4-MMC - Čo je tu zlé.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Hej, chlapci, chcem vyrobiť nejaký mefedrón, ale nechápem to

Rozpustil som 100 g 2b4mp v myslím 300 ml DCM. Potom som pridal 150 ml metylamínu v troch krokoch.
Produkty som premyl vodou a oddelil.
Produkt bol sýtooranžový.
Potom som začal pridávať roztok Aceton/HCl, až kým pH nebolo 5,5.
Ale potom som si všimol... Žiadny mefedrón nevypadol. Prečo nie?

Naposledy som robil metódu shake and bake s benzénom namiesto dcm a fungovalo to.
Ale tentoraz... čo mi chýba
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nič o tom neviem. Zdá sa, že ste mali použiť 200 ml ( alebo g?) metylamínu, ak gramov, tak 232 ml. To by bolo stoiceometrické množstvo. Myslím, že v závislosti od toho, koľko hcl ste použili, by sa v tej vode mohlo rozpustiť veľa.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Opäť som urobil hárok.

Raz som použil 500 ml DCM a v RBF som riešil 100 g 2b4mp. Potom som do RM dal 200 ml metylamínu 40 % v čase a nechal som ho reagovať za miešania pri 38 °C 2,5 hodiny.
Potom som ju premyl dH2O a odobral organickú fázu.
Potom som do nej primiešal 37 % HCl pod Sterlingom až do pH = 5,5 a opäť nič... Len tmavohnedý oranžový roztok.

Druhý pokus som urobil paralelne, dal som 500 ml DCM do fľaše a rozpustiť 100 g 2b4mp.
Potom som do neho dal 200 ml metylamínu v 50 ml krokoch a pretrepával som ho 2,5 hodiny.
Potom som premyl a tak ďalej, ako som to urobil v zápise vyššie. A opäť nič... Prečo?

Naposledy som urobil presne to isté, ale s benzénom ako rozpúšťadlom a fungovalo to perfektne.
Čo je tu zle?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Dobrý deň,

Pamätali ste na to, že pri použití DCM je organická fáza s vaším produktom zvyčajne spodná vrstva a voda plávajúca na vrchu?

Ak to rešpektujete, aj tak tu existuje servilný problém.
Frita bola na správnej ceste, ale použili ste príliš veľa metylamínu.
Stechiometrický pomer reakcie je 1:1. 1 mól 2-bróm-4'-metylpropiofenónu reaguje s 1 mólom metylamínu za vzniku 1 mólu voľnej bázy 4-MMC. Množstvá, ktoré ste použili, zodpovedajú 0,440 mólu 2b4mp na 1,931 mólu metylamínu. Použili ste približne 4,4-krát viac metylamínu, ako bolo skutočne potrebné.
Pri 100 g 2b4mp a stechiometrickom pomere 1:1 potrebujete 38,12 ml 40 % metylamínu vo vode.
Použitie nadmerného množstva metylamínu vedie k servalovým problémom, s ktorými sa možno budete musieť teraz vysporiadať:

1. Potenciál vzniku vedľajších syntetických produktov
Zvyšuje sa pravdepodobnosť vzniku nežiaducich vedľajších produktov. Nečistoty môžu mať obrovský vplyv na kryštalizáciu hydrochloridu.

2. Nerešpektovanie Nernstovho distribučného zákona
Premytie 1-krát vodou nie je dostatočné,, musíte to urobiť aspoň 3-krát (s čerstvou vodou). V opačnom prípade prevezmete veľa nečistôt do voľnej bázy. Ak niečo vykryštalizuje, musíte to potom vymyť acetónom. Čím menej nečistôt je v báze, tým menšia je strata produktu v dôsledku premývania acetónom.

Ak ste výrobok náhodou nevyklopili do toalety, musíte teraz riešiť upratovanie neporiadku.
To je nielen nepríjemné, ale aj zbytočná práca navyše. Máte destilačný prístroj na zbavenie sa rozpúšťadiel?

S pozdravom
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Áno, ponechal som si stratovú organickú fázu.
Nevypočítal som, koľko metylamínu potrebujem. Viem, že metylamínu bolo pridané nadbytok a použil som rovnaký pomer, ktorý je opísaný vo väčšine tém tu.
Naposledy som použil rovnaký pomer a fungovalo to dobre.
A áno, premyl som to niekoľkokrát vodou, nie iba raz.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pred niekoľkými mesiacmi som v jednom vlákne uviedol, že chlapík použil 8x steiciometrické množstvo metylamínu, a on odpovedal, že postupoval podľa návodu, takže som skontroloval syntézu na tejto stránke a je pravda, že sa v nej požaduje viacnásobok vyváženého množstva. Skontrolujte ich sami a uvidíte.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takže sa zdá, že jediné, čo zostáva, je, že reakcia nedosiahla požadované teploty, nereagovala dostatočne dlho alebo boli hcl nedostatočne/nadmerne protonizované. Aj mne sa táto syntéza nepodarila. Vlastne dvakrát, v etylacetáte. Naposledy som dostal kryštály, ktoré vyzerali správne, mali správnu rozpustnosť vo viacerých rozpúšťadlách, topili sa pri správnej teplote a 8s boli identické s produktom, ktorý som vyrábal, až na to, že mali 0 potencie. Vyrábam si vlastný metylamóniumchlorid a rafinujem ho. Som bezradný. CH³NH²HCl vyzerá inak ako chlorid amónny. Vylučuje horľavý plyn, keď sa neutralizuje NaOH+ voda.... Nechápem to. 2-b-4-mp vám vypáli oči a tečie z nosa, pričom smrdí ako pomarančový likér. Aj ja som stratený
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Raz som to skúsil aj v etyl acetáte a produkt nebol silný. Neviem, ale možno reakcia s etylacetátom nie je dobrá cesta?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Brat, som tu nový, ale takýto nezmysel som ešte nepočul. Výroba mefedrónu je ako výroba zmrzliny, jednoduchá a príjemná. Môžeš vyrobiť metylamín, ale nie mefedrón xD. Ph s tým nemá nič spoločné, môžeš mať ph 1 a aj tak dostaneš 4mmc. metylamínu by malo byť 20ml 200nl 2l záleží na množstve 2b4m 10g 100g 1kg. To isté platí pre rozpúšťadlo, čím viac ho je, tým viac je výsledného produktu. Existuje tabuľka z Ruska o tom, ako dlho sa má variť dcm a ako dlho sa má pretrepávať dmso. to isté s vodou+sódou čistenie niekoľkokrát voda a extrakcia rozpúšťadlom acetón ani nie je potrebný len v procese kryštalizácie. Toto je filozofia výroby 4mmc a 3mmc.
 

Attachments

  • NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Také nezmysly ako čo? Dôvod, prečo hovorím o Ph, je ten, že vychádzam z metylamínu HCL ( metylamóniumchlorid) a deprotonujem ho in vitro ( no, snažím sa o to), metylamín je tu nedostupný, najradšej by som si ho jednoducho kúpil. Dostať ho sem poštou je rovnako jednoduché a nebezpečné ako nechať si poslať crack alebo LSD
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Takýto nepríjemný prístup, nevidím zmysel vysmievať sa niekomu, kto hľadá pomoc. Ak chceš pomôcť, jednoducho povedz, čo by sa mohlo pokaziť, namiesto rozprávania svojich životných príbehov, akoby to niekoho zaujímalo.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Brat, učím sa sám z videa o benzéne. Ale z toho, čo som tu napísal, to dokážeš dokonale, ako vidíš. V živote som už urobil 3 syntézy 4mmc. Neviem ako mu pomôcť, keď neukázal ako jeho syntéza prebieha, tak by mu mohol niekto poradiť.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Keď hodím všetku kyselinu, dostanem to, čo nie je také zlé O inej farbe len biele mlieko
 

Attachments

  • 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Dnes som to skúsil 2-krát a dosiahol som rovnaký účinok.
Potrebujete te ako čo u robiť a možno vám niekto pomôže brat.
 

Attachments

  • OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Dostávam ph 4.
Potrebujem suchú kvapalinu a zajtra vám poviem, koľko gramov dostanem.
 

Attachments

  • PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Od 100 g 2b4m, ale potrebujete suchý tomorow poslať u suchý prášok
 

Attachments

  • RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
V mojej pivnici nie je teplo a dlho trvá, kým vyschne. Stále je to mokré
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Tvrdíte, že z BK4 získavate výťažok viac ako 100 %, však?
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Prečo ho jednoducho nerozdrví a nevytvorí tenkú vrstvu na rýchlejšie odparovanie rozpúšťadla?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bola dobre spracovaná 146g.
je stále mokrá, ale teraz stratila 46 g.
ak je suchý môže dostať 75g urobiť 60g suchého prášku
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Čo sa s vami deje? Posielaš mi svoje obrázky cez DM a potom tu opäť zverejňuješ všetky obrázky... A teraz? Nerozumiem. Otázka znela, či mi niekto môže povedať, čo sa tu pokazilo, lebo som urobil všetko ako zvyčajne, až na to, že som benzén nahradil DCM a napodiv sa mi žiadny produkt nezrážal. Postup je rovnaký, ako je opísaný v takmer každej druhej téme tu a aj ten istý, ktorý ste mi opísali, až na rozpúšťadlo.
Máte niečo užitočné, čím by ste mohli prispieť, alebo sa len snažíte pochváliť, že ste nemali žiadne problémy? Už sme diskutovali o tom istom prostredníctvom DM, ale zatiaľ si nedokázal určiť chybu v mojom postupe... Tak by ma zaujímalo, čo sa tu snažíš komunikovať.

A teraz späť k téme... Opäť som sa zamyslel a uvedomil som si, že moje rozpúšťadlo aj metylamín boli veľmi studené, pochádzajúce priamo z chladničky, keď som ich miešal. Nie som si istý, či to môže byť dôvod, pretože som to celé zahrieval 2,5 hodiny pri 38 °C za stáleho miešania a aj počas pokusu o pretrepanie a zapekanie sa v reakcii vytvorilo dosť tepla. Pri ďalšom pokuse sa uistím, že môj roztok 2b4m/DCM a metylamín majú pred zmiešaním aspoň izbovú teplotu.
Inak to budem musieť nabudúce skúsiť znova s iným rozpúšťadlom.
Má ešte niekto nejaký nápad? Nemôžem na to prísť... Okrem nahradenia benzénu DCM som neurobil nič iné ako zvyčajne a nič odlišné od toho, čo je popísané na mnohých miestach tohto fóra.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mnohí ľudia propagujú svoje metódy syntézy v PD a ponúkajú platené služby. Nevytvárajú vlastné vlákna, ale píšu do vlákien iných ľudí.
V zložitých situáciách pri syntézach sa môžete bezplatne obrátiť na odborníkov z fóra v súkromných správach. A my sa vám pokúsime pomôcť.
Poslal som vám správu.

Je potrebné pochopiť vaše konanie krok za krokom a vykonať opravy.
 
Top