Najväčší problém mmc! Modrý výrobok

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Dobrý deň,
čítal som, že veľa ľudí má problém, že mmc po adifikácii zmodrie. Prečo je to tak?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
toto sa stáva, keď váš brómový alebo jódový ketón úplne nezreagoval, určite problém vyrieši nejaká úprava teploty alebo možno reakčného času, môžem vám tiež poradiť, aby ste, keď začnete kvapkať roztok Hcl a acetónu (1:5 ), udržiavali tieto roztoky pred použitím dobre vychladnuté a tiež skúste dať kadičku s vaším MMC základom do vedra s drveným ľadom, aby bol základ vždy veľmi studený, pretože pri pridávaní hcl teplota prudko stúpa a to by tiež mohol byť jeden z faktorov, ktoré zmodrajú vašu mačku.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Existuje nejaký spôsob, ako takýto prášok rôznych farieb (modrý, červený) následne vyčistiť? Opláchnutie studeným alebo vyvarenie v horúcom acetóne nepomôže.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Pomôže len acetón. A používajte čistý hcl 35%-38% nie 30%
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Mám už mefedrónovú soľ, ale je modročervená a ani obrovské množstvo acetónu odmieta spláchnuť farbu na čisto bielu.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Zistil som, že etanol dokonale funguje na zbavenie sa zelenej/modrej
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
To, v čom spočíval problém, už nie je dôležité. Mám veľa farebného prášku 4MMC a nemôžem ho kvôli tomu kryštalizovať. Preto hľadám spôsob, ako sa zbaviť nečistôt.


Je rozpustenie takéhoto farebného hydrochloridu 4MMC v horúcom DCM, postupne pridávať rovnaký objem vody. Toto ošetriť kyselinou chlorovodíkovou (tu je najlepšie, na aké PH okysliť, aby všetok 4MMC prešiel do vodnej fázy a nečistoty zostali v DCM. PH 4 alebo nižšie?)

Následne vrstvy oddeľte a vodnú vrstvu odparte, mal by zostať biely prášok 4MMC.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nečistota je kondenzačným produktom aminoketónu a 4-metylpropiofenónu, problémom je, že nečistota putuje z vrstvy do vrstvy spolu s aminoketónom.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
úprimne povedané, je to ťažké. je pre mňa jednoduchšie vyrobiť čistý bromketón ako sa trápiť so špinavým amínom.
možno niekoľkonásobná rekryštalizácia alebo prebehnutie cez chromatografickú kolónu, možností je veľa.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Myslím, že to nebude fungovať, pretože farba je ako farba a tiež pôjde do vrstvy vody
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Takže s tým už nič nemôžem urobiť, ako som pochopil, alebo má niekto iný nejaký nápad?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Môže sa destilovať vo veľmi nízkom vákuu. menej ako 10 mikrónov.
Druhou možnosťou je vybrať kyselinu a organické rozpúšťadlo tak, aby sa nečistotná soľ dobre rozpúšťala v rozpúšťadlách, ale mefedrónová soľ nie.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
V súčasnosti mi ako posledné napadá rozpustenie 1 g špinavého 4MMC v 1 ml horúcej vody. Predpokladajme, že potom máme 500 ml takéhoto roztoku. Takže potom pridáme 250ml DCM, intenzívne miešame, po čom vodná vrstva po oddelení ide kryštalizovať.

Myslím, že posledná nádej v tomto
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Skôr by som skúsil variť soľ v dichlórmetáne, bez vody, možno pravidelne meniť dichlórmetán na čerstvý. je potrebné kontrolovať zafarbenie dichlórmetánu, ak farba neprejde do dichlórmetánu, potom to nemá veľký zmysel. môžete skúsiť acetón. je to všetko úchylka
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nadbytok metylamínu môže dať takéto sfarbenie. Musíte sa uistiť, že ste sa po reakcii pred okyslením zbavili metylamínu.
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Keď mám niekoľko kilogramov špinavej múky, ako sa mám pokúsiť zbaviť tohto metylamínu?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Prímes metylamínu po pridaní kyseliny nedala roztoku a prášku farbu. Skontrolovala som zmes dichlórmetánu, voľnej zásady + prímes metylamínu, zmes po aminacii, vodná vrstva metylamínu bola vylúčená, vrstva dichlórmetánu sa zámerne nepremyla vodou. Prídavok kyseliny chlorovodíkovej do dichlórmetánu nedal farbu, prášok okamžite vypadol a bol takmer biely (mierne žltkastý odtieň). V prípade potreby môžem poskytnúť podrobnejšie informácie o skúsenostiach s fotografiami.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ďakujeme za váš výskum! Sú to cenné informácie. Mohli by ste sem prosím pridať nejaké obrázky?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ľavá fotografia po pridaní kyseliny do dichlórmetánu s voľnou bázou a metylamínovou prímesou (špeciálne). pravá fotografia koniec metylamínovania, pred oddelením vodnej vrstvy metylamínu
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268
Top