Cea mai simplă rețetă pentru Mefedronă cristal

Barocco

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună, în ceea ce privește benzenul, există o modalitate de a-l înlocui cu altceva, deoarece este interzis publicului să fie cumpărat aici
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Cred că toluenul ar trebui să funcționeze, deoarece este doar solventul pentru Freebase. Dar sunt doar un începător.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Cum poate fi vorba de 25% dacă el a precizat că a obținut ~50g?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Dacă cineva face metilamină 40% din metilamină hcl cu NaOH, este necesar să se destileze metilamina sau este posibil să se lase NaCl în amestec?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Și cum rămâne cu acetonul? Este acetonul din magazinul de hardware suficient sau este necesar să îl destilăm și să îl uscăm pe MgSO4?

Și o altă întrebare stupidă: este cineva capabil să destileze într-un alambic de cupru sau este recomandat un alambic de laborator din sticlă?
 
Last edited:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
În legătură cu întrebările mele anterioare, am experimentat puțin și cred că NaCl rămâne în stratul de apă și se separă împreună cu acesta. Acetona de la magazinul de hardware ar trebui să fie suficientă, deoarece este oricum amestecată cu HCl + H2O, deci o anumită cantitate de apă nu este o problemă. @OutLaw Ce părere aveți despre asta? Este teoria corectă?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Și încă o întrebare: sinteza creează presiune? Pentru că banda este utilizată ca material de etanșare. Sau există căldură? Ar putea fi făcută sinteza completă în sticle de plastic? Instrucțiunile sunt foarte bune, dar îmi lipsesc câteva fapte secundare care descriu procesul mai detaliat, astfel încât să pot asambla mai bine ustensilele necesare.

Mulțumesc mult pentru un răspuns în ceva timp
 

gamling

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună, eu sunt ın Turcia. unde se găsește metilamina?
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Așadar, care este cea mai simplă metodă de maximizare a randamentelor, menținând în același timp aceeași procedură?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u aveți totul în video
 
View previous replies…

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Care este principalul factor care afectează randamentul global în acest caz, utilizarea NMP și a acetatului de etil?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
THF acetat de etil nmp benzen dcm toulen ksylen se poate utiliza dacă se face o sinteză bună și se obține aceeași greutate și același % de produs pur
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
@The Alchemist;
Formare și nu cum. Dar au existat modalități mai ușoare cu mai puține surse de eșec (totul în doar 1 flacon, 2 pahare, pipetă și bol pyrexx. ȘI cristalizezi imidiat fără a usca mai întâi pulberea).
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Acesta este stilul care mă interesează. Această sinteză solicită spălarea doar cu apă, alții sugerează soluție de acetat de etil. Dacă înlocuiesc bezena cu DCM, apa este suficientă sau alți solvenți produc rezultate mai bune?
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Nu am ajuns încă în punctul în care să mă pot ocupa de solvenți. Tot ce știu este că DCM este mai greu decât apa, iar benzenul/toluenul este mai ușor. Asta face diferența. Dacă, în timpul acidificării, acidul lovește mai întâi solventul cu bază liberă, meph floculează direct. Cu toate acestea, dacă acidul lovește mai întâi stratul de apă, acesta devine acid și freebase-ul trece în apă. În a doua variantă, stratul de apă este apoi îndepărtat și pus să cristalizeze. Stratul de DCM este contaminat.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Aceasta este o observație bună. Mulțumesc. Cred că va fi acetonă la acel moment. Cum ar fi, efectuați reacția în DCM, apoi spălați soluția cu apă, separați straturile și aruncați apa mai târziu. Apoi luați stratul de ulei și amestecați-l cu acetonă înainte de acidulare. Poate că un solvent diferit ar fi mai bun decât apa dacă aceasta provoacă probleme în timpul acidulării.
 
Top