idee despre chimie, încerc să învăț puțin câte puțin.
vă mulțumesc!
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etil și pmk metil diferă prin faptul că pmk etil se prezintă sub formă lichidă asemănătoare mierii, iar pmk metil se prezintă sub formă de pulbere, ambele sunt convertite în același mod, în forum se explică perfect cum să se procedeze la conversie. o hidroliză cu apă caustică și acid clorhidric va face magia.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etil și pmk metil diferă prin faptul că primul vine într-o formă lichidă asemănătoare mierii, iar pmk metil vine sub formă de pulbere, ambele sunt convertite în același mod, în forum se explică perfect cum să se procedeze la conversie. o hidroliză cu apă caustică și acid clorhidric va face magia.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Îmi pare rău pentru prima explicație, dont pune acest lucru în spaniolă, dar telefonul utiliza traductión automată
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Vorbesc spaniola, sin problema hermano.
Ați fi atât de amabil să-mi spuneți în ce parte a forumului pot găsi sinteza? Am făcut o căutare, dar nu am găsit-o.
Și știți care este randamentul de PMK care se obține atunci când se realizează sinteza respectivă?
MULȚUMESC!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Da ,dați-mi un moment și să vă trimit link-ul (numai eanglesh în forum sunt regulile, numai în privat este posibil vorbesc spaniola).im în spital acum, dar a trimis link-ul astăzi
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
metil, etil, n-propil, iso-Pr, n-butil, i-Bu, sec-Bu, tert-Bu... și așa mai departe învățarea chimiei încearcă, de asemenea, să înțeleagă reacțiile de hidroliză și să cunoască echilibrul (forța care rupe legătura are, de asemenea, capacitatea de a o forma, prin urmare, una trebuie îndepărtată în mod constant) și decarboxilarea este doar căldura care transformă fracțiunea de acid COOH în CO2 (anhidridă de acid carbonic) care este evacuată sub formă de gaz și, astfel, îndepărtată din moleculă.
 
Top