Syntéza alfa-PVP (stupnica 1-10 kg). Kompletný videonávod.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
malo to fungovať
Aký je výsledok?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Ospravedlňujeme sa za oneskorenú odpoveď. Do cesty sa mi postavil život spolu s niekoľkými experimentmi, ktoré mi zaberajú čas.


Mal som niekoľko málo úspešných syntéz, ktoré mali nízke výťažky, a mám niekoľko syntéz, ktoré nepriniesli nič. Uložil som si všetok "materský alkohol" z úspešných aj neúspešných pokusov.

Teraz mám asi 2 galóny tohto materského lúhu, väčšina z neho je pravdepodobne voda a kontaminácia sodnou soľou a uhličitanom.

Nejaké tipy na redukciu a/alebo extrakciu zamýšľaného produktu?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Koľko metylamínu by sa použilo na 1 kg bk ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
262 g je absolútne minimum, reálne 280 g - 300 g.
To znamená 700 g - 750 g 40 % roztoku MeNH2 vo vode, pozrite sa na syntézu 4-MMC, ktorá používa EtOAc na spracovanie/kryštalizáciu, pretože nebude fungovať tak, ako je tu opísané pre vodu.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Iste. išlo mi o prvý príspevok vo vlákne, v ktorom sa nespomínajú zásady. Najlepšou zásadou by bol uhličitan céziový, ale je známe, že funguje aj uhličitan draselný, osobne by som MeNH2 vo vode aj tak nepoužíval, hoci určité množstvo vody neuškodí, to sa dostáva naozaj veľa. Použil by som 1,2 ekv. MeNH2.HCl a trietylamín, aby sa uvoľnil metylamín zo soli a aby sa odplašil vzniknutý HBr.

Tiež si nie som istý, aká aktívna je výsledná zlúčenina, mám pocit, že pyrovalerón by mohol byť lepší. Budem vďačný za akékoľvek skutočné poznatky týkajúce sa tejto otázky.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Prečo potrebujete uhličitan cézia? )))))))))
všetko, čo musíte urobiť, je naviazať kyselinu hydrobrómovú, aby nereagovala s metylamínom...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cézština nie je nevyhnutná, ale uprednostňuje sa, pozri priložený článok.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
hovoríme o aminoketóne, v patente len o amíne. Cítite ten rozdiel?
reakcia aj tak prebieha dobre, na záchranu primárneho amínu možno pridať len alkáliu. alkália len uvoľní primárny amín od zvyšku kyseliny
áno, zabudli ste, že aminoketóny v silne alkalickom prostredí sú náchylné na tvorbu piperazínov, analogicky s mefedrónom.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Substitúcia Sn2 na bromketóne, istá. O akom patente hovoríte? Žiadny patent som nespomínal.
Celá polievka je v každom prípade silne alkalická, substitúcia by nefungovala so soľou amínu. Na odplavenie vzniknutého HBr možno použiť trietylamín, tiež na premenu MeNH2.HCl na bázu bez vzniku vody.

O tvorbe piperazínu neviem, mohli by ste ma odkázať na miesto, kde sa to spomína, nejaké odkazy by boli skvelé.

Pri katalýze Sn2 v protických rozpúšťadlách alebo v prítomnosti vody by sa mohlo zvážiť pridanie malého množstva NaI.

Zaujímavá otázka je samozrejme, či a ak áno, v akom množstve dochádza k tvorbe hydroxyimínu, a ak nie, jednoduchým zahrievaním organických produktov vo vhodnom rozpúšťadle by sa tento imín preskupil na hľadaný aminoketón.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
analogicky s reakciou s mefedrónom alkalická reakcia katalyzuje tvorbu piperazínov. nie je čas hľadať, zbežné vyhľadávanie ukazuje kondenzačnú reakciu alfa-aminoketónu na piperazín v silne alkalickej reakcii (áno, nie je to úplne to, čo potrebujete, ale plus mínus je to podobné).
Áno, je to tak, nie je to patent, nevšimol som si to. V každom prípade, ak syntézu nainštalujete, dajte mi vedieť o výsledkoch
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Vďaka všetkým skúsim syntetizovať pyrolidín priamo z l-prolínu a uhličitanu meďnatého mám len tento 55gal sud 40% leží okolo jedného dňa nájde dobré využitie
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Je možné použiť xylén namiesto etylacetátu?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Mám niekoľko otázok týkajúcich sa tohto procesu. Vo videu sú vynechané kroky 13 a 15? Pridávate do roztoku hydroxid sodný a v akom množstve? Včera večer som sa pokúsil o tento postup a voda klesla na dno. Budem veľmi vďačná za akúkoľvek pomoc! Edit: ide o krok halogenácie.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Aké jednoduché by to bolo pre doménu s malým alebo žiadnym zázemím v oblasti chémie? Aký by bol aj rozpočet na obstaranie všetkého materiálu?
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Určite sa to javí ako najlacnejšia možnosť a vzhľadom na to, aké ťažké je nájsť tento produkt. Môže to byť najjednoduchšie. Len by ma zaujímalo, aké právne konzekvencie by mohli byť dané jeho pre prrsonálne použitie?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Vzniká vo fáze bromovania nejaký skutočný bróm ako vedľajší produkt?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, vážení členovia, mám otázku kvôli mojim malým vedomostiam z chémie. prosím, pozrite si 2. etapu. Aminácia, bod 9, Po vydestilovaní etylacetátu sa pridá acetón, potom sa pridá HCl na kryštalizáciu pvp. soli HCl. Moja otázka znie: ak v tejto fáze zostane nejaký nezreagovaný pyrolidín, bude tiež reagovať s HCl a premení sa na vo vode rozpustnú soľ ako pyrolidín.HCl. Preto bude veľmi ťažké zbaviť sa tejto nebezpečnej a nežiaducej chemikálie. Prečo sa reakčná zmes po úplnom zmiešaní pyrolidínu a pred destiláciou etylacetátu nepremyje vodou, aby sa zbavila nezreagovaného pyrolidínu. Som si istý, že moja obava bude nesprávna, ale ako...? prosím, poučte ma pre moje vlastné uspokojenie. Prajem všetkým veľa šťastia.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
OPIČÍ PRACH - MDPV

Je to to isté ako a-PVP?

Aký je rozdiel pri pokuse o syntézu MDPV?...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Bolo mi povedané, aby som:
OPIČÍ PRACH - MDPHP/MDPV

Je to rovnaký postup ako pri výrobe a-pvp

Ale namiesto toho použite toto činidlo:
CAS č. 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

OTÁZKA znie, ktorá chemikália sa v procese nahradí??????

ktorá z nich: Valerofenón (CAS 1009-14-9) alebo 2-brómovalerofenón
sa zamieňa s:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Výroba opičieho prachu ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Potrebujete pomoc s meraniami

Namiesto použitia :Valerofenón
Kúpim kvapalinu : 2-brómovalerofenón

Ak chcem použiť 1liter

2-Brómovalerofenón


Aké množstvo činidla budem potrebovať na I liter:


-Kyselina hydrobrómová (HBr) 48 %;?

-Peroxid vodíka (H2O2) 35%;?

-pyrolidín (CAS 123-75-1);???

-Etylacetát ;???

-Uhličitan sodný (Na2CO3) 20% aq roztok;??

-Dietyléter (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Kyselina dibenzoyl-D-vínna ??

-Dichlórmetán (CH2Cl2) 830 ml;

-Hexán ????

Kyselina chlorovodíková konc. 35 % (HCl);...?

VEĽMI BY MI POMOHLO, KEBY STE MI MOHLI POSKYTNÚŤ MERANIA PRE POUŽITIE 1 LITRA 2-BRÓMU. PROSÍM?????

Aby som mohla odhadnúť náklady na reakciu, je odhad výťažku približne 20 % straty
1 liter = 800 g a-pvp?
 
Top