Vsádzkový chemický reaktor

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobre, máte nejaké otázky?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Bolo by vhodnejšie použiť prídavný lievik s konštantným tlakom alebo len použiť ten okrúhly, ktorý sa dodáva, a pripojiť k nemu vhodnú hadicu? Bol som zmätený, keď som videl tie veľké veci s okrúhlym dnom, ktoré vyzerajú ako okrúhle. Na zdravie
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Žiadny rozdiel
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Veľký je príliš vysoký :( má nadstavec s guľovým kĺbom, na ktorý ide kondenzátor, to ho robí príliš vysokým. Je možné zohnať nejaký adaptér z guľového na samičí a pripojiť kondenzátor týmto spôsobom, alebo to nie je možné? Mám pocit, že by bolo lepšie, keby to bol len priamy prietok ku kondenzátoru. Miešadlo je elektrické :/ bude to problém?

Čo sa týka redukcie boro, čo by mohol zvládnuť 100l sklenený reaktor na jeden záťah s použitím MDP2P?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myslel som tým, že kondenzátor má samčie spojenie, ktoré by som chcel skúsiť prejsť guľovým na samičie spojenie. Zdá sa, že spoj je guľový z nejakého dôvodu, možno z dôvodu rozťažnosti ?

Ďakujem <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Myslím, že je lepšie diskutovať s dodávateľom reaktora. Ten to musí vedieť lepšie. Aký je problém s elektrickým horným miešadlom?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Predpokladám, že sa uprednostňuje pneumatické miešadlo, ako keby sa stala nejaká nehoda, nebudú v blízkosti elektrického miešadla výbušné výpary, alebo sú navrhnuté tak, aby neiskrili?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravdepodobne sú vyhotovené tak, aby sa predišlo akémukoľvek iskreniu. Je lepšie zistiť z technického návodu
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Partneri pre mňa nemajú správne nástavce na 100-litrovú nádobu, povedali mi, že je to 6,5 stopy operačnej výšky, ale je to ako 8,5 stopy. Teraz pripojili posratú hadicu s lepiacou páskou na nej a spustili sme 1,5 kg beh reaktor bol taký studený, že udržiaval reakciu veľmi chladnú. Takže neunikalo veľa výparov. I

Teraz mi stále hovoria, aby som scape-up zakaždým, keď dosiahnem nový cieľ, som išiel z 200g na 1,1k na 1,5 teraz na 4 bez toho, aby som vypočítal yeilds a bez môjho riadneho refluxného kondenzátora.


Naozaj sa mi nechce spustiť 4kg reakciu s hadicou s lepiacou páskou... Hadica nie je ani zvislá, 1,5kg v tej nádobe môže byť OK, ale 4kg ju zohreje a budú z nej unikať plyny a výpary. Ukážem jednému z nich, čo má robiť, potom si budem držať odstup a d pozerať sa na predstavenie, myslím.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dnes ráno som bol trochu mrzutý, je to veľa tlaku, keď na mňa šéf tlačí, aby som škáloval tak rýchlo bez toho, aby som si veci poriadne premyslel Ja som chemik a do týchto reakcií by som nevložil vlastné pmk bez toho, aby som nad tým strávil čas. Strávil by som asi týždeň, aby som si preštudoval čísla a urobil ďalší výskum atď.

Reakcie 1,1 kg išli dobre, ale to bolo okamžité rozšírenie na 1,1 kg x 3 naraz... a miešadlá zlyhávajúce vľavo a vpravo, nebolo to v pohode... Mal som v úmysle ukázať im postup a vyrobiť jemný produkt, ktorý by ukázal nákup, ktorý skončil tým, že do neho vylial tony potravinárskych farbív a zničil ho a musel som ďalej čistiť a vyrábať hotový produkt, pričom som sa zväčšoval a robil väčšie reakcie, ktoré sú nepríjemné, dúfal som, že im ukážem a potom mi môžu pomôcť zväčšiť rozsah a riešiť zásobovanie, ale všetko je na mne, jeho w.e a ja som dostal zaplatené cent, ale chápem, že investovali $ a dať mi oppurinuty učiť sa a zarobiť $, ale to musí byť tímová práca Mám len asistent bez chemického vzdelania a chcú, aby som vyrobiť a oroccess 50 kg s týmto reaktorom, to sa nezdá nemožné, jeho len niekoľko úspešných reakcií a workups.. Len nepríjemné, pretože nemám ani laboratórium nastavené úplne a moje chemikálie na ruke, uvažujú o kúpe ako 9 džbánov meoh na reakciu nie je moja vec lol
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Je ťažké predstaviť si váš problém. Môžete ukázať obrázky týchto hadíc a kondenzátora?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Len si predstavte sklenený reaktor s objemom 100 l, ale namiesto kondenzátora je pripojená len výfuková hadica, ale ani nefunguje ako kondenzátor, len vyfukuje a hadica vodorovne ide von... Idk

Najlepšie by bolo mať ten kondenzátor pripojený s tečúcou studenou vodou počas reakcie cuz si neuvedomujú koľko výparov môže uniknúť môže sa to zahriať robiť 4kg idk ak som pripravený odstaviť reakciu lebo hadica neplní svoju úlohu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ako som správne pochopil, máte problém s výškou stropu vášho laboratória a výškou reaktora. Túto hadicu môžete pripojiť k spätnému kondenzátoru na výšku milenca. Kondenzát môžete manuálne vrátiť späť do reaktora. Systém bude vyzerať ako Deanov lapač stark.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
hi GR-30L plášťový sklenený reaktor. je tento reaktor vhodný na výrobu A-oleja ? Chcel by som vykonať syntézu s NaBH4/CuCl2 z 1 kg P2NP. prosím, skontrolujte pred objednaním . Ďakujem vám
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Môžete si to na základe odkazu overiť? Existuje veľa predajcov s 30 l sklenenými reaktormi s plášťom.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ďakujem za odpoveď.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zariadenia a sklo:

Stačí 30 l na 50 l vody?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ďakujem za odpoveď. Radšej si všetko prečítam dvakrát, ako sa pýtať na hlúposti 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý deň, pozrite si, prosím, tento reaktor 50 l. Je vhodný na môj účel? nahradil som ho týmto. takže reaktor vybavený, vákuová pumpa, sklo, činidlá. rotovap teraz nebude potrebný, však?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vyskúšali ste túto syntézu v malom meradle? Reaktor je v poriadku.
 
Top