Enigma acetonei

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Subiectul purificării acetonei este întotdeauna adus în discuție.

Pentru tot interesul nostru, am avea nevoie (dacă nu există) de o analiză de laborator înainte și după tratarea acetonei cu sare de amfetamină sau cocaină. Deoarece este menționat în mod repetat, dar niciodată cu dovezi.

Ideea comună este că:
Aveți, să zicem, 50% cocaină hcl sau sulfat de amfetamină pur.
Se lasă să se scalde într-un pahar cu aceton, formând un strat pe fund.
Se toarnă acest amestec într-un filtru de cafea,
unde masa albă care se colectează este acum 90%+ pulbere hiperpură, doar prin acest truc simplu!

Dovada este greutatea înainte vs greutatea după.
Dacă s-a trecut de la un gram la 0,7 ați avut 70%, dar acum 97,9%

Iată care este problema. Fiecare pudră pe care am întâlnit-o personal de la cineva care a folosit această metodă a fost grav slăbită de tratament. Doar cel care o produce s-a convins că e mai bună pentru că ideea este atât de înrădăcinată.

Întrebarea mea este: avem vreo sursă care să dovedească funcționarea metodei respective? Sugerez că greutatea pierdută este, de asemenea, substanța în sine, vă rog să interveniți dacă îmi scapă ceva.

De asemenea, acetona din teorie este anhidră în măsura în care se menționează acest lucru pe sticlă.

Linkuri către afirmații:

Holly-Ginger @ OCT 2020

"Cocaina spălată cu acetonă scapă de 90% din toate porcăriile din cocaină, tăieturile, impuritățile din momentul în care a fost fabricată. Rezultatul final este o cocaină pură în proporție de 90 până la 95%. Spălarea cu acetonă nu elimină levamisolul, care nu are un efect de tip stimulent.

Deoarece cocaina este pură în proporție de peste 90 %, este nevoie de mai puțin pentru a obține un High de calitate superioară. Așadar, nu trebuie să consumați la fel de mult ca în mod frecvent pe parcursul nopții. High-ul este de o calitate mult mai bună. Cocaina pură nu vă va da multă hiperenergie și nu vă va face să vă simțiți agitat și agitat și să simțiți că aveți suficientă energie pentru a curăța întreaga casă. Amfetaminele cu care este amestecată cocaina sunt cele care provoacă senzația de energie excesivă, de energie debordantă, de nervozitate și de nervozitate".


De asemenea, Holly-Ginger @ NOV 2020

"Cocaina care a fost spălată cu acetonă are un aspect distinct și dacă da, cum ar trebui să arate și care ar trebui să fie textura? ( moale și Flaky sau Hard Rock, strălucitoare și perlate sau păpușă și nu strălucitoare, pulbere pufoasă sau Sandy și o pulbere granuloasă )

Dacă cineva spune că are cocaină spălată cu acetonă, pe baza aspectului, ar trebui să aibă un aspect distinct pe care ar trebui să îl caut?"


Iată doar un exemplu în acest sens.
După cum puteți vedea, utilizatorul face la început afirmații îndrăznețe cu privire la potențialul metodei.
La o lună după creează o postare cu o întrebare, în mod clar nu a făcut niciodată spălarea cu acetonă și nici nu a văzut analiza de laborator a rezultatului.

Care este treaba cu acest fenomen?
Este el:
Legitim?
Înțeles greșit?
Dezinformare?
Propagandă din partea statului profund?
Honeypot al guvernului pentru a-i prinde în flagrant pe consumatorii de droguri care cumpără acetonă din magazin?

Mai multe linkuri

Firul Acetonewash cu o mulțime de mesaje:



Fir de extracție A/B:


Crăciun fericit tuturor
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Crăciun fericit și întârziat. Am studiat acest subiect în profunzime și vă pot oferi câteva răspunsuri solide.
- o spălare cu acetonă produce un produs pur în proporție de 90+%? Nu, nu produce. S-ar putea, dar asta depinde de solubilitatea contaminanților și a adulterului în acetonă. Este posibil să pierdeți doar produsul și să nu eliminați niciun adulterant. Cocaina hcl este listată ca ușor solubilă în acetonă cu o valoare de 1%, sau 1 gram per 100ml la 20°c. Aceasta va fi pierderea dumneavoastră. Puteți reduce acest număr făcând acetona rece ca gheața. Dacă acetona dvs. nu este anhidră, veți pierde un gram pentru fiecare ml de apă din ea. Vă sugerez insistent să adăugați un agent de uscare la orice acetonă. Sulfatul de magneziu și sita moleculară 3A sunt ambele capabile să usuce acetona. Dacă acetona are o puritate de 99%, o sticlă de 400 ml (dimensiunea obișnuită aici) ar avea 4 ml de apă în ea (potențial) necesitând 5 g de sulfat de magneziu anhidru sau 20 de grame de sită moleculară.
Această persoană este din păcate dezinformată cu privire la levamisol, acesta având de fapt proprietăți stimulante deoarece este metabolizat în ficat în amfetamină și aminorex, ambele stimulente.
În ceea ce privește culoarea și textura cocainei spălate, am văzut fulgi translucizi semicristalini iridescenți, care au aceeași textură și culoare ca și cocaina hcl de calitate farmaceutică.
Pentru mai multe informații, puteți descărca cartea
Manualul consumatorului de cocaină
gratuit la acest link sau în alte 20 de locuri de pe internet
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
În partea de sus și de jos a 1 gram de cocaină pe care l-am spălat cu 10 ml de acetonă pe care am distilat-o personal din "acetonă pură" pentru îndepărtarea lacului de unghii. Am de gând să spun că aceasta este cu siguranță peste 90% pură imo. Iată cum ar trebui să arate
CS41n895VG
TcCZpQoes7
 
Top