Sinteza DMT din triptamină

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
în variația DMT cu randament mai ridicat, ce înseamnă mai exact această parte:
"au fost răcite la 0°C într-o baie de gheață cu un flux constant de azot".
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Notă: Motivul pentru randamentul scăzut ar trebui să fie o cantitate prea mică de formaldehidă adăugată la amestecul de reacție. Cel puțin doi moli de formaldehidă pe mol de triptamină sunt necesari pentru conversia completă în DMT.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ok, deci vreți să spuneți că azotul este introdus în vasul de reacție (aka crearea unei atmosfere de azot) cu ceva de genul unei canistre de hidrogen și un furtun care duce la o îmbinare cu robinet de etanșare ptfe ca în această imagine:

https://www.chem.ualberta.ca/~inorglab/images/gappphot/3_n.jpg

și cum se face saramura?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Da, sau puteți folosi un balon cu azot. Hidrogen, nu doar atmosferă inertă precum azot, heliu, argon.
Saramura se prepară cu sare de masă și apă distilată. care devine saturată sau semi-saturată.
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
is this work?i tried :Triptamina dizolvată în metanol, adăugând soluție de formaldehidă,Apoi, ciano borohidrida de sodiu este amestecată încet după ce este dizolvată în metanol, iar apoi se adaugă încet acid acetic înghețat. După reacția timp de 60 de ore, formaldehida și ciano borohidrida de sodiu sunt ambele excesive, iar soluția finală de reacție este de culoare maro. De ce?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, a trebuit să adăugați acid acetic glacial 99% (cas 64-19-7)

Ați efectuat alte manipulări descrise aici?
 
View previous replies…

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Da, am urmat fiecare dintre pași și, după ce am aburit dcm, am obținut o mâzgă ambrată, extrasă cu hexan clocotit și refrigerată, am obținut o mică chestie albă care nu era dmt. Cea mai mare parte din substanța ambrată nu a fost dizolvată, deci nu era nici dmt. Am încercat de două ori cu același rezultat. A încercat cineva în acest fel și a reușit? Au existat condiții experimentale nespecificate care au făcut ca reacția să eșueze?
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Utilizați triacetoxi borohidridă în loc de cianoborohidridă, deoarece cianoborohidrida formează compuși cu impurități periculoase. Există articole de cercetare pe internet despre acest lucru și, de asemenea, utilizați cloroform în loc de diclormetan, deoarece acesta reacționează, de asemenea, cu diclormetanul și formează o impuritate, iar acest articol este, de asemenea, disponibil pe internet. Pentru a extrage DMT, este mai bine să utilizați cloroform sau eter, dacă eliminați solventul cu căldură obișnuită, veți obține un ulei maro foarte gros, deși este DMT, acesta nu poate fi recristalizat. Puteți lăsa solventul să fie eliminat prin ventilație sau plasarea într-o cameră la temperatură normală, caz în care va rămâne un ulei galben (dacă puteți cristaliza acest ulei cu hexan, vă rugăm să raportați, mulțumesc)
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
A fost DMT, dar este foarte greu de dizolvat în hexan și heptan după evaporarea DCM. Trebuie să încerci să o dizolvi foarte tare. Această mâzgă va ceda în cele din urmă și se va dizolva. Folosiți 200 ml de hexan în loc de 20 ml, cât credeți că ar trebui să folosiți, și încălziți-l bine. Folosiți 2 l de hexan. În cele din urmă se va dizolva.

Puteți încerca să sărați această substanță cu acid fumaric. Ar trebui să fie mai ușor dacă nu aveți un exces de solvenți.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Da, am încercat de mai multe ori cu acid fumaric, dar din păcate nu se produce niciun sediment.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Nu știu unde este problema, dar atunci când solventul este îndepărtat, rămâne un precipitat colorat, are un gust amar, se dizolvă și în apă, dar am luat nmr-ul din el, nu avea niciun vârf detectabil și era complet deteriorat, poate cineva să mă ajute? Cum să obțin sare din ulei?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Este vorba despre 37% formaldehidă
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Tipul ăsta nu a făcut asta, este o scriere veche din rodiu, veche de zeci de ani. Prima rețetă are o proporție de rahat, a doua specifică 38% apoasă, dar 37% în metanol ce aveți probabil este bun, chiar mai bun zic eu. De asemenea, nu este nevoie de cianoborohidridă. Iată o scriere modernă mai bună: https://www.reddit.com/r/PsychLaboratory/comments/vm570o
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aceasta este sinteza pe care am căutat să o urmăresc. Iv tocmai a comandat 500g de triptamină, așa că ar trebui să am câteva oportunități bune pentru eșec!!! Haha
Deși, evident, nu vreau să o fac, înveți mai multe din asta....
Ați urmat Reddit unul singur?
De asemenea, am încetinit synth-ul lui Hamilton - sau cel puțin chimistul nebun cu trei ochi pe care l-a intervievat în timp ce făcea n,n-DMT.
Unii oameni au spus că nu este corect - am ascultat acel podcast despre care persoana a vorbit în comentarii, dar nu-mi amintesc care este! Este explorarea ființelor pe DMT unul care este destul de recent??
Sunt SIGUR că cel puțin o persoană a făcut asta pe aici - de fapt, nu intenționez să produc atât de mult. Aș prefera să fac alte lucruri cu tryptamine tbf pentru că există încă tryptamine primare pe care nu le-am încercat - care este practic motivul pentru care mi-am înființat laboratorul (băiete a fost / este mult mai scump decât extragerea DMT!!) De asemenea, aș fi cumpărat mai puțină tryptamine, dar să fiu sincer, atunci când costul de expediere este același cu ceea ce cumperi devine ridicol, așa că dacă cineva vrea să încerce acest sintetizator strigă-mă și s-ar putea să vă trimit o parte din tryptamine. Sau să vând 50g sau orice altceva.
Sunt chimist pentru mine însumi. NU VÂND DROGURI - Am vrut doar să clarific asta... nu încă ha nah jk. Am fost acolo, am făcut asta, am devenit dependent...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A făcut cineva un vid de tryptamine la n,n-DMT sau oricare dintre celelalte amine primare pentru această chestiune....Este evident că am Tihkal, dar imaginați-vă că chimia - în special, chimia clandestină, a parcurs un drum lung de atunci...
Aș fi, de asemenea, foarte interesat de ce altceva pot face din triptamină și cum fac DET sau DiPT, de exemplu?
Se pare totuși că ar trebui să existe un videoclip pentru sinteza triptaminei în DMT...
Am făcut UTFSE, dar am primit doar reclame pentru vânzarea de triptamină...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Am o sinteză DMT în notițele mele
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Da, cu siguranță funcționează, este de la roduim chimie 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Practic, dacă ați efectuat cu succes acest rxn sau DET sau orice altele care pot fi făcute din triptamină, vă rog să-mi DM. Sunt mai mult decât dispus să încurc un pic, dar, în cele din urmă, dacă există alte sinteze de amine primare de succes din acest compus, vă rog să-mi spuneți....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Este amuzant sintetizatorul pe care îl am în notițe este cel la care ai dat link și pe care l-am comentat mai sus! Ha ajută să citești tot firul nenorocit nu? Există și cartea lui Michael valentine smith -psychedelic chemistry. Știu că vorbește despre asta, dar cred că merge pe ruta indole...
Oricum
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aceasta este sinteza care m-a făcut să mă interesez de chimia organică! L-am văzut pe tipul cu trei ochi executând-o în Pharmacopea lui Hamilton.

De fapt, am ajuns să urmez o cale diferită în cele din urmă - am folosit pur și simplu borohidrida în loc să fac STAB....atât de departe!
Aștept desicatorul meu de vid mâine și atunci voi putea să îmi usuc re-x-urile finale din heptan.
Am fost surprins că ai folosit hexan - mi s-a părut că se usucă foarte gras și cineva mi-a spus că este neurotoxic.

Pentru mine, este vorba de a obține cristalizarea produsului final. La toate sintezele pe care le-am văzut, am reușit să trec cu vederea / să subestimez afurisitul de uscător cu vid!

S-ar putea să încerc metoda ta dacă mă plictisesc - apropo, ai vreo informație despre sărare? Nu vând, așa că voi avea fie o grămadă de triptamine, fie o grămadă de DMT și mă gândesc că DMT sărat ar fi util pentru asta. Totuși, nu am mult acid fumaric conc. - acidul fumamaric funcționează? Cred că am văzut pe cineva care a avut extracție și l-a folosit odată.
 
Top