Syntéza DET (a analógov DMT, DiPT, MiPT) z indolu prostredníctvom LiAH. Videonávod: V prípade, že je potrebné, aby ste sa s týmto produktom oboznámili, môžete ho použiť na účely analýzy.

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83

OSvGa10cUY

✅Technika je vhodná na syntézu populárnych tryptamínov z TIHKAL. Napríklad zámenou dietylamínu na dimetilamín (3:20) získate DMT.

⚠️Teplota vzduchu v laboratóriu by nemala presiahnuť 10 °C.
☣️Odsávajte vzduch, chráňte si dýchacie cesty a oči.

⚙️
  • Kadičky 1000, 500, 250 a 50 ml
  • Filtračná banka 2000 ml
  • Banku s plochým dnom 29/32 2000ml
  • Spätný chladič 29/32
  • Kvapkový lievik 500 a 60 ml
  • Sklenený lievik 100 mm
  • Schottov lievik 60 mm
  • Buchnerov lievik 100 mm
  • Laboratórny teplomer s dlhou sondou
  • Magnetické miešadlo
  • Laboratórny stojan
  • Rotačná odparka
  • Horúca platňa s reguláciou teploty
  • Jednostupňová výveva
  • Filtračný papier
  • Hmoždiareň a piest
  • Generátor plynného vodíka (suchý chlorovodík HCl)
  • Laboratórna lyžica špachtľa (z nehrdzavejúcej ocele)
  • Sklenená miešacia tyč
  • Kryštalizačné misky 60-200 mm
  • lakmusový papierik (pH 0-12)
  • Striekačky 20 ml (x4)
🛢️
  • Indol 20g
  • Oxalylchlorid 22g
  • dietylamín 40ml
  • MTBE 1800ml
  • Metanol 750ml
  • LiAH 19g
  • Bezvodý dioxán 1200ml
  • Mokrý dioxán ~10-20ml
  • Bezvodý MgSO4 20g
  • Suchý chlorovodík HCl (plyn)
  • Benzén 250ml
  • Dietyléter 300ml
📑

Fáza 1/4

Príprava 3-indoleglyoxylylchloridu

20 g indolu + 240 ml MTBE
22g oxalylchloridu + 240ml MTBE

Fáza 2/4

Príprava N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamidu

3-indoleglyoxylylchlorid + 1200ml MTBE
Rm + 40ml dietylamínu

Fáza 3/4

Reduktívna amácia N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamidu na N,N-dietyltryptamín prostredníctvom LiAH

19 g LiAH + 350 ml bezvodého dioxánu
19g N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamidu + 350ml bezvodého dioxánu

Po 26 hodinách sa použilo 10-20ml vlhkého dioxánu

Filtrát sa vysuší nad 20 g bezvodého MgSO4

Fáza 4/4

Kryštalizácia N ,N-dietyltryptamín hydrochloridu (DET)

Olej (voľná báza) + 100 ml dietyléteru
Bxj4qsT1HX

ETAPA 1/4

(0:53-1:10) - 20 g mletého indolu (1) sa rozpustí v 240 ml MTBE
(1:11-1:20) - 22 g oxalylchloridu (2) sa rozpustí v 240 ml MTBE
(1:25-1:50) - Roztok oxalylchloridu sa umiestni do kvapkacieho lievika a za intenzívneho miešania sa po kvapkách v priebehu 30 minút pridá k roztoku indolu. V kadičke sa objaví žltý prášok (3-indoleglyoxylylchlorid) (3 ).
Na konci pridávania celého oxalylchloridu sa Rm mieša ďalších 10 až 15 minút.
(1:59-2:13) - Prášok je nestabilný. Ak je zmes sfarbená do červena, produkt nie je vhodný na ďalšie použitie. V tomto prípade by sa mal proces opakovať, pričom sa skráti reakčný čas
(2:16 - 2:49) - 3-indoleglyoxylylchlorid (3) sa prefiltruje a dvakrát premyje 50 ml MTBE.
(2:50 - 2:57) - ⚠️ Výsledný produkt nebol skladovaný a jeho kontakt so vzduchom sa musí minimalizovať.

ETAPA 2/4

(3:11 - 3:40) - 3-indoleglyoxylylchlorid (3 ) sa suspenduje v 1200 ml MTBE za intenzívneho miešania a chladenia. Potom sa do suspenzie v priebehu 20 minút po kvapkách pridá 40 ml dietylamínu. ⚠️ Teplota zmesi musí byť nižšia ako 5 °C. Pri teplotách nad 5 °C sa množstvo vytvoreného produktu výrazne znižuje.
(3:40-4:02) - N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamid (4) , ktorý vznikol v procese, sa prefiltruje a premyje 50 ml MTBE.
(4:02-4:37) - N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamid (4) sa rekryštalizuje z vriaceho metanolu (25 dielov metanolu na 1 diel amidu). ⚠️ Zmes sa udržiava pri teplote -15 °C. Ak sa kryštalizácia nezačne, Rm sa zriedi tromi objemami éteru a opäť sa nechá vychladnúť.
N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamid (4) sa prefiltruje, premyje éterom a po vysušení na vzduchu sa získa 38,8 g. Ďalej sme vo videu použili polovicu získaného prášku (19 g).

YDIeKXrxjk

ETAPA 3/4

⚠️ Pri práci s LiAH buďte opatrní. Všetky pomôcky by mali byť úplne suché. Kvapka vody môže spôsobiť požiar! ⚠️
(4:52 - 5:03) - 19 g LiAH je suspendovaných v 350 ml bezvodého dioxánu.
(5:04-5:14) - Do banky sa pomaly pridala suspenzia 19 g N,N-dietylindol-3-ylglyoxylamidu (4 ) v 350 ml bezvodého dioxánu.
(5:19-5:28) - Rm sa refluxuje 16-26 h.
(5:35 - 5:40) - Rm sa premiestni do banky a ochladí sa v ľadovej vode.
(5:41-5:57) - Prebytočný hydrid sa rozloží kvapkovým pridaním vlhkého dioxánu (10-20 ml). Zmes zostáva až do ukončenia reakcie.
(6:01 - 6:08) - Teraz sa kal filtruje na Schottovom lieviku.
(6:09 - 6:31) - Kal sa premyje horúcim dioxánom (400 ml). Opäť sa prefiltruje.
(6:36 - 6:50) - Filtrát sa suší nad bezvodým MgSO4 počas 15 - 20 minút.
(6:53 - 7:07) - Po 15 - 20 minútach sa Rm odfiltruje zo sulfátu.
(7:20 - 7:40) - Rozpúšťadlo sa vydestiluje do sucha na rotačnej odparke.

ETAPA 4/4

(7:55 - 8:13) - Vzniknutý olej sa zriedil dietyléterom. Nasledovalo nasýtenie suchým chlorovodíkom HCl(suchý plyn) na 6pH.
💎 Vzniknutý prášok (5) sa rekryštalizoval zo zmesi vriaceho benzénu a metanolu, prefiltroval, premyl dietyléterom a vysušil do konštantnej hmotnosti.
Konečný výťažok 14,5 g (75 %) N, N-dietyltryptamín hydrochloridu (DET) (5).
⚙️ Viac informácií o generátore plynu nájdete tu.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Skvelé video! Zdá sa mi, že produkčnú hodnotu a štýl som odniekiaľ spoznal ;).
Každopádne, činidlo MTBE je trochu ťažko dostupné, je možné ho nahradiť niečím menej obskúrnym? Alebo máte nejaký tip na jeho dobrý voľne predajný zdroj?
 

blackchip

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Toto je úžasné video! dúfam, že uvidíme ďalšie :)
 

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83
Et₂O (dietyléter ) - je ekvivalentnou náhradou MTBE.

Pomerné množstvo:


Ak je to možné, vytvárame videá pre väčšinu populárnych chemických reakcií. Nové videá už čoskoro 🎬
 
Last edited:

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Teší ma 1. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je potrebné reflow na 16-26 hodín zahrievať? Aká je teplota ohrevu? Ďakujem. Prosím o odpoveď a ďakujem. 2. Vo vlákne o výrobe 5-meo-diptu, môže sa ako rozpúšťadlo použiť metyltercbutyléter? Vždy sa budem tešiť na vašu odpoveď, inak nebudem môcť spať. Prosím, odpovedzte, aby som mohol dobre spať. Ďakujem veľmi pekne. človek, ktorý potrebuje pomoc
 

Sony2xl

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Skvelé video úžasné!
 

nob0dy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
1
Učebné texty ako tie by boli úžasné, keby bolo veľa
 

Hank Shrader

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2022
Messages
45
Reaction score
9
Points
8
Takže ak v mojej garáži nie je teplota pod 10°, nemôžem začať syntézu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Musíte používať A/C. Správna teplota je pri manipulácii s niektorými látkami výrazne dôležitá.
 
View previous replies…

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň, pán odborník. Môžem sa opýtať, aké rozpúšťadlá sa používajú namiesto éteru na premývanie v konečnej fáze? Ďakujem. Dúfam, že mi odpoviete.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Môže sa namiesto metyltercbutyléteru použiť na záverečnú fázu prania?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Neviem s istotou, či sa namiesto neho môže použiť dioxán alebo petroléter.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Videl som, že ste zverejnili nový učebný text, ale stále ma to zaujíma. Dobrý deň, môžem sa spýtať ešte jednu otázku? Je možné použiť metyltercbutyléter ako rozpúšťadlo pri výrobe 5-meo-diptu na tomto vlákne? 2. Približne na akú teplotu je potrebné zahrievať reflow po dobu 16 až 26 hodín?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ešte raz. Ďakujem za milé slová. Ako som povedal, nemôžem s istotou povedať, čo sa týka metyltercbutyléteru ako rozpúšťadla, myslím, že to nebude až taký dobrý nápad. Experiment môžete vykonať v malom meradle.
Pokiaľ ide o teplotu, je to teplota, pri ktorej sa zmes varí (väčšinou závisí od teploty varu použitého rozpúšťadla).
 

Whatnowtodowhen

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Vie niekto o nejakých slušných agátach v tasmánii, ktoré by sa oplatilo zbierať?
 

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň. Na internete som našiel veľa syntéz z tryptofánu na tryptamín a z tryptamínu v podstate na všetko. Tryptamín na dmt potrebuje kyanobrohydrid sodný, ktorý je drahý. Existuje nejaký spôsob, ako to urobiť s lacnejším redukčným činidlom? A ak áno, ako?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj. videli ste toto video a prečítali ste si tému? Môžete to urobiť, ak z indícií.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
krásny v každom zmysle, pretože ma povzbudzuje, aby som sa nebál vedľajšieho produktu bisindolu, o ktorom som si myslel, že vznikne omylom... ak povedzme môj požadovaný konečný produkt je MIPT, amín je dosť drahý... bola by cesta začínajúca tryptamínom a potom imínom/redukciou acetónu, po ktorej nasleduje formaldehyd metylimín a ďalšia redukcia, nákladovo efektívnejšia? (DIPT je nežiaduci)
 

efanefan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Môžem nahradiť indol v tomto procese indolom 4-aco, aby som vyrobil 4-aco dmt?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Váš predpoklad je absolútne správny a odpoveď znie áno. Skutočnosť, že ste sa museli spýtať, prezrádza, že s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte s gunkom prvé 2-3 pokusy, takže držte všetko dole stupnicou nič nad 0,1 g. S prípravou je spojená určitá náročnosť, takže potrebujete praktické skúsenosti alebo nejaký vývoj, ktorý vám môžem poskytnúť a potom robte tak, ako vám poviem. Ja sám nemám to šťastie, aby som mal v okolí 4AcO-indol. Získavanie oxalylchloridu v EÚ viem urobiť, rovnako ako LAH. Všimnite si, že oxalylchlorid je diacylchlorid, preto má dva obchodné konce, ktoré môžu reagovať s indolom (už len z toho by ste mali mať dobrú predstavu, prečo sa neodporúča byť nedostatočne pripravený). Na zdravie!
 

Mya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Fungovalo by použitie 5-meoindolu namiesto indolu na výrobu 5-meo variantov?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Rozhodne, stačí sa pozrieť na TIHKAL.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Musíte pochopiť stoechiometriu reaktantov a ich správanie voči rozpúšťadlám a fyzikálnym faktorom, ako je zahrievanie, chladenie, rozpustnosť atď... To všetko v časovom rámci.
 
Top