Sinteze de 2C-feniletilamine

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Ne puteți spune ce echipament de laborator este necesar pentru sinteza chimică a 2-CB?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
totul depinde de modul de sinteză. aveți nevoie de un punct de plecare și de calea pe care doriți să o urmați.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Reacția Henry, balon, condensator de reflux, agitator magnetic încălzit, baie de apă (sau faceți-o în cuptorul cu microunde), cilindru de măsurare, filtru de vid Pâlnie Buchner și balon Bünsen și filtrele în sine, pahare termorezistente cu gura joasă
Reducerea pe hidrură de litiu-aluminiu este la fel, vor fi necesare doar gheață și o pâlnie de picurare pentru a picura soluția de stiren, iar apoi vom picura în acetat de etil sau alcool etilic pentru a utiliza excesul de hidrură de litiu-aluminiu.
Brominarea este la fel
cântare și altele asemenea.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
hidrurii de litiu-aluminiu nu îi plac glumele și îi place să explodeze și să dea foc la solvenți. nu poate fi stinsă cu apă, dioxid de carbon, altfel nu îi place peroxidul și apa în THF
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Deci ar fi mai bine să folosesc un reactor chimic pentru a evita ca acesta să explodeze și să-mi facă rău? Și dacă da, ce capacitate ar trebui să aibă reactorul chimic?
Ați mai făcut 2C-B înainte?
Mulțumesc!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
cum vă va ajuta reactorul? funcționează corect cu hidrură de litiu-aluminiu, totul este cât mai uscat posibil, răcire bună, absența impurităților de peroxid în solvent.
Am făcut-o într-un balon obișnuit cu trei gâturi într-o baie de gheață, uneori cu explozii și incendii, în primele sinteze, apoi am învățat =)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
sfat prost) îmi pot imagina deja cum se amestecă stirenul uscat cu hidrură de aluminiu (dioxanul are aceleași probleme de fluor și thf)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
mate, habar nu am de chimie, încerc să învăț, dar e frustrant, prea multe informații, încă nu știu cu ce sinteză chimică să rămân și să mă concentrez pe ea, mă gândesc fie la 2-CB, fie la MDMA, dacă nu m-am răzgândit, la început am vrut să fac sinteza LSD-ului, dar am văzut că sinteza pentru fabricarea doar a acidului lisergic, precursorul LSD-ului, este foarte complexă și necesită mulți reactivi și reacții chimice.
vă mulțumesc!
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Prietene, de unde ai cumpărat (CAS: 93-02-7)?

2,5-Dimetoxibenzaldehidă

Am găsit un vânzător pe alibaba care se presupune că o vinde, dar cum mă pot asigura că este acea substanță atunci când o primesc?
Și care este diferența dintre aceasta și acest 2,5-dimetoxi-beta-nitrostyrene?
Vă mulțumesc! și îmi cer scuze, dar nu am nicio idee despre chimie.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
primul este aldehidă, al doilea este nitrotiren. diferența pe lângă faptul că în formulă, acestea au proprietăți fizice și chimice diferite
verificați punctul de topire
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
În prezent sunt în mijlocul unei sinteze 2c-b și am dat peste o directivă care spune

"Un balon RB de 250 mL a fost încărcat cu 16,6 g 2,5-dimetoxibenzaldehidă,
1,6 g NaOAc și 50 mL nitrometan. Prin reflux timp de 4h s-au obținut 14,4 g de nitrotiren corespunzător [1] după recristalizare.
5,0 g de 2,5-dimetoxilfenil-2-nitroetenă au fost adăugate la o soluție de 4,0 g borohidridă de sodiu în 100 mL izopropanol. S-au obținut 4,2 g de ulei galben
după descompunerea excesului de borohidridă urmată de prelucrarea obișnuită (B).
2,5-dimetoxifenil-2-nitroetanul a fost dizolvat în 100 ml izopropanol cu 8 echivalenți molari Zn și 3,5 echivalenți molari HOAc (raportat la cantitatea de Zn). S-au obținut 2,0 g de 2,5-dimetoxifeniletilamină sub formă de ulei ușor galben (C).

Am nevoie de ajutor cu propoziția pe care am subliniat-o. Ce anume înseamnă aceasta. Înainte de a începe, am înțeles că uleiul va fi spălat cu acid acetic și separat prin intermediul pâlniei sep. Acum, că sunt în mijlocul sintezei, nu mai sunt atât de sigur. Aș aprecia orice ajutor pe care îl pot primi de la cineva în această privință.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
De obicei, excesul de borohidridă se descompune cu acid, iar sărurile sunt filtrate.

Sunt îngrijorat de motivul pentru care acetatul de sodiu este utilizat în condensarea Henry și nu înțeleg de ce se restabilește mai întâi dubla legătură și apoi se restabilește separat gruparea nitro. Stirenele sunt reduse pe zinc în acid clorhidric (legătura dublă și grupa nitro), acest lucru nu funcționează pentru nitropropene.

sau puteți utiliza borohidridă de sodiu cu un catalizator de cupru
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Întrebare pentru dvs. domnule, deoarece păreți să știți mai multe decât mine și ați fost de ajutor. De asemenea, am paladiu pe carbon %10. Presupun că aceasta ar putea fi, de asemenea, o cale rezonabilă, dar am probleme când presupun uneori. În loc de zinc și hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
De asemenea, nu sunt familiarizat cu acest sintetizator, dar am văzut K2CrO4 vândut pe un site popular de științe pentru acasă. Nu sunt sigur dacă este ceea ce căutați.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
De unde ați cumpărat 2,5-dimetoxi-benzaldehida?
 
View previous replies…

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Am întrebat un profesor de chimie organică dacă cineva care nu are nicio idee despre chimie ar putea urma o rețetă pentru o sinteză chimică și mi-a spus că da, de aceea m-am alăturat acestui forum, sunt pierdut, nu știu cu ce sinteză să încep, și o fac Pentru profit, pot investi timp și bani pentru a învăța, scopul meu este să fabric pe scară largă și să vând en-gros, dar văd că această industrie este foarte dificilă, nu numai pentru a face sinteza chimică, ci și pentru a obține reactivii și precursorii chimici necesari, Orice recomandări cu privire la ce sinteză să fac? mulțumesc!!!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Wut. Dacă o faci doar pentru profit, de ce ai vrea să te deranjezi cu seria 2c... Nu dau dependență, droguri de nișă. Vei avea un profit mai bun cultivând iarbă.
 
Top