Môže STAB nahradiť NaBh4? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
STAB je, pokiaľ viem, oveľa drahší a NaBH4 je na váš účel celkom dobrý
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Čína ho má za rovnakú cenu, nie som si istý, s kým hovoríte, ale neredukuje nitro, iba ketóny.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, aktualizoval som všetkých o stave tohto. moje zistenia boli, že nedokáže redukovať nitro na amino, ale pre bezvodé imínové spôsoby je dobrý a veľmi mierny.
V literatúre sú správy o tom, že redukuje nitro na amino, ale v prítomnosti kyseliny octovej, čo som neskúšal.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
V chémii sa veľmi nevyznám, každopádne obvod s použitím p2np, STAB a hydridu medi sa obnoví aj bez švajčiarskeho mozgu, však?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
V mojom preklade môže byť niečo zlé, myslím tým, že p2np sa nedá redukovať na amfetamín pomocou STAB, však?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie, podľa mojich zistení to za normálnych podmienok nejde. v literatúre sa uvádza, že v prítomnosti GAA to ide, ale neskúšal som to.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
No stále nemôžem nájsť odpoveď, ktorú hľadám, pretože sa o to nikto nepokúsil
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Myslíte si, že sa k vám vzťahujem zo sna? Skúšal som to a nefungovalo to, pravdepodobne s kyselinou acetónovou to bude do určitej miery fungovať, ale nie uspokojivo.
Krátka odpoveď: Nie.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Pre vašu informáciu, ak niekto potrebuje STAB, dá sa pomerne ľahko pripraviť z toluénu (alebo THF) , NaBH4 a GAA v stechiometrických množstvách. Tu je stručný opis:

Príprava triacetoxyborohydridu sodného (STAB)

K suspenzii 37,83 g (1 mol) borohydridu sodného v 500 ml suchého toluénu sa za intenzívneho miešania po kvapkách pridá 180,12 g ( 3 mol) GAA. Teplota sa udržiava pod 30 °C, pričom sa v prípade potreby chladí zvonka. Keď vývin plynu ustane, približne 20 minút, suspendovaný triacetoxyborohydrid sodný (STAB) sa izoluje vákuovou filtráciou a raz sa premyje suchým EtOAc. Filtračný koláč sa vysuší do konštantnej hmotnosti vo vákuu.

Výťažok: Ak sa použijú suché činidlá a činidlá sa presne odmerajú, je výťažok takmer kvantitatívny.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
K dispozícii sú aj ďalšie zdroje boránu. Možno dekaborán? Tetrahydroxydiboron? Možno aminodiborany, ktoré sa dajú pomerne ľahko syntetizovať z amoniakálneho boranu. Pozri stranu 306 https://core.ac.uk/download/4824361.pdf. Nie som chemik, takže neviem, ako dobre fungujú na nitrozlúčeniny.

Porovnanie STAB/NaBH4: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Zaujímavé kúsky STAB, ako napríklad spôsoby, ako výrazne skrátiť reakčný čas, prečo sa používa GAA: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination
 
Top