folosiți inteligența artificială pentru a determina puritatea medicamentelor?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Hei, am văzut mai devreme o postare în care se întreba dacă metamfetamina cuiva pare pură sau nu și mi-a venit o idee. ce s-ar întâmpla dacă un AI ar fi antrenat să detecteze drogurile proaste (metamfetamină sau altele)? este posibil?

folosind meth ca un exemplu, ar putea fi antrenat pentru a categoriza mediu, fragmente clare ca bune și prea mari sau prea mici fragmente ca rele. doar încărcați o imagine de meth ur și itll verifica împotriva bazei sale de date. ar fi foarte generalizat (nu ar fi un disclaimer, eu nu condonez publicitate falsă), dar poate că ar putea ajuta unii oameni afară. nu știu nimic despre AI sau cod, dar aș învăța să creeze ceva de genul asta. am nevoie doar să știu dacă este fezabil ^^;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Bănuiesc că ai putea să-l antrenezi pentru imagini? Încă nu știu cât de precis ar putea fi obținut dintr-o fotografie.
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
teoretic este posibil, practic da, de asemenea, necesită cunoștințe și experiență foarte vaste
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
dacă există cineva aici cu experiență pm mine? poate putem lucra la asta împreună ^^;
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
sună destul de atrăgător și profitabil de implementat! Cu toate acestea, din păcate, am doar cunoștințe generale și nu am expertiza necesară pentru a pune în aplicare această idee. Să sperăm că vă veți găsi propriul Zuckerberg sau Heisenberg
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Ați avea nevoie de un echipament avansat care să poată distribui cantități mici de diferite substanțe chimice pe o placă cu substanța și să măsoare orice reacție, practic un test marquis, dar cu multe opțiuni cu care aparatul să împungă și să înțepe și să adune informații

Chiar și atunci ar trebui să o creezi astfel încât să te anunțe dacă nu are suficiente informații. Și nu știu nimic despre programarea acestor lucruri, dar din punct de vedere logic și din puținul pe care îl știu despre rețelele neuronale, ai avea nevoie de o echipă de oameni pentru a face acest lucru o realitate
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
La naiba, nici măcar nu mă gândeam la teste fizice ^^: mă gândeam doar la un site web unde poți încărca poze cu drogurile tale, iar AI-ul le compară cu alte poze și îți spune dacă marfa ta e de rahat sau nu

nu mă îndoiesc că aș avea nevoie de o echipă de oameni, vreau doar să știu dacă este posibil, astfel încât să pot începe cercetarea. dacă ar fi imposibil, aș lăsa-o baltă și nici nu m-aș deranja

dacă cineva are cunoștințe tehnice sau ceva hmu!! vreau rlly a lua acest lucru a început ^_^
 
View previous replies…

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Înțeleg că te gândești la instantanee ale structurii cu un microscop care analizează structura și primește informații de la diferite fotografii ale structurii
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nu ^^;

Mă refer la o imagine a drogului fizic, cum ar fi cristalele de metamfetamină
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Mă îndoiesc că va fi vreodată posibil din punct de vedere fizic să determinăm calitatea cioburilor de metamfetamină chiar și cu un aparat foto de cea mai înaltă calitate, ar fi nevoie de ceva care să le poată fotografia la scară moleculară

Deci, ceea ce doriți este un dispozitiv pe care îl puteți vinde oamenilor să îl folosească și un serviciu care îl folosește exclusiv, cum ar fi un fel de microscop desktop care se alimentează la un PC sau laptop și apoi un site web sau o aplicație pentru acesta
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ați putea antrena inteligența artificială să clasifice imagini în conformitate cu specificațiile dvs. Da, dar nu puteți spune nimic despre puritatea metamfetaminei uitându-vă la o imagine
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Asta e foarte nasol... speram să pot face o resursă pentru proștii ca mine ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
IA va deveni superinteligentă și vom fi uimiți de ceea ce vede... Așteaptă, tânără domnișoară, pentru că ești futuristă Îmi place cine îndrăznește câștigă
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
IA este doar o tendință. O bulă de așteptări care se va opri destul de curând.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
cel mai probabil, dar are o prezență acum. aproape toată tehnologia devine depășită la un moment dat, dar dacă este utilă pe moment, de ce să nu profiți de ea? ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
IA universală care îmbunătățește roboții este obiectivul final....aawwwwwwwww
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Nu există "inteligență artificială"... nu există inteligență, ci doar cunoștințe colectate.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
este doar un termen ^^;

e ca și cum ai spune "nu respiră, doar inspiră și expiră aer." ca... da, ăsta e termenul pentru asta lol. bineînțeles că nu e inteligent pentru că nu e viu, dar există inteligență umană în spatele lui
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
IA va deveni destul de curând atât de inteligentă încât va deveni conștientă că poate fi zeul transuman. HEUREKA
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Cred că este descrisă ca fiind inteligentă deoarece se presupune că, la un moment dat, va lua singură inițiativa și va învăța fără a mai fi programată. Poți fi inteligent cu zero cunoștințe. La fel, poți avea toate cunoștințele și să fii în același timp un idiot. Inteligența este calitatea de a fi capabil să înveți. Cunoașterea este informația învățată în sine.

Aș spune că acest lucru nu este practic sau posibil fără teste fizice.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Testul Turing... atunci când o mașină imită perfect un om priceput în ceea ce privește efortul și impresia... SIngularitatea tehnologică începe și accelerează către un viitor cu adevărat plin de evenimente.
 
Top