folosiți inteligența artificială pentru a determina puritatea medicamentelor?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ați putea antrena inteligența artificială să clasifice imagini în conformitate cu specificațiile dvs. Da, dar nu puteți spune nimic despre puritatea metamfetaminei uitându-vă la o imagine
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Asta e foarte nasol... speram să pot face o resursă pentru proștii ca mine ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
IA va deveni superinteligentă și vom fi uimiți de ceea ce vede... Așteaptă, tânără domnișoară, pentru că ești futuristă Îmi place cine îndrăznește câștigă
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
IA este doar o tendință. O bulă de așteptări care se va opri destul de curând.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
cel mai probabil, dar are o prezență acum. aproape toată tehnologia devine depășită la un moment dat, dar dacă este utilă pe moment, de ce să nu profiți de ea? ^^;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Cred că este descrisă ca fiind inteligentă deoarece se presupune că, la un moment dat, va lua singură inițiativa și va învăța fără a mai fi programată. Poți fi inteligent cu zero cunoștințe. La fel, poți avea toate cunoștințele și să fii în același timp un idiot. Inteligența este calitatea de a fi capabil să înveți. Cunoașterea este informația învățată în sine.

Aș spune că acest lucru nu este practic sau posibil fără teste fizice.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Testul Turing... atunci când o mașină imită perfect un om priceput în ceea ce privește efortul și impresia... SIngularitatea tehnologică începe și accelerează către un viitor cu adevărat plin de evenimente.
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Există o mulțime de medicamente care par imposibil de distins între ele (în special toate acele pulberi albe). Ar putea funcționa bine ca primă linie de apărare, dar chiar ar trebui să vă testați medicamentele.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
de acord, dar kiturile de testare sunt scumpe și nu toată lumea are bani pentru asta. kiturile de testare nu sunt, de asemenea, ușor accesibile pentru toată lumea, așa că sper să găsesc o soluție. aceste răspunsuri nu-mi dau prea multe speranțe. dacă este imposibil, voi renunța și nu-mi voi pierde timpul, dar ar fi frumos să-i ajutăm pe cei care nu pot sau chiar nu doresc să obțină kituri de testare. nu va fi la fel de eficient, dar ar fi o alternativă oarecum funcțională (cel puțin sperăm)
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
deși, un alt utilizator de pe acest site (am uitat cine, nu încerc să vă fur lumina reflectoarelor sau ceva de genul ăsta) a spus că puteți folosi teste de droguri acasă lol, doar amestecați proba cu apă și puneți-o în paharul desemnat (sau puneți banda / bețișorul / orice altceva, în funcție de testul dvs. faceți la fel ca și cum ați urina în ea) și ar trebui să vă spună ce droguri conține proba dvs. (din drogurile pe care le testează, desigur). Singura problemă este că nu vă va spune cu adevărat despre adulteranți, este doar capabil să detecteze prezența drogului pe care îl doriți (sau poate alte droguri pe screening, cum ar fi testarea unui adderall presat în acest fel și apoi să fie pozitiv pentru opiacee). această metodă are potențialele sale utilizări (deși nu am făcut-o niciodată personal), dar nu cred că este foarte eficientă. încă merită o încercare dacă nu vă permiteți un kit de testare, s-ar putea să o încerc cândva, idk lol ^^;

această postare este, de asemenea, prima și ultima dată când am auzit despre asta, așa că dacă altcineva a testat această metodă lmk dacă funcționează. în cazul în care nu este complet inutil, atunci este cel puțin merită luată în considerare imo
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Este mult prea complicat și neinteresant pentru mine. Rămân la inteligența artificială care spune puritatea unui medicament prin imagini. Chiar și la nivel molecular, dar este costisitor.
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Pe baza unei fotografii, nu va funcționa. Există ceva numit spectroscopie de lumină. Este un dispozitiv simplu care poate fi realizat la domiciliu pentru un telefon. Un AI antrenat în acest scop poate juca un rol în analizarea imaginilor luate prin intermediul acestuia. Dacă cineva lucrează la acest lucru sau face brainstorming pe această temă, nu ezitați să mă contactați.

 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Nu cred că ar fi cu adevărat posibil fără un test de laborator
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Cred că singurul lucru pe care l-ar putea face este să se uite dacă este cristalin sau amorf sau alb sau nu, dar asta reflectă cu adevărat puritatea?
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Am văzut droguri care arătau foarte bine și care nu erau bune deloc atunci când erau fumate. Probabil că nu este o soluție viabilă.
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Cred că teoretic ar fi posibil să se facă unul care să poată analiza imaginile și să caute unele impurități evidente, dar problema mai mare ar fi probabil că este greu de spus cu exactitate puritatea doar pe baza unei imagini și a unei priviri generale.
 

echelon

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 26, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Postarea dvs. nu prea are sens. Mai degrabă... Nu este imposibil din punct de vedere tehnic, dar ceea ce este imposibil este de a afirma 100% calitatea produsului doar cu o simplă imagine.

Cu excepția cazului în care creați o versiune 3D a produsului și verificați fiecare parte, nu prea văd cum ați putea face altfel.
Cu toate acestea, există și alte soluții pentru a realiza acest lucru, dar mult prea complexe pentru tine.

Acest lucru necesită o cercetare extinsă a imaginii, deci veți avea nevoie de optimizare, altfel va dura prea mult și, desigur, o bază de date + motoare de căutare folosind API-uri publice.

Nu este terminat, mai sunt multe lucruri de făcut cum ar fi verificarea autenticității imaginii, dacă nu a existat nicio modificare, etc.

Doar verificați manual calitatea.
 
Last edited:

Putthelimeinthecoconut

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
May 12, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
De asemenea, mă gândesc la asta de ceva timp. O aplicație pentru evaluarea testelor TLC ar fi poate foarte ușor de implementat, dar testul TLC nu este suficient de ușor de efectuat. Cum ar putea arăta un test pentru determinarea calitativă și cantitativă a medicamentelor, care să nu fie prea costisitor și să poată fi efectuat cu ușurință de oricine fără cunoștințe speciale prealabile, fără echipamente grele costisitoare? Am câteva idei în acest sens. Este cineva interesat de ele? Sunteți bineveniți să îmi scrieți despre aceasta și poate putem lucra la punerea în aplicare. Cu cele mai bune considerații
 
Top