Správa o syntéze amfetamínu (ale neúspešne, hľadanie riešení)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dobrý deň,
tu je moja správa o syntéze amfetamínu, ktorá, žiaľ, nedopadla veľmi dobre kvôli výťažku na konci.
Najskôr o mne, nedávno som narazil na toto fórum a mal som už malé skúsenosti so syntézou amfetamínu.
Tu som však našiel niekoho, koho som sa mohol pýtať na všeličo a kto mi zároveň dodal odvahu uverejniť tu svoju správu. Veľmi mi pomohol pán G. Patton, ktorý má vždy otvorené ucho a odpovie na každú otázku, nech je akokoľvek hlúpa.

Neopísal som presne každý krok, pretože na to sú návody na fóre oveľa lepšie, urobil som veľa fotografií a väčšinou som len zvýraznil rozdiely oproti návodu.

V krátkosti uvediem svoje kolky na syntézu a potom začneme priamo. Pre extrakciu A/B a následné premytie acetónom tu neuvádzam žiadne podrobnosti, buď v správe nižšie, alebo preberám z návodu tu na fóre.

Stávky:
IPA: 2x 250 ml
Kyselina octová: 2x 125 ml
Voda: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/voda: 250g/250ml
Dusičnan ortuťnatý(II): 0.5g

Uskutočnil som 3 syntézy, táto s ďalšími fotografiami bola posledná.

Amalgamácia sa začala asi 2 litrami vody, hliníkovej a ortuťovej soli.
Trvalo vyše 40 minút, kým bola reakcia hotová, dosť prudká reakcia, nikdy som nečakal tak dlho.
Fotografoval som takmer každých 5 minút po vložení ortuťovej soli a medzitým som ju stále pretriasal. Veľmi dobre vidíte rôzne fázy vrátane vrcholu reakcie a následného rozpadu. Od 25. minúty teplota pomaly stúpala a od 35. minúty dosiahla maximálnu teplotu 70 °C.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Po vypustení vody som hliník neoplachoval.
Vytvorím 2 roztoky tak, že vstupné množstvá kvapalín znížim na polovicu, jeden s 10 % P2NP a druhý s 90 % P2NP. Ten s 10 % ide priamo do banky na začatie redukcie. Ten s 90 % nechám pomaly pretekať cez lievik, používam horné miešadlo a sledujem teplotu. Tentoraz sa však redukcia musela naštartovať trochou ortuťovej soli. To som urobil aj na konci, asi po 1 hodine.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Reakčnú hmotu zvyčajne filtrujem pred pridaním lúhu sodného, pretože potom používam oddeľovací lievik na oddelenie fáz. (bez fotografií)
Túto fázu vysuším nad MgSO4 cez noc a potom vysolím.
Pred recykláciou alebo opätovným spracovaním vždy zozbieram všetky kvapaliny. Keď som po vákuovej filtrácii vyklopil izopropanol, všimol som si, že sa niečo usadilo na dne kadičky. Zmeral som hodnotu pH všetkých troch vyklopených filtrátov, ktorá bola približne 6,5.
Pomyslel som si, že pridám kyselinu sírovú a znova prefiltrujem, ale najprv to dám do mrazničky a uvidím, čo sa stane.
To, čo som uvidel asi po 3 hodinách, bolo úžasné (foto), "odpadový" roztok som titroval na hodnotu cca pH6,0 ďalším 7 ml roztoku H2SO4:IPA v pomere 1:5 a prefiltroval, výťažok bol opticky najväčší zo 4.
Váhu použijem vždy len na konci, keď je produkt spotrebný, všetko ostatné je odpad, čo ma nezaujíma.

Takže teraz mám 4 výťažky namiesto 3. Ak by mi to bolo jedno, odteraz by som tiež všetko hádzal dokopy a určil celkový výťažok.

Zatiaľ to vyzerá tak, že prvá syntéza bola šťastná, pretože sa uskutočnila bez úplnej amalgamácie.
Aj to, že moja prvá syntéza je najčistejšia, ukazuje, že môj spôsob filtrovania reakčnej zmesi po redukcii je správny. Všetky ostatné vyzerajú tak špinavé a nechutné, že to nikto nepotrebuje.

Pri druhej syntéze som na amalgamáciu čakal asi 40 minút, ale potom som urobil chybu. Keď som vymenil banku s okrúhlym dnom a pomaly do nej tiekol 90 % roztok P2NP, redukcia sa nezačala. Príliš dlho som váhal alebo som čakal, kým som sa rozhodol opäť pridať ortuťovú soľ. Príliš neskoro som videl, že lievik je už z 2/3 prázdny, mal som konať skôr, takže teraz som mal v banke veľkú reakčnú hmotu, ktorá by sa mohla stať pre mňa problémom, ak si nedám pozor. Zabezpečil som chladenie a priniesol som niečo na zachytenie pre horúcu polievku, ktorá mohla vystreliť z hornej časti refluxného chladiča.
A tak sa aj stalo, reakcia sa napriek chladeniu nedala skrotiť, prešla chladičom a vystrekla hore, kadičkou, čo som dal hore, sa tomu najhoršie zabránilo, musel som potom urobiť len nejaké čistenie. Mám opäť šťastie.
Aj tu som po redukcii vykonal filtráciu skôr, ako som urobil alkalizáciu. Myslím si, že zmena farby bola spôsobená silnou reakciou, tiež najmenší výťažok sme tu videli.

Tretia syntéza, 40 minútová amalgamácia, pridanie ortuťovej soli na spustenie redukcie, ale tentoraz len s 10 % v banke s okrúhlym dnom, lievik som tentoraz nechal uzavretý. Po štarte, s ochladzovaním a napájaním roztokom som reguloval teplotu na 60 °C - 70 °C a ku koncu som opäť spustil redukciu ortuťovou soľou, ktorá bola tiež úspešná.
Tentoraz sa alkalizácia uskutočnila pred filtráciou, ale filtrácia veľmi nepomohla, musel som túto sivú polievku naplniť do oddeľovacieho lievika na oddelenie fáz.

Toto boli tri predbežné príbehy, každý z nich sa trochu líšil od toho druhého, ale napriek tomu boli rozhodujúce pre výsledok. Teraz obrázky zo solenia a náhodný nález štvrtého výťažku.

Ešte krátko k obrázkom:
Uvidíte elektrický pH meter so skleneným telom a sondou, ktorý používam na titráciu. Keďže niektorí predpokladajú, že takýmto prístrojom sa nedá správne určiť pH, keď v roztoku nie je voda, použil som na porovnanie analógový spôsob. Bežne to nerobím, prístroju dôverujem, pretože som ho vyskúšal, určenie pH je dokonalé, podľa môjho názoru nie je nič pohodlnejšie pri titrácii pomocou takéhoto prístroja.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
Prvé štyri výnosy po prvom solení.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
Štyri výnosy som vysušil a potom zomlel mlynčekom.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Teraz som rozpustil soľ vo vode za mierneho zahrievania, potom som odfiltroval pevné častice a roztok som znížil na hodnotu nižšiu ako pH6 kvapkou kyseliny chlorovodíkovej.
Potom sa roztok 3-krát premyl/vytrepal 30 ml,20 ml a 10 ml petroléteru roztok sa potom oddelil pomocou oddeľovacieho lievika. Petroléter sa zlikvidoval. Po vymytí nepolárnych nečistôt sa roztok upravil hydroxidom sodným na pH vyššie ako 13. Roztok sa potom opäť trikrát premyl/vytrepal 60 ml, 40 ml a 20 ml petroléteru a potom sa oddelil pomocou oddeľovacieho lievika pridaním NaCl.
Do oddeleného petroléteru sa potom pridal MgSO4 a umiestnil sa na 3 hodiny do mrazničky, potom sa MgSO4 odfiltroval a petroléter sa odparil pomocou regulácie teploty na horúcej platni pri 40 °C.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
Čistý amfetamínový olej sa naleje do kadičky, ktorá sa naplní izopropanolom. Potom sa rovnako ako predtým titráciou vysolí, prefiltruje a vysuší. Predtým, ako som mal exsikátor, som na sušenie vždy používal tepelnú lampu, ktorá funguje veľmi dobre a tiež ide pomerne rýchlo.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Nakoniec sa urobí acetónové umývanie, na to používam mlynček a sitká, aby som dostal sulfát čo najjemnejší, aby bol povrch čo najväčší na dobré čistenie.
Opäť sa vzala lampa, lampa by mala byť zavesená tak vysoko, aby sa výrobok neohrial na viac ako 60 °C.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Áno a bohužiaľ môj veľmi slabý výsledok 18,5 g, to je len 33% zo 70%. Ani nie polovica toho, čo je obvyklé.
To je jednoducho frustrujúce. Len neviem, čo tu robím zle, že som taká zlá.
Po tomto výsledku som už nerobil ostatné 3 samostatne, ale hodil som ich dokopy, čím vzniklo spolu asi 20 g. Celkovo nič moc, ale veľmi čistý výrobok.

Som otvorený akýmkoľvek návrhom.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ďakujeme, že ste sa s nami podelili o všetky svoje skúsenosti!
Čoskoro sa chystám vyskúšať to isté, takže to veľmi pozorne sledujem :)

. Nie som taký profesionál, aby som vám mohol poradiť; na druhej strane som si všimol, že nerobíte všetko rovnako ako na videu, ale môže to byť ekvivalentné, neviem;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Veľmi si cením vašu podrobnú správu!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Máte fotku svojho p2np? Ste si istý v kvalite P2NP?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Môj P2NP má krásnu žltú farbu a keď ho rekryštalizujem v izopropanole, mám stratu menšiu ako 0,1 g, takže si myslím, že je veľmi čistý a rýdzi.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ďakujeme, že ste si našli čas a podelili sa o svoju prácu a skúsenosti!
Pokiaľ ide o výťažnosť: prepáčte, nevidím, aká bola vaša hrubá výťažnosť? Pred A/B a praním? Stratili ste veľa výťažku v procese čistenia alebo bol váš výťažok nízky aj v prípade surového produktu?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, je to tak, ale zistíte, že akonáhle zvolíte množstvo P2NP a hliníka vyššie ako 5 g, nie je také jednoduché udržať redukciu pod kontrolou pomocou malého pretrepávania a studenej vody. Pri 20 g P2NP a 30 g hliníka sa dočkáte nepríjemného prekvapenia, ak vaša banka s okrúhlym dnom nemá správnu veľkosť a nechladíte ju naozaj studenou ľadovou vodou, vyvrhne všetko zhora, to vám sľubujem. Z tohto dôvodu pomaly zvyšujem množstvo P2NP v banke, takže reakcia prebieha oveľa pomalšie.
Či je to teraz správna technika a či to aj správne funguje, ako si predstavujem, je už iná vec.
Ale problém nekontrolovateľnej reakcie som týmto spôsobom vyriešil.
To, že som reakčnú hmotu pred alkalizáciou najprv prefiltroval, je preto, lebo v oddeľovacom lieviku by hustá polievka všetko upchala. Zistil som, že je to elegantnejšie riešenie, tiež že mám menej nečistôt pri solení,
Výhodu vidím v tom, že filter stačí len poriadne prepláchnuť.
Dva kroky čistenia na konci, boli pre mňa vždy súčasťou sysntézy. A vlastne som ani nič iné nerobil inak.

Ako som sa snažil zdieľať, nikdy som nevážil medzistupne, kým som neukončil krok čistenia, hmotnosť nie je zaujímavá, pretože v ňom jednoducho stále zostávajú nečistoty.
Rád to zvážim, ale aký to má zmysel? Zaujíma ma len čistý a neporušený výrobok na konci a podľa toho meriam úspech.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No je to dôležité, ak chcete zistiť, čo v reakcii zlyhalo, aby ste minimalizovali výťažok. Robíte to tak, že analyzujete produkt v každom kroku, podobne ako keď sa snažíte zistiť, čo je zlé v elektrickom obvode, meraním napätia a prúdu v jeho rôznych častiach.
Ak je váš medziprodukt, surový výťažok, oveľa vyšší ako konečný výťažok, viete, že máte veľa nečistôt. Môžu to byť nezreagované, vysušené prekurzory alebo vedľajšie produkty. Spolu s farbou, vôňou a štruktúrou medziproduktu možno určiť, čo sú tieto nečistoty a aká časť reakcie ich spôsobuje.
Takisto je dobré vedieť, koľko sa ich vymyje v rôznych častiach procesu čistenia, aby sa lepšie určilo, aké sú to nečistoty.
Ak sú však váš surový a konečný výťažok trochu podobné, znamená to, že ste pred sušením surového produktu vymyli veľa nezreagovaného prekurzora.
Ak nemáte k dispozícii žiadne merania, môžete len hádať a skúšať to znova, naslepo.

Aby ste mohli lepšie kontrolovať reakciu s amalgámom pri použití väčších množstiev P2NP a amalgámu, mali by ste vyskúšať aj jeden alebo viacero z týchto krokov:
1. Investujte do lievika na vyrovnávanie tlaku pri kvapkaní a robte pridávanie pomalšie.
2. Pod reakčnou nádobou majte vhodný soľný/ľadový kúpeľ, prípadne reakčnú banku s plášťom, v ktorej môžete regulovať prietok slanej ľadovej vody.
3. Používajte hrubší hliník. Reakcia bude menej prudká a ľahšie sa bude kontrolovať. To môže tiež zvýšiť váš výťažok, ak je problémom nezreagovaný prekurzor.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Len pre informáciu, skúšali ste menšie množstvá ako vo videu?
ako
10 g 1-fenyl-2-nitropropénu;
100 ml izopropylalkoholu;
12 g hliníka (vo forme nakrájanej fólie pre domácnosť);
0,1 g dusičnanu ortuťnatého;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ďakujem za vaše názory, v budúcnosti zvážim aj medzistupne, aby som mohol odpovedať na vaše nezodpovedané otázky.

K vašim pripomienkam:
1) Na kontrolu podávania používam tento typ lievika.
2) Vždy mám pripravenú veľkú misku s ľadovou slanou vodou, ktorá je ochladená na -21 °C, a ak je teplota príliš vysoká, tiež ju ochladím. Pri veľkých reakčných hmotách už ani toto chladenie nestačí, kontrolované podávanie je podľa mňa zatiaľ najlepší nápad.
3) Používam priemyselný alobal, ktorý je oveľa hrubší ako bežný kuchynský alobal, tento má 36 μm. Ale ďalšia rolka bude mať 50μm.
Samozrejme, začal som s malými množstvami, pomaly som sa do toho vcítil a pomaly som zvyšoval množstvá.
Boli aj lepšie výnosy, ale mne to pripadá skôr ako šťastie, než že by to mohlo byť spôsobené mojím spôsobom práce alebo technikou, ktorú používam, ale tomu neverím. Bude tam niečo, čomu musím venovať väčšiu pozornosť a čo zatiaľ nemám na mysli.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Pri 30 g rno2 a papierovo tenkej rezanej fólii je zaručený recept na pretečenie hehe. keď idem nad 5 g substrátu, guľujem alu ručne, pričom robím nie príliš voľné, nie príliš tesné guľôčky. pomáha udržať reakciu pod kontrolou, možno bude potrebné trochu tepla, aby sa to dotiahlo do konca, ale nie vždy.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No svoju úlohu vždy zohráva aj šťastie. Organická chémia je predsa varenie, a tak ako sa veľmi skúsenému kuchárovi vždy podarí pripraviť suflé len vďaka tomu, že vycíti, kedy je čas ho vybrať a ako zmiešať ingrediencie, menej skúsenému kuchárovi sa to v polovici prípadov nepodarí, nadáva a nevie prečo :), Alexander Schulgin povedal: "Organická chémia je pre ľudí, ktorí radi varia".
Ale ďakujem ti veľmi pekne, že si to skúsil a podelil sa o svoje skúsenosti, je to nesmierne cenné. Túžim, aby sa skúsenejší chemici tiež zapojili a poskytli spätnú väzbu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Varenie mám veľmi rád, ale na dosiahnutie úspechu je potrebné viac intuície pri používaní korenín. Pri varení s chémiou to bude asi viac technika a spôsob jej realizácie, najmä pri snahe o dôsledné dosiahnutie kvality výrobku. Šťastím mám na mysli skôr výsledok reakcie, ktorý sa nedá predvídať a je vždy náhodné, koľko P2NP sa teraz zredukuje na amfetamín, za vždy rovnakých podmienok. Akoby som reakciu nemohol ovplyvniť a musím ju brať takú, aká príde. A ja tomu neverím, musí existovať technika, ktorá mi zaručí, že vždy konzistentne dostanem von určité množstvo s určitou kvalitou.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ako som už povedal, používam o niečo hrubšiu priemyselnú hliníkovú fóliu a drvím ju drvičom, čo je veľmi rýchle a veľmi rovnomerné. Nikdy som tu nepoužil iné techniky.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ak je to pokrčená fólia, môže nastať problém. Veľké kusy hliníka chemickej kvality (granule) reagujú pri odstraňovaní oxidovej fólie a hliník sa stáva aktívnym, reaguje s vodou (kyselinou). Vo vašom prípade nie je priemyselný hliník presný pojem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Počkať, nemal by som používať fóliu? Doteraz som to vždy robil tak, čo je na tom zlé?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

máte rôzne hrúbky v alu fólie štandardom je hrúbka 15 mikrónov
ale ak budete hľadať, nájdete aj 5 mikrónov .
Táto sa mi zdá oveľa lepšia ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, takže je to kvôli mojej fólii, potom to môžete aj vysvetliť a tiež povedať, prečo sú napriek fólii možné úplne iné výťažky, pretože som nikdy nepoužíval inú ako túto a boli tam už veľmi dobré syntézy s mnohými a dobrými výťažkami. Ak by som pochopil, prečo je hrubšia fólia dôvodom, prečo sú moje výsledky také odlišné, veľmi by mi to pomohlo. Pokiaľ som čítal a pochopil, tenká fólia reaguje oveľa rýchlejšie a prudšie na rozdiel od hrubej fólie, ktorá reaguje pomalšie a ľahšie sa kontroluje.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
No vo všeobecnosti by som si myslel, že reakcia, ktorá prebieha až do konca pri konštantnej teplote povedzme 60 C, v porovnaní s reakciou, ktorá rýchlo prejde na 80 C, potom sa ochladí, znova zahreje atď. bude mať lepší výťažok. len moja úvaha, možno ma niekto opraví. skúšali ste cedenie na voľnej sieťke a nie filtrovanie po pridaní rno2? Dvakrát som po tomto kroku filtroval na papieri a v oboch prípadoch som mal nízke výťažky, ale to môže byť koincidencia. trochu Al je pred alkalizáciou v poriadku, len bude reagovať so sódou a rozpustí sa vo vrstve vody.
Tiež sa tým príliš nestresujte, len to robte v malom meradle stále dokola a čoskoro dosiahnete konzistentné výnosy.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top