Sinteza metadonei

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Cristalul se evaporă și se dizolvă parțial
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Acesta este un material siriuos
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua, puteți face un videoclip al construcției?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Există o mulțime de erori în sinteza de aici.
Scrieți că aveți nevoie de 2,2-difenil-3-metil-4-dimetilambutironitril,
acesta nu este izomerul nitril corect și puteți obține din el doar izometadonă.

2,2-Difenil-3-metil-4-dimetilaminobutironitrilul nu are o formă cristalină.
Scrieți: "A fost apoi recristalizat din eter de petrol pentru a obține 900 g de 2,2-Difenil-3-metil-4-dimetilambutironitril."

Inițial, ați început corect,
și ați spus că aveți nevoie de 4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutan.
4-ciano-2-dimetilamino-4,4-difenilbutan (Premethadonă)
CAS: 125-79-1 este nitrilul corect. Numai din acesta se poate obține metadonă.

În sinteza unui nitril, nu utilizați un solvent...
De asemenea, nu utilizați un catalizator, care să schimbe reacția în direcția corectă pentru a crește randamentul nitrilului dorit.
Rămâneți cu o mulțime de precursor nereacționat, deoarece deprotonarea trebuie făcută în prezența unui catalizator.

O să vă dezamăgesc, dar nu puteți obține metadonă în THF, puteți obține metadonă numai prin eter etilic.. Reacția de adiție nu funcționează în THF.
În sinteza dvs. nu se spune nimic despre purificarea nitrilului, prin urmare acesta este murdar și negru în condițiile pe care le descrieți.
Nu știu de unde ați luat această sinteză, dar nu veți obține nimic bun - îmi pare rău.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. în primul rând, el a scris că a primit nitrilul corect prin recristalizare din eter de petrol (aici puteți folosi hexan) 2. Fără solvent, nitrilul iese, de asemenea, deoarece alcali acționează ca un catalizator și de ce reacția în tetrahidrofuran nu merge?) nu știți cum reacția Grignard adaugă o substanță
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Știe cineva cum să sintetizeze orice opiacee amuzante _din_ metadonă? Am o mulțime de metadonă lichidă la îndemână și nu o folosesc. O păstrez până îi găsesc o utilizare (de exemplu, sinteza în ceva mai distractiv)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Am produs metadonă în moduri diferite.
Bazele de metadonă nu sunt potrivite pentru consum!
Baza are o formă frumoasă de cristal, dar dacă ți-o injectezi în tine... poți muri, se cristalizează direct în tine.
Trebuie să folosești doar sare clorhidrică și bine purificată!
Credeți-mă, eu produc metadonă din 2006!
DC9Wk7TQqB Qd57Rye98Y M20AI19so5 HvV3gPLK0x
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Mă ajutați să sintetizez clorhidrat de metadonă? Doresc să produc comprimate de metadonă de 20 mg.
Am nevoie de ajutor pentru a găsi modul corect de a centra clorhidrat de metadonă. vă rog să mă ghidați
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua, puteți face un videoclip?
 

OrganicChemis

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@Hank Schrader are perfectă dreptate în majoritatea aspectelor.
Cu toate acestea, este de fapt posibil să se producă precursorul metadonei fără solvent printr-o reacție de difenilacetonitril,
dimetilamino-2-cloropropan HCl și hidroxid de sodiu. Partenerii de reacție implicați trebuie să fie măcinați foarte fin și
amestecați bine. După ce reacția a avut loc, se poate efectua extracția cu dietil ete

Ceea ce mi se pare însă foarte ciudat este bromura de etilmagenesiu. Am preparat deja EMB de nenumărate ori (pentru sinteza metadonei
dar și pentru alte sinteze). EMB nu are o culoare gălbuie și nu este un reactiv clar. EMB pe care l-am preparat până acum a avut întotdeauna
a avut întotdeauna o culoare maro-gri și a avut întotdeauna o ușoară tulbureală.

la THF: Tot ce pot spune este că nu am folosit niciodată THF pentru a face EMB. Prin urmare, nu pot spune dacă sinteza metadonei este posibilă cu acesta (este
cu siguranță utilizabil pentru Grignard). Eu nu îl folosesc ca solvent Grignard deoarece are o miscibilitate nelimitată cu H2O.

De asemenea, ați avut dreptate cu privire la denumirea precursorului metadonei. Denumirea IUPAC corectă este (4S)-4-(dimetilamino)-2,2-difenilpentanenitril.
(3S)-4-(dimetilamino)-3-metil-2,2-difenilbutanenitril
este denumirea IUPAC pentru precursorul izometadonei.

1rwgspBeuC
T57LHrGOS8


și aici este Levomathadone & Dexromethadone
2Fcuqhf8EV
O7HynXxTw3
 
Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
cum rămâne cu calea cu acid 1,1-difenilbutan-2-sulfonic ca precursor?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Nu este profitabil pentru China să vândă și să sintetizeze o astfel de substanță, iar dumneavoastră nu veți putea face față - acest lucru necesită investiții semnificative.
 

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Pasul 1: se poate înlocui benzenul cu xilena ca solvent?
Pasul 3: se poate înlocui clorura de tionil cu brom, TBAB de exemplu?
 
Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Bine, voi publica aici sinteza mea pentru revizuire și consiliere.
pasul 4 schimbat: difenilacetonitril (50 g), clorhidrat de 1-dimetilamino-2-cloropropan (50 g)(cred că pot folosi orice 1-dimetilamino-2-halopropan), soluție de hidroxid de sodiu 50% (80 g), apă (40 ml), toluen (125 ml) și bromură de tetrabutilamoniu (5 g) fiert sub reflux timp de 2 ore. Apoi am separat aminonitrilii. Randamentul a fost de 30 g, punctul de topire a fost de 90.
 
Top