Najväčší problém mmc! Modrý výrobok

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Existuje nejaký spôsob, ako takýto prášok rôznych farieb (modrý, červený) následne vyčistiť? Opláchnutie studeným alebo vyvarenie v horúcom acetóne nepomôže.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Zistil som, že etanol dokonale funguje na zbavenie sa zelenej/modrej
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nadbytok metylamínu môže dať takéto sfarbenie. Musíte sa uistiť, že ste sa po reakcii pred okyslením zbavili metylamínu.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Viete, prečo môže metylamín vytvárať farebné nečistoty? Videl som mnoho vzoriek bieleho mefedrónu s prímesou metylamínu bez náznaku zafarbenia.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pravdepodobne ide o kombináciu viacerých faktorov. Neviem to povedať s istotou.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pokúsim e sa nejako špeciálne vytvoriť pár oddelenia aminoketónovej soli z roztoku s prímesou metylamínu. Kontaktovalo ma 5 ľudí, vo všetkých prípadoch bol vinníkom bromketón.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Keď mám niekoľko kilogramov špinavej múky, ako sa mám pokúsiť zbaviť tohto metylamínu?
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Áno. ale keď sa takto zafarbený prášok rozpustí v rôznych kombináciách vody a acetónu, vznikne maslo alebo taká ovsená kaša, ktorá sa pri filtrácii opäť zafarbí.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Prímes metylamínu po pridaní kyseliny nedala roztoku a prášku farbu. Skontrolovala som zmes dichlórmetánu, voľnej zásady + prímes metylamínu, zmes po aminacii, vodná vrstva metylamínu bola vylúčená, vrstva dichlórmetánu sa zámerne nepremyla vodou. Prídavok kyseliny chlorovodíkovej do dichlórmetánu nedal farbu, prášok okamžite vypadol a bol takmer biely (mierne žltkastý odtieň). V prípade potreby môžem poskytnúť podrobnejšie informácie o skúsenostiach s fotografiami.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ďakujeme za váš výskum! Sú to cenné informácie. Mohli by ste sem prosím pridať nejaké obrázky?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ľavá fotografia po pridaní kyseliny do dichlórmetánu s voľnou bázou a metylamínovou prímesou (špeciálne). pravá fotografia koniec metylamínovania, pred oddelením vodnej vrstvy metylamínu
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Whis what u need get when u throw acid HCl
 

Attachments

  • MOfH76UJ0n.jpeg
    MOfH76UJ0n.jpeg
    5 MB · Views: 222
  • aHvyTeMkgV.jpeg
    aHvyTeMkgV.jpeg
    5.1 MB · Views: 476

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Ak je kontaminant kondenzačným produktom aminoketónu a 4-metylpropiofenónu, ide o heterocyklické zlúčeniny pyrazínu (nie sú to ketóny). Aminoketón sa môže čistiť pomocou aduktu disiričitanu za predpokladu, že v zmesi nie je žiadny iný ketón, t. j. 4-metylpropiofenón. Cyklické ketóny sa pridávajú k disiričitanu sodnému, čím vzniká soľ kyseliny a-hydroxysulfónovej, ktorá je nerozpustná v organických rozpúšťadlách, ale viac-menej rozpustná vo vode. Pyrazíny nereagujú s disiričitanom sodným. Pridaním roztoku disiričitanu sodného do kontaminovanej zmesi vznikne adukt, ktorý je pevný, tento adukt sa môže odfiltrovať a potom sa môže rozložiť pôsobením kyselín alebo zásad, čím sa získa východiskový ketón. Reakcie s disiričitanom sodným sa používajú na čistenie BMK zo zmesí s inými organickými zlúčeninami.
 
Top