Ce schimburi folosiți?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Vă rugăm să ne spuneți care sunt bursele populare în zona dumneavoastră. Există acolo o politică AML/KYC?
Ce probleme întâmpinați în regiunea dvs. atunci când schimbați valute?
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Da, KYC este o problemă care mă deranjează. Nu-mi pasă dacă vând un vehicul vechi. Prefer să fiu plătit în numerar sau în criptomonedă. Societatea fără numerar se apropie. Nu-mi place ca oamenii să știe cât de mult l-am plătit pe puștiul de pe stradă să-mi curețe curtea. Cu atât mai puțin bietul băiat care este impozitat pentru câștigul său mizerabil.
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Pot să vă întreb cât de des le-ați utilizat? Îmi fac griji cu privire la fiabilitate
 
Last edited:

Dogfacezombie

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 31, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Un portofel cripto destul de bun care are o varietate destul de mare pe care o puteți deține este Trust Wallet, îl puteți descărca pe iOS și Android, desigur. În plus, nu necesită un KYC și sunt destul de sigur că nu există AML pe ea. Eu personal am folosit-o pentru a stoca BTC, DOGE, ColdKoala și SHIB și nu am avut probleme cu primirea sau trimiterea tranzacțiilor. Îi acord o notă solidă de 8/10 ca portofel general, deoarece nu există o configurație 2FA/Password adecvată, ci doar un grup de cuvinte într-o anumită ordine pe care trebuie să le scrieți undeva (pe hârtie sau digital), deoarece fără aceste cuvinte în ordinea furnizată de aplicație, sunteți practic blocat în afara portofelului dvs. pentru totdeauna până când vă amintiți cuvintele și ordinea lor / găsiți cuvintele. Un ultim lucru pe care aș dori să îl menționez este că puteți găzdui mai multe portofele pe aceeași aplicație/telefon, ceea ce înseamnă că puteți avea un portofel cu o grămadă de criptomonede diferite și un alt portofel care face același lucru (sau ceva diferit, depinde de dvs.) și puteți face schimb înainte și înapoi între aceste portofele, ceea ce poate permite să rămâneți parțial anonim pe orice blockchain implicat cu orice criptomonedă pe care o utilizați prin împărțirea traficului de tranzacții pe portofele diferite. Oricum, aceasta a fost o aplicație pe care m-am gândit să o recomand pentru oricine are nevoie de un portofel fără KYC. Prost!

Google Play Store Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wallet.crypto.trustapp&gl=US
Apple App Store Link: https://apps.apple.com/us/app/trust-crypto-bitcoin-wallet/id1288339409

Sunt destul de sigur că acesta este site-ul oficial pentru cazul în care doriți să încercați să vă gestionați portofelul pe computer: https://trustwallet.com/
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

A funcționat ca un farmec pentru mine altho am auzit zvonuri de tranzacții mari nu obtine prin intermediul în ultima vreme
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Cele mai ieftine taxe, cele mai mici cerințe minime, fiabile și o prezență puternică pe dread.
dread este băieți de rezervă. Adică, știu că sunt o comunitate foarte toxică, dar, cu toate acestea, o altă comunitate de mare întunecată face munca murdară, astfel încât să ne putem bucura în continuare de jucăriile noastre medicinale neînțelese.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ei bine, inițial am folosit Coinbase, Kraken, Coin Mama, cash APP și am folosit ATM-uri pentru o mulțime de lucruri, dar cash app și coin base și alte câteva au început să se înțeleagă pentru a identifica ce picături erau pentru ce sector Prin compararea notelor Eleuthera reciproc și cash app mi-a interzis în cele din urmă și mi-a confiscat unele fonduri care m-au declanșat, astfel încât eu și câțiva prieteni am început să vedem unde ar putea exista găuri cu privire la anumite tipuri de monede. Am găsit o soluție, dar eu nu sunt într-adevăr la libertatea de a fi specific despre asta, dar am găsit o alternativă care există ca un afterthought într-un alt tip de sector cu privire la Bitcoin. De asemenea, paxfull a avut o teorie interesantă care funcționează bine, dar sacrificați un pic de bani pentru confidențialitate. Acesta este truc găsirea de confidențialitate la preț competitiv, dar cum am spus am găsit doar că într-un singur loc și ar dissapear peste noapte dacă am spus aici.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Interesant.
Deși partajarea poate părea că arde ceva în bine, funcționează într-adevăr în ambele sensuri.
Puteți face un test de tip brute pen prin partajarea acestuia pentru a vedea dacă cineva îl poate sparge.
Până acum, îmi place să folosesc această metodă.
De fapt, cumpăr criptografie, cum ar fi XMR, cu numerar, înregistrată pe ceva de genul AgoraDesk, LocalXMR.
Apoi adaug acel XMR la portofelul meu fără custodie care are caracteristici de înregistrare pentru tranzacționare.
De ex.
CakeWallet.
Apoi, de acolo, eu trimit, în incremente.
Dacă este nevoie să încasez mai târziu.
Trimit XMR înapoi în portofelul meu Cake, transfer XMR în BTC pe Cake, astfel încât să se vadă că am obținut-o legal prin Cake, cu niște XMR pe care le-am cumpărat legal pe Local sau Agora.
Acest lucru funcționează pentru vânzători, de exemplu, aveți nevoie pentru a le schimba BTC pentru XMR, utilizați un DeX ca InfinityExchanger, care este cel mai ieftin cele mai mici taxe, etc. Trimiteți aceste XMR la Cake și schimbați pentru BTC.
Faptul că ați cumpărat XMR pe Local sau Agora pentru a le trimite la Cake pentru a le trimite și, uneori, pentru a le întoarce și a le tranzacționa pentru BTC pare legitim și nu ridică semne de întrebare nici măcar de către echipa Cake.
Teoretic, continuați să faceți acest lucru până când ToS sau regulamentul se schimbă din nou.
Am găsit chiar prin Cake, puteți cumpăra carduri cadou, uneori Visa sau Mastercard.
Acum se pare că doar participi la sfera cripto, cumpărând carduri cadou, cu XMR pe care le-ai cumpărat legal prin Local sau Agora. Înțelegeți ce vreau să spun?
Desigur, este doar una dintre multele modalități.
Să ai răbdare și să listezi XMR pe Local sau Agora este mai ușor, deoarece în final tu ești cel care plătește taxele etc.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Wow, asta e destul de uimitor, eu doar cumpăr cripto ca un card cadou în sine și îl trimit la unul dintre celelalte conturi ale mele ca un card cadou de ziua de naștere sau de Crăciun cripto. Nu este foarte complicat, cred că ar trebui să lucrez la ceva mai complicat
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
De unde cumpărați carduri cadou criptografice?
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Cred că TheWaterman se referă la cum ar fi să cumpărați monede NXT sau monede Karma. Le puteți cumpăra sub formă de card cadou în majoritatea magazinelor cu amănuntul și pe majoritatea site-urilor cripto care permit cumpărarea de carduri cadou, cum ar fi portofelele Cake sau Mycellium.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Încă nu înțeleg prea bine. Deci acestea pot fi achiziționate în numerar? Asta ar fi minunat..

Presupun că este un lucru doar SUA?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Acestea există în unele țări europene, dar sunt mai rare decât în SUA.
Ați putea verifica localmonero dacă nu ați făcut-o deja pentru bani sau alte opțiuni bune.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Da, localmonero este un clasic, dar prea scump pentru gustul meu.

Dacă plătesc 10% - 20% upcharge pe prețurile de piață, aș putea, de asemenea, doar converti AMZ Giftcards în numerar (sârmă), care are aproximativ aceleași taxe
 

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Puteți cumpăra monero/bitcoin prin numerar prin poștă pe agoradesk. Ceapă și pgp disponibile pe darknetlive.com
 

commando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Și să aveți datele de chat salvate timp de 180 de zile? Nu, mulțumesc.
 
Top