Marea listă de scuze - utilizări legale ale substanțelor chimice

nomad

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2022
Messages
13
Reaction score
23
Points
3
Una cam ușoară, dar trebuie să o adaug:

Lye - Faci săpun.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Se pare că fabricarea săpunului este cea mai ușoară scuză a noastră pentru atât de multe, de asemenea, pentru unele echipamente de laborator
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Dacă o substanță chimică pe care o căutați are un articol Wikipedia, puteți găsi acolo cazuri de utilizare legală!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ei bine, utilizările legale nu trebuie să fie neapărat utilizări civile, ci pot fi și un proiect credibil de hobby, cum ar fi producerea de vopsea fosforescentă sau sintetizarea unor medicamente sau coloranți inofensivi. Adică, dacă aveți o hotă în garaj cu diverse substanțe chimice în rafturi, nu are rost să pretindeți că produceți solvenți de tip industrial.
 

NarwhalFucker419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Aș avea nevoie de o scuză pentru a comanda 2,5-dimetoxibenzaldehidă în SUA sau aceasta este relativ sigură? Sau ar fi mai bine să o sintetizez eu însumi din altceva?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ce substanțe chimice pot fi utilizate pentru vopsele care strălucesc în întuneric? Sună ca o scuză grozavă :)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63

NileRed are, bineînțeles, un videoclip despre asta. O mulțime de substanțe chimice bune necesare.

Dar chiar am nevoie de o scuză bună de chimist hobby pentru nitroetan și nitrometan. Cineva?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Știu că este utilizat în produsele de îndepărtare a lacului de unghii folosite de studiourile de manichiură.

Știu că studiourile de manichiură îl pot comanda fără să își facă griji.

Sau a fost vorba de culori pentru unghii? Cu siguranță are legătură cu studiourile de unghii! Poate că asta ajută atunci când cauți ceva pe internet
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ops. Nu dețin un studio de manichiură :).
Nu, mă gândeam mai degrabă la scuzele de hobbyist. De genul: "Oh, sunt un chimist amator și încerc să fac *o substanță legală care necesită sintetizarea nitroetanului*". Și mă refer la cantități mici de nitroetan, nu la cuve cu el. Nu există nicio scuză credibilă pentru comenzi la scară largă.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Haha, da, corect :D Ei bine, poate ești un travestit și...?? Nu glumesc..

Nitrometanul este folosit pentru mașini de curse, pun pariu că poate fi folosit și pentru mașini de curse telecomandate!!! Sună destul de hobbyist pentru mine..
 

NarwhalFucker419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Știu că pentru studiourile de manichiură este folosit pentru curățarea pensulelor de unghii, dar nu știu dacă se poate aplica și altor tipuri de pensule, dacă ai câteva pensule vechi pe care vrei să le cureți?
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Etanol. Everclear de 190 de grade pentru a face suc de junglă. Totuși, acesta este un dat.
Nitrați. praf de pușcă sau îngrășământ
Hidroxid de sodiu, acid sulfuric.
 

dj_lord

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 18, 2022
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Îmi pare rău dacă scriu asta în zona greșită... Dar am o întrebare. În februarie 2022 conduceam și am folosit niște rahaturi pe care le avem în România. Am fost oprit de poliție și mi s-a cerut să fac un test saliva drog. Ei au folosit dispozitivul numit DRUG TEST. Au spus că arată amfetamină. Așa că m-au dus la spital pentru un test de urină. Am găsit POSITIV pentru AMFETAMINĂ și METHAMPHETAMINĂ. Acum tot ce vreau să vă întreb este să mă ajutați... Există vreun lucru fără rețetă sau prescris care ar putea da un fals pozitiv pentru aceste 2 ? ATM im în România, dar .ONION piețe de vânzare prescrise hârtii... Am nevoie doar de un pic de AJUTOR...
Aveți grijă de toți să fie în condiții de siguranță și nu ultimul să fie inteligent și don`t conduce
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Salut :)

Cred că, având în vedere subiectul tău, ar fi mai bine să faci o postare separată, astfel încât să te asiguri că ajungi la toți utilizatorii potențiali care ar putea fi în măsură să te ajute.

Oricum, ce ai luat înainte? Te-am înțeles corect că nu ai luat amfetamină sau metamfetamină, dar a arătat pozitiv?
În acest caz, produsele pot fi întotdeauna înțesate cu tăietură, iar această tăietură poate fi și alte droguri.

Ceea ce știu este că nu ar fi trebuit să faceți testul de urină în primul rând... problema cu aceste teste este acuratețea lor, astfel încât testele de sânge sunt întotdeauna cele mai bune, deoarece arată valori mai bune și mai exacte. În special atunci când sunteți testat de poliție, consultați-vă întotdeauna avocatul înainte pentru a vă asigura că totul este tratat corect.
 

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Care sunt cele mai bune utilizări legale

Scuze pentru metilamină ?

 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună,

@G.Patton, din nefericire, vă înșelați.

De fapt, @Saul are dreptate, precursorul P2nP este ilegal în unele țări europene.

Nu pot detalia în ce țări este ilegal deoarece m-aș expune prea mult. Dar știu că în cel puțin cinci țări din Europa, dacă ați fi înțeles cu acest precursor, ați fi găsit vinovat de importul de droguri amfetamine și veți fi trimis la proces și închisoare.

Cu cele mai bune considerații
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Știu că aceasta este o postare veche, dar dacă mai apare cineva pentru amfetamină, o scuză bună este medicamentul Bupropion, care este disponibil ca antidepresiv numit Wellbutrin. Chiar mai ușor de obținut este combinația Bupropion+Naltrexonă pentru "managementul obezității cronice" sau renunțarea la fumat, cu numele de marcă MySimba.

@MadHatter
Nitroethane și Nitromethane sunt ambele utilizate în modelele RC în "motoare nitro", este ceva despre mașinuțe sau ce naiba sunt ele pe care oamenii le concurează, se pare că caută acel impuls (se pare că distruge motorul în timp totuși?), combustibilul real este aparent utilizat în modele de scară 5:1 sau mai mare. Cel mai bun pariu ar fi să găsești un loc în care să poți concura cu chestiile astea și să te apuci de asta ca hobby, pun pariu că e la fel ca în cazul gloanțelor în Europa... s-ar putea să nu ai permis, dar dacă faci parte dintr-un club de tir nu e nicio problemă să obții o cutie... Nitroetanul l-am văzut listat pe numele de marcă NIPRON ca aditiv pentru combustibil ȘI, de asemenea, ca agent de curățare a motorului și de detartrare... majoritatea compușilor nitro ar putea fi folosiți ca solvenți pentru orice motiv ciudat presupun...

@Methylamine
Fabricarea pesticidelor.. Fabricarea de solvenți NMP... Multiple utilizări în agricultură..
Metilamina în sine ar putea fi o problemă dificilă. În funcție de solventul pe care îl folosești pentru a dizolva metilamina, obții un compus diferit, așa că, dacă aș fi în locul tău, aș vedea cum se numesc soluțiile de metilamină și apoi la ce sunt folosite, probabil ai obține o listă mult mai mare în acest fel și ai putea să îți alegi o scuză mult mai ușor.
 
Top