Otázky týkajúce sa DMT a iných tryptamínových syntéz....please pomáhajú...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, takže mám dve syntézy n,n-DMT a hrubú predstavu o syntéze aj pre DET.
Mám niekoľko otázok, na ktoré naozaj potrebujem odpoveď. Nebudem uvádzať kroky ani nič podobné, len všeobecnú podstatu toho, čo sa v nich deje alebo čím sa líšia a prečo ma to mätie.
Extrakciu MHRB som robil - už mnohokrát a práve vďaka nej som sa začal zaujímať o organickú chémiu ako o koníček.
Viem o dvoch syntézach na premenu tryptamínovej freebázy na n,n-DMT a potenciálne aj DET, len s malou úpravou.
Dobre, takže tieto dve rôzne metódy nazývam syntézou hamiltonovho bláznivého trojokého baloňáka alebo Redditovou syntézou.
Na tomto fóre som videl odkazy na obidve, takže to nie je tak, že by som prišiel s niečím novým, ale mám obavy z cesty Hamiltonovho šialeného chlapíka kvôli tomu, že som počul bľabotanie o tom, že v skutočnosti urobili niečo iné ako syntéza, ktorú uvádza, ale úprimne povedané, vyzerá to pre mňa v poriadku - vec, ktorú naozaj nerozumiem, je, že na konci Hamiltonovho videa hovorí - "po tom, čo rxn zmes sedela až do konca, použijete manipuláciu s PH anagolous, ako keď to robíte z rastlinnej hmoty.
Keďže sa používa STAB, vyrobený na mieste tesne pred spustením rxn, namiesto štandardného NaBH4, predpokladám, že už bude kyslý (kvôli použitiu ľadovej kyseliny octovej na výrobu STAB), ale ak nie - mám doslova použiť presne tie isté veci na kyseliny a zásady, ktoré by sa použili pri extrakcii MHRB (5% biely ocot + NaOH)?
Po druhé, predpokladám, že by ste ho neextrahovali pomocou benzínu, pretože je to nekvalitný ropný produkt, na rozdiel od niečoho ako chloroform alebo DCM? Mám prístup aj k dietyléteru, ale nie som si istý, či má správnu polaritu. Aha, ešte jedna otázka k tejto syntéze: prečo je potrebné použiť manipuláciu s PH na "extrakciu" DMT z tejto RM, a pritom sa nepíše, že sa to má urobiť v druhej syntéze? - Zdá sa, akoby táto syntéza uľahčovala x'stalizáciu ako druhá syntéza.
DEFINITÍVNE som počul o ľuďoch, ktorí kryštalizovali z vriaceho hexánu, ako sa spomína v druhej syntéze, ktorú som našiel.

Dobre, takže pre tento - áno, viem, že pochádza z Redditu a nie je najlepším zdrojom - hovorím, že ako väčšina vecí na Reddite je realistická a pravdepodobne funguje, čo keď sa ponoríte do tejto témy, zdá sa, že niektoré veci napísali ľudia, ktorí skutočne rozumejú tejto téme a iní len píšu hovadiny. Tento sa zdá byť v poriadku a nie je TAK odlišný od prvého, všetko sa musí vykonávať pri <= 0 stupňov c - rovnako ako druhý.
Využíva tiež veľa rovnakých činidiel; tryptamín, formaldehyd a borohydrid sodný sú tri štandardné molekuly, ktoré ľudia používajú na výrobu terciárnych tryptamínov.
Rozdiel je v tom, že predpokladám, že NaBH4 nie je taký "silný" reduktor ako STAB, pretože musíte urobiť dve samostatné redukcie a pridať viac boro, aby ste v druhej syntéze prešli z NMT na DMT. Taktiež nepoužíva manipuláciu s PH, aby sa pokúsil kryštalizovať, a namiesto toho ho najprv vyčistí ako olej a potom kryštalizuje z vriaceho hexánu.
Myslím, že je ťažké pre ľudí sa vyjadriť, ak nevideli ani jeden synth, takže tu je odkaz na Hamiltonov (išiel som do nastavení v pootube a spomalil som to na polovičnú rýchlosť, myslím) Hamiltons way.
Potom potrebujete odkaz na druhú syntézu, ktorá je tu: Redditova cesta.
Naozaj dúfam, že mi pomôžete, aby som bol úprimný, pretože som trochu zmätený....
Oh a tiež - iv videl, že ak nahradíte formaldehyd za acetaldehyd, že by to v podstate tvorilo DET... aj keď som si celkom istý, že práve napísal, aby na to použil NaBH4 - tiež používa len NaBH4 pre jeho 5-meo-DMT syntézu, ako aj čo ma vedie k tomu, že je to jeho preferovaná chemická látka na použitie namiesto STAB, ale potom opäť bláznivý chemik hovorí, že stab je lepší pre karbonyly.
Na tryptamín nie som VŠETKÝ, keďže ste dosť nútení kupovať en-mass z Číny - alebo si ho sami dekarbónovať z tryptofánu, ale to je strašný rxn a je lepšie to robiť v inertnej atmosfére alebo vo vákuu, aby sa znížil bod varu. Každopádne som od tohto projektu upustil - nie je to ideálny prvý rxn na dokončenie!
Na druhej metóde RXN sa mi páči, že nespotrebúva moje VELMI obmedzené zásoby DCE a ľadovej kyseliny octovej. Samozrejme, tryptamín je pomerne ťažká molekula, a preto to znamená, že nakoniec použijete viac rozpúšťadiel a kyselín - alebo by som asi mal povedať, že využíva ťažšie dostupné rozpúšťadlá a kyseliny ako druhá metóda.
Ak mám byť úprimný, plánujem najprv vyskúšať druhú metódu. Možno sa vrátim na rhodium a pozriem sa, čo hovoria syntézy, pretože som tam už dlho nebol - určite nie odkedy som mal tryptamín.

Ak niekto dokáže objasniť doslova KAŽDÚ z týchto otázok, budem nesmierne vďačný. Čakám, že zajtra dostanem výplatu, aby som si mohol kúpiť viac bezvodého metanolu a s najväčšou pravdepodobnosťou si kúpim suchý ľad (mám veľa acetónu), ktorý by to mal udržať pekne v chlade.

Len mi dáva zmysel, že by ste zmenili PH, aby ste mohli manipulovať s produktom, trochu ho vyčistiť a nechať ho x'stagnovať. Potom re-x....a pravdepodobne znova re-x vzhľadom na to, že budem s najväčšou pravdepodobnosťou robiť buď podkožné injekcie, alebo ak sa mi podarí zohnať kvapkovač/liečivý infúzny prístroj, môžem sa povoziť na vlnách a trochu lepšie preskúmať DMT-krajinu a možno si budem môcť zapamätať trochu viac....

Tiež viem, že je toho v tomto príspevku veľa - ak ste tento RXN vykonávali osobne, mohli by ste sa prípadne ozvať a dať mi vedieť, akým spôsobom ste na to išli? Nechcem tu dojiť dojnú kravu - je to doslova pre moje učenie, ako aj možno pre moje osobné použitie. Včera som počul na hamiltons podcast tam je spoločnosť v Španielsku, ktorá bude testovať obsah alkaloidov v organických látkach, rovnako ako robiť GCMS na akúkoľvek vzorku pošlete v....pretty vzrušujúce veci - pravdepodobne WAY mimo môj rozpočet, ale uvidíme!
Je zábavné, ako tryptamín vonia ako DMT. Taký ten plastový typ vône - nie som však ochotný zistiť, či chutí rovnako pri vdychovaní!!!
Na vážnejšiu poznámku - aj keď si to možno nenechám profesionálne otestovať, budem robiť TLC, aby som sa uistil, že RXN je kompletný - problém je, že moje sklenené platne sú MASÍVNE. Mohol by som si zaobstarať rezačku na sklo a skrátiť silikónový nástrek z platní 20 cm x 10 cm na 10 cm x 5 cm. Potom by som mal 5 oveľa menších platničiek, ktoré sa skutočne zmestia do kadičky, ktorú vlastním, namiesto toho, aby som musel kupovať obrovskú kadičku, aby som mohol robiť akékoľvek TLC...
Tiež; sledovanie hamiltons 5-meo-DMT syntézu, ktorú robí v Mexiku; Všimol som si, že používa papier TLC z rovnakého dôvodu a jeho kúsky papiera sú približne rovnakej veľkosti by som skóre a vyraziť sklo ako. Len sa čudujem, ako mu môže prejsť používanie papiera na TLC, keď všetci ostatní, s ktorými som hovoril, hovoria, že by ste mali používať sklenené dosky nastriekané silikónom - len som sa nepozrel na veľkosť! Mám čierne svetlo na uvedené použitie, ale ak sa mi podarí ujsť s použitím nejakého druhu papierového TLC, bude to jednoduchšie.
Vopred ďakujem - ospravedlňujem sa, že tento príspevok je trochu je roztrúsený chaos!
Dúfam, že môžete pomôcť aspoň s niečím!
RR
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Prepáčte, ešte jedna vec, mám hovno tonu vecí (tryptamín), ktoré Malo finančný zmysel kúpiť - vzhľadom na to, že väčšina miest, ktoré predávajú menej, boli za podobnú cenu.
Som tiež nadšený fotograf/kameraman, a preto, keď už budem mať správny syntézu, som viac ako šťastný, aby som urobil video DMT a tiež syntézu DET, ak by to pomohlo ľuďom v budúcnosti.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
"Pán Reddit", to je ona, Norolinda. Stačí, ak to urobíte presne ako ona, a uspejete. Možno môžete medzi pridávaním počkať kratšie, zopakovať hneď, keď pri dostatočnom poklese teploty. Neviem, ako nízko je dosť. 0C alebo o niečo menej by malo byť v poriadku, môžeš skúsiť -5C alebo -10C a nahlásiť svoje výnosy. Môžete tiež urobiť 6 alebo 8 pridaní namiesto 4, ale s menšími množstvami, takže rovnaký celkový výsledok, ale vo viacerých častiach. Ale aj keď nič nezmeníte, je to v poriadku postup.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach, to je úžasné! Konečne niekto, kto skutočne robil syntézu z prvej ruky!
Buď je pre mňa ťažké nájsť konkrétne informácie, pretože je to spôsob, akým si zarábajú na živobytie, a teda ÚPLNE PROTI duchu chémie, sedia na svojich vedomostiach a rozlúčia sa s nimi len za peniaze, alebo ak ich naozaj poznáte.
Môžem sa spýtať, kde všeobecne ľudia nachádzajú svoje syntézy, pretože hanba, zvyčajne to príde na (ak to nie je niekde na tejto webovej stránke) YouTube, patenty alebo len obyčajné vyhľadávanie v Googli a tápanie tam....obvykle bez veľkého úspechu. Oh alebo Reddit! Snažím sa zistiť, či viac ľudí používa rovnakú metódu (napríklad na YouTube sa uistím, že niekoľko ľudí robí to isté - napríklad nedávno som musel vyrobiť etylsulfát sodný a bolo tam skvelé video, ale musel som len trikrát skontrolovať, či ho používa viac ľudí.
Super, ok, vypracujem si množstvo (v g) zo spomínaného DMT syntézy a pustím sa do práce... Budem musieť nahradiť vodný kúpeľ za mantinel (je to ten s teflónovou chránenou teplotnou sondou) a rotovap s destiláciou - pravdepodobne v takom vákuu, aké dokážem vyťažiť z odsávačky, ktorú sa chystám kúpiť. A suchý ľad a hexán - dúfam, že hexán sa tu dá pomerne ľahko kúpiť
Predpokladám, že to bude v poriadku, len s tým bude viac práce? Myslím, že by som mohol urobiť vodný kúpeľ, ale to by bol len hrniec s vodou na varnej doske lol Táto odpoveď je príliš dlhá, prepáčte! Budem informovať o svojich zisteniach, nepochybne to raz alebo dva razy poseriem, ale dúfam, že nie - som uprostred toho, ako si to zapisujem a píšem poznámky, zjednodušujem písanie a dávam do krokov čo najviac. Som však rád, že to funguje - skúsili ste niekedy prvú metódu?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
No dobre, práve som si kúpil vodný kúpeľ, pretože bol super lacný z Číny. Znamená to len, že ho môžem vložiť a zabudnúť - áno, som lenivý!
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Nie, cestu STAB som neskúšal, pretože údajne nefunguje s mexamínom.

Niektorí ľudia uprednostnili kyanoborohydrid, ako napríklad tento chlapík: https: //www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189

Tu je najlepšie vlákno o DMT na The Vespiary: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=16470.0

Tu sú podrobnosti o Hamiltonovej syntéze: https://1lib.sk/book/18611424/2746f...lic-toad-of-the-sonoran-desert-synthesis.html

Je tu tiež nejaká tryptamínová chémia aj na ruskej stránke Hyperlab.

Nepotrebujete rotovap, stačí jednoduchá destilácia. Nepotrebujete vákuum. Nepotrebujete suchý ľad, stačí obyčajný drvený ľad a slaná voda, ktorá sa naň nakvapká. Nepotrebujete hexán, vlastne hexán ani nechcete, je neurotoxický spôsobom, akým napríklad heptán nie je. Môžete použiť heptán, hexán alebo ich ľubovoľnú zmes v akomkoľvek pomere. Prípadne s prídavkom dietyléteru v pomere 1:9.

Rád by som vám pomohol viac, ale veľa píšete a nie som si istý, na čo presne sa pýtate.

Aký druh vodného kúpeľa ste si kúpili a prečo?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To je v poriadku, aj tak mám dietyléter, takže je to super, čakal som na jeho použitie lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Stačí jednoduchý vodný kúpeľ s časovačom a PID vyhrievaním. Stál 40 dolárov, tak som si povedal, prečo nie - nemusí byť nevyhnutne určený na toto. Kým to príde, budem to už niekoľkokrát skúšať, som si toho vedomý. Kúpil som si aj vákuovú odsávačku, keď už som bol v tom, a ešte nejaké boro miešacie tyčinky - kurva, ja vždy pôsobím tak neprofesionálne, lebo si nepamätám, ako sa volajú jednoduché veci. Predtým som mal v hlave prázdno, lebo som potreboval kadičku a stále som hľadal rôzne banky! Trvalo mi celú večnosť, kým som si uvedomil, že je to, samozrejme, kadička. Práve sa mi zastavuje myseľ, pretože sa zbavujem dvadsaťročného návyku na benzo. Takže moje hlavy v prdeli a celý dôvod, prečo som mal dôveru začať toto VELMI drahé úsilie, pretože nechcem len vyrábať DMT. V skutočnosti sa vlastne chcem zamerať na fenetylamíny, ale momentálne nemám odkaz na nitrometán a nitrometán, ktoré potrebujem.
Dá sa ten prvý oddeliť od toho RC paliva? Niektorí ľudia hovoria že áno niektorí nie
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Opätovné čítanie je teraz celkom zaujímavé.
Takže som sa pokúsil o syntézu. V podstate som skončil s tmavožltým/žltým olejom a zisťujem, že je naozaj ťažké rex z použitia vriaceho heptánu - jednoducho sa to nemieša.
Urobil som to včera - aj keď musím priznať, že olej, ktorý som skončil počas syntézy, sedel asi týždeň, pretože som nemal heptán a trvalo dlhšie, než som očakával.

Máš nejakú radu na záverečný re-x?

Skúsil som potom zmrazenie zrážok, pretože sa tam nepísalo, ako sa má re-xovať z heptánu, a všimol som si, že sa zakalil, keď som ho nabral studenou pipetou.
Získal som hanebne málo kryštálov, ale naozaj mi to pripomenulo mnohé extrakcie, ktoré som robil z MHRB.
Skúsim pridať trochu dietyléteru a uvidím, či dosiahnem lepšie výsledky, a ak nie, budem musieť heptán odpariť.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Je možné, že som to nechal príliš zohriať, pretože som hlúpo pridal všetok formaldehyd (pre každý prídavok) naraz, a aby som bol spravodlivý, mohol som spomaliť aj pridávanie NaBH4.
Myslím, že teraz, keď mám všetko (nepríjemne okrem vákuového exsikátora), skúsim syntézu znova.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
S pridaním formaldehydu sa príliš nezahrieva. Chyba je skôr, len ste nezačali dostatočne chladne. Potom tiež uistite, že ste veľmi dobre premiešali a pridali borohydrid tak, aby ste pridali v prášku borohydrid a nie jeho veľké hrudky/kamene. Položte ho na papier na niečo a štiepte doň špachtľou, aby sa tam dostal len prášok a miešanie bolo silné. Jedinou chybou je, že pred pridaním formaldehydu nie je dostatočne studený. Odporúča sa -20 C. -10C až -5C je ešte v poriadku, ak množstvo nie je veľké. Výťažok 50 % zaručený aj pri posratom spracovaní. Nezabudnite odpariť čo najviac metanolu pred začatím spracovania. Začínam si tiež myslieť, že etylacetát je na prípravu lepší ako DCM.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Žltooranžovo-červenkastý olej je dobrý. Áno, toto svinstvo sa ťažko rozpúšťa, použite viac heptánu a potom ho ochlaďte, netreba ho odparovať.
Nie je problém pridať všetok formaldehyd naraz. Stačí to urobiť znova, okamžite extrahovať s použitím ďalšieho heptánu a myslím, že ste v pohode.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Pretože ste ju extrahovali z reakčnej zmesi pomocou čoho? DCM? Chloroformu? Etylacetátu?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Z DCM po destilácii DCM vzniká olej trochu oranžový.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Je už niekto pripravený vytvoriť video?
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
syntéza z https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189.new#new

Hej, chlapci, pár ľudí bolo zvedavých, ako RP vyrobil svoj syntetický DMT, takže tu to máte. Užite si to!

Toto je pre reakciu s hmotnosťou 50 g, škálujte podľa potreby.

1) Rozpustite 50 g tryptamínu v približne 1 l metanolu v 2 l banke s okrúhlym dnom a miešajte, kým sa materiál nerozpustí. Môžete použiť horné miešadlo alebo miešaciu dosku/miešadlo. Horné miešadlo je lepšia možnosť, ale miešacia doska s miešadlom funguje rovnako dobre. Možno bude potrebné chvíľu sonikovať alebo miešať v závislosti od toho, aký jemný prášok je váš tryptamín.
2) Umiestnite lievik na vrch 2 l banky s okrúhlym dnom a pomaly pridávajte 42 g kyanoborohydridu sodného pomocou špachtle za stáleho miešania.
3) Banku s okrúhlym dnom umiestnite do koncentrovaného soľného/ľadového vodného kúpeľa s veľkým množstvom ľadu (rozhodne nechcete, aby sa ľad predčasne roztopil).
4) Pomaly pridajte 90 ml kyseliny octovej (ľadovej). Buď pridávajte pomaly ručne, alebo nad ňu umiestnite aditívny lievik/separačný lievik (s kruhovou svorkou alebo iným MacGyverovým výmyslom) na pridávanie. Pridávanie by malo trvať približne 10 minút.
5) Teraz, uistite sa, že je všetko v roztoku a roztok je studený a naozaj dobre premiešajte (nechceme horúce miesta), pridajte 65 ml metanolu k 65 ml 37% formaldehydu, premiešajte a potom po kvapkách pridajte do miešaného roztoku. Uistite sa, že postupujete pomaly, pomaly, pomaly. Pridávanie by malo trvať minimálne hodinu. Určite by sa to malo robiť pomocou prídavného lievika alebo separačného lievika. Sú lacné a oplatí sa ich použiť.
a. V tomto kroku sa objavia nečistoty, ak sa veci nechladia a nekontrolujú.
6. Počas pridávania formaldehydu sledujte ľadový kúpeľ a keď v ňom začne byť viac vody a menej ľadu (s poriadnou rezervou), vymeňte ho a urobte ho znova. Je vhodné mať po ruke len 4l fľašu nasýteného roztoku NaCl (voda+soľ, kým na dne nesedí nerozpustená soľ). V miestnom obchode s potravinami si zoberte niekoľko takých veľkých Mortonových soľničiek za 1 dolár za kus.
7) Po pridaní všetkého formaldehydu pokračujte v miešaní na ľadovom kúpeli ešte 1 hodinu, potom nechajte reakciu zohriať na izbovú teplotu.
8)
Pri izbovej teplote miešajte 5 hodín.
9) Reakcia bude dokončená, teraz je čas na prácu.
10) Pomocou rotovapu alebo nejakého odparovacieho zariadenia typu MacGyver (musí byť vo vákuu, pri teplote 40 C alebo nižšej, otáčanie je fajn) odparte asi 600-800 ml metanolu. Musíte získať cit pre tento krok, pretože nechcete, aby sa po pridaní bázy všetko vyzrážalo, inak sa potenciálne upchá uzatvárací kohút separačného lievika.
11) Pripravte si 50% roztok uhličitanu draselného (vo vode) a ochlaďte ho na ľadovom kúpeli. Pomaly ho pridajte do roztoku v separačnom lieviku (2 l sep. lievik). Pravdepodobne asi 200-400 ml. Pridajte 200-300 ml chloroformu (môžete použiť dichlórmetán, ale riskujete určitú cyklizáciu). Pomocou pH papierika sa uistite, že roztok je zásaditý, ak je stále kyslý alebo neutrálny, pridajte viac roztoku uhličitanu draselného.
12) Potraste, ale dávajte pozor na nahromadenie plynu, nezabudnite odsať sep. lievik odvzdušnením. Pridajte trochu koncentrovanej slanej vody (50 ml), aby ste urýchlili separáciu.
13)Ponechajte si spodnú vrstvu organickej vrstvy, chloroform (produkt), potom opäť extrahujte vodnú (vrchnú vrstvu) s ďalšími 200-300 ml chloroformu. Pridajte k druhej časti chloroformu a ponechajte na boku.
14) Opäť opakujte, celkovo asi 1 l chloroformového extraktu.
15)Spojte chloroformové extrakty a raz premyte 200 ml koncentrovaného uhličitanu draselného (pred pridaním ochladeného na ľadovom kúpeli).
16) Teraz chloroformový extrakt 3x premyte koncentrovaným roztokom slanej vody.
17) Odparujte chloroform až dovtedy, kým sa už nič neodparí. V tomto kroku sa venujte mestu, zahrejte vodný kúpeľ na približne 60 alebo 70, akonáhle sa vám podarí dosiahnuť, že chloroform takmer nevychádza, a nechajte ho hodinu alebo dve stáť v plnom vákuu.
18) Vyberte banku s okrúhlym dnom z rotovapu a nechajte ju vychladnúť na izbovú teplotu.
19) Jedna skvelá vec v tomto kroku je, že svetlý jantárový olej môžete miešať asi 2-5 minút a zrazu sa zmení na tuhý. Ak ho necháte na pokoji, bude pomaly kryštalizovať sám, ale je zábavné doňho štuchnúť a pozorovať, ako okamžite celý vykryštalizuje.
20) Čistenie: Existuje niekoľko spôsobov, ako materiál ďalej čistiť, a to buď rekryštalizáciou, alebo stĺpcovou chromatografiou, prípadne oboma spôsobmi. Ak máte prístup k HPLC, skontrolujte čistotu svojho materiálu a rozhodnite sa, čo chcete urobiť tu.
21) To je všetko, vážení. Choďte na to!


Keď to už máte za sebou, celú reakciu od suroviny po produkt zvládnete za približne 8 hodín, pričom 5 hodín je prestoj. Ak máte HPLC, je to ešte rýchlejšie, pretože môžete sledovať priebeh...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, som späť, chlapci. Ospravedlňujem sa, že som zmizol. Každý, kto sa so mnou rozprával, vie, že prechádzam nejakým SAVAGE abstinenčným stavom!!!
Dobre, takže som uhádol, že konečný žltý olej je dobrý a raz sa mi z neho podarilo zmraziť nejaké kryštály a dokonca vysušiť re-x'd číry olej, ktorý som skončil na dne vysušenom vo vákuovom exsikátore, a raz je AKTÍVNY! Haha
Zabudol som, aké intenzívne môže byť DMT! Milujem to!
Každopádne to bolo povedané - z bledého číreho oleja sa stáva biely až žltý a teraz má akoby červenú farbu alebo aspoň jej časti. Je to zvláštne.
Pravdepodobne to znova prexikujem niečím iným, možno jednoduchým etanolom? alebo to dokonca skúsim len umyť studeným rozpúšťadlom?
Ide o to, že ak som to preexponoval z heptánu, ak to preexponujem z heptánu, bude tam stále to isté svinstvo?
Preto si myslím, že alkohol...
Alebo len poriadne postriekať studeným heptánom?
Mám pocit, že to bolo TAK ťažké premeniť na pevné, nechcem sa s tým zahrávať!!!

Myslím, že je možno potrebný A/B a defat.
Raz som to skúsil so 7 % kyselinou octovou a ako defat som použil hexán, ale zdalo sa, že defat toho veľa neurobil.

V súčasnosti sledujem šikovnú reduktívnu amináciu pre MiPT pomocou acetónu a formaldehydu a potom redukciu pomocou NaBH4 podľa syntézy DMT a je to celkom šikovné, ako to robia, solia to priamo z konečnej extrakcie acetónom po defatovaní xylénom.
Myslím, že som si možno len vybral zlé odmasťovacie činidlo....

Ja na to prídem a nesmierne veľa sa naučím!!
Mierne ma rozptyľuje kúpa 40 % zmesi nitrometánu a DCM, aby sa to dalo oddeliť a použiť ako jedno alebo druhé na rôzne účely.
Nemôžem nájsť 100 % nitrometán v mieste, kde žijem, a z hľadiska jeho prepravy sem nemôže byť viac ako 40 % nitrometánu, ale môžem kontrolovať rozpúšťadlo, v ktorom je rozpustený, a má úplný zmysel použiť DCM!
Viem, že budem potrebovať viac, ako mám momentálne objednané, ale aspoň viem, že je to len DCM a nitro-m. Skúšal som oddeliť to červené nitro palivo a fuj. Smrdí a neoddeľuje sa dobre.
Dostanete HODNE 9% nitro/metanol, ale takmer žiadne nitro, ak vôbec nejaké, ale našťastie som našiel aspoň trochu lepšiu možnosť!
Skončil som s nejakým 2,5-dimetoxybenzaldehydom, takže tak. Nechcem ho vyhodiť!

Ďakujem vám za všetky pripomienky - dostanem sa k tomu. Viem, že teraz nepotrebujem rotačnú odparku, ale DAM by to bolo pekné!!

Môžem sa spýtať, či má niekto membránovú pumpu pre rotovap? Aké sú hlučné v porovnaní s jednostupňovým rotačným lamelovým čerpadlom?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo a mám skúsenosti s výrobou filmov....

Chcem to urobiť, ale zároveň - chcem, aby to bolo správne....tá vec, ktorú mám, ako som povedal, má v sebe všetky červené kúsky, pretože zostarla (v priebehu dní, nie týždňov), chcem tiež, aby bola prístupná - takže žiadny rotovap alebo niečo, čo by kryštalizovalo pri izbovej teplote...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pokiaľ ide o túto syntézu, vzhľadom na to, že kúsky produktu sa sfarbujú do červena, nemalo by zmysel namiesto toho, aby sa k nemu rovno pridával roztok KOH, pridať ho do 5-7 % roztoku kyseliny octovej - protonovať DMT, potom ho odmastiť, no čímkoľvek, čo funguje, prípadne xylénom (hexán mi nefungoval) a potom to oddeliť a POTOM prejsť na bázu a extrahovať DCM?
Potom urobiť opätovnú extrakciu z heptánu? Potom prípadne do mrazničky, keďže nemôžem robiť podtlak dlho, lebo je to hlučné!

Olej, ktorý mi nakoniec zostane po reexe, je naozaj nepríjemný a tvorí väčšinu produktu.

Buď to, čo je uvedené vyššie, alebo by som to mohol preextrahovať niečím iným, napríklad alkoholom? Neviem, len sa mi zdá, že pri "spracovaní" sa toho veľa nerobí, aby som sa zbavil akéhokoľvek svinstva, ktoré mi DMT v priebehu dní mení na červené a trvá skurvenú večnosť, kým stuhne sliz, ktorý sa nechce "usadiť" - musí existovať jednoduchší spôsob lol

Teraz nie som expert chemik, ale robím niektoré jednoduché princípy lol

Mám aj veľa tryptamínu, ktorý sa buď podarí spáliť, alebo sa podarí, ale žiadne väčšie experimenty, kým to teraz neviem vyriešiť v malom meradle. Je to zbytočné... Potrebujem zistiť, koľko presne heptánu ľudia hovoria, keď hovoria LOTS. Používam pravdepodobne 20-40x väčšie množstvo heptánu, ako je množstvo oleja, z ktorého sa dá rexovať.

Takisto mi nie je jasné, či olej s heptánom zohrievam za studena, alebo vriaci heptán hodím na olej a potom ho začnem zohrievať a miešať v samostatnej kadičke?
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Čo je to defat? Nie je to žiadny tuk, pretože nejde o rastlinný extrakt. Alebo robíte reakciu v špinavom hrnci, v ktorom zostalo trochu kuchynského oleja?

Hovoríte, že to červenie, to je normálne, ak to necháte na otvorenom vzduchu.

Extrahujete pomocou DCM a potom DCM čo najviac odparíte. Potom do tej istej banky pridajte pomerne veľa nafty/heptánu, všetko sa robí za miešania, odparuje sa DCM a teraz pridávate rozpúšťadlo na rekryštalizáciu.

Teraz je v horúcej nafte nejaký sliz, ktorý sa nechce rozpustiť, buď ho prefiltrujte, alebo opatrne vylejte naftu, aby ste tento sliz nevyliali spolu s kvapalinou.

Keď ste túto hmotu vyextrahovali a dali do pohára, potom sa mrazom vyzrážala všetka látka a na dne je nejaký žltý alebo biely olej, môžete použiť hack. Použitú naftu vylejte do čistej fľaše. Vezmite si misku, teraz už bez nafty, a nechajte ju trochu vyschnúť. Vyškrabte ju a všetko presuňte do novej kadičky, túto kadičku za stáleho miešania zahrievajte, kým nezačnete cítiť dmt, väčšina zvyšného rozpúšťadla sa za ten krátky čas odparí. Túto horúcu tekutinu DMT môžete preliať do ďalšej sklenenej nádoby, keď vychladne, zmení sa na biely až mierne žltý vosk, ktorý môžete po vychladnutí zoškrabať a ostrým nožom z neho vyrobiť jemný prášok.

Prášok zabaľte do vzduchotesného vrecka, aby nezčervenal.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, áno, to všetko dáva zmysel.
Teda počul som, že pri spracovaní z tejto reakcie hovoria o odtučňovaní - zdalo sa mi to zvláštne, ale zároveň Hamilton vo všeobecnosti vie, o čom hovorí - rovnako ako jeho hostia.
Je to zvláštne - možno on (ten chemik samouk, s ktorým robil rozhovor) nemyslel defatáciu a pomýlil si termín (bol to chemik samouk, ale pozrel som si syntézy, o ktorých hovoril, a nebol to žiadny bullshitter).

Tak či onak, je to celkom geniálny hack, ktorý by ma nenapadol! Takže ten číry olej, ktorý mi zostal na dne, je jednoducho DMT so stopami heptánu, ktorý z neho nemôžem dostať?

Tiež som si uvedomil - prečo to, dočerta, robím v takom masívne predimenzovanom RB s množstvom priestoru, ktorý zostáva na vzduch?... nie je to ideálne, uvedomujem si.

Takisto som si NEUVEDOMIL, že sa to musí neustále miešať takmer od momentu extrakcie žltého "slizu" s DCM - to môže mať na veci vplyv.

A ešte jedna vec - som naozaj rád, že ste povedali naptha/heptan, pretože heptan je v tejto krajine dosť drahý (neviem, či je to preto, že som našiel len n-heptan, alebo či to na tom nič nemení), ale je tu veľa čerstvej, sušenej napthy. Chápem, že to nie je to isté - nemýľte si ma, ale upokojuje ma, že v prípade potreby to môžem použiť.

Dobre, takže je na čom pracovať! Vďaka za tipy, vážne.

Syntéza MiPT bola neúspešná - no, lepšie povedané, príprava bola neúspešná, ale hlúpo som sa o ňu pokúsil neskoro v noci, keď som nemal úplne jasné myslenie, ale zároveň som vedel, že mi dnes príde inštalatér haha
Hádam sa budeme držať jednej veci naraz!

Stretáva sa ešte niekto s takýmito STUPIDNÝMI scenármi? To som asi len ja a moje zlé plánovanie a posratý životný manažment....
Nechápte ma zle, NIKDY by som nedovolila, aby niekto videl nejaký kus skla alebo čokoľvek, čo nemôžem dať k mojim maliarskym veciam, je to len neustále vynášanie, odkladanie, vynášanie atď. atď. - čoskoro sa presťahujem do väčšieho bytu, takže možno budem mať aj miesto na večnú laboratóriu!
Každopádne, to je len pohľad na hlúposti môjho života! To je dôvod, prečo potrebujem DMT a iné psychedeliká, pretože zakaždým, keď som si ich vzal zo stola, pričom benzodiazepíny a opiáty už boli mimo hry, jednoducho mi to nefunguje.

Zažil som niektoré z najdivokejších abstinenčných stavov, keď som vysadil tieto benzoidy, a časť tejto cesty, na ktorej som používal psychedeliká, oproti časti, na ktorej som ich nepoužíval, je drasticky odlišná. Je to skôr o pocite, že sa mi zdá, že mi to nejako resetuje mozog - najmä dlhšie výlety, zdá sa, že majú oveľa dlhší afterglow, ale je niečo na DMT a svetoch, do ktorých ma zavedie...

Pravdepodobne mi zostalo tak 450 g tryptamínu a budem pracovať v oveľa menšom meradle, kým to lepšie nevymyslím... takže veľa času na zlepšenie! lol

Vlastne som sa vás chcel spýtať niečo o tom, kedy konzumujete n,n-DMT. Niekto mi povedal, že och, mne to fajčenie nepríde až také skvelé a opísal sedenie s otvorenými očami.
Vždy, keď som fajčil DMT, zlé tripy boli vtedy, keď som zabudol zavrieť oči a jednoducho nevidím alebo sa mi zdá, že vidím svoje ruky, ako sa menia na korene a je to hlboko znepokojujúce, ale zistil som, že akonáhle zavriem oči, je to oveľa menej mätúce a desivé - pre nedostatok lepšieho slova. Len som sa zaujímal o skúsenosti vás všetkých!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Práve som si uvedomil, že som mal povedať, že neviem, ako DMT vonia ha
🤥
Vlastne to bolo niečo, čo som si na tryptamíne všimol ako prvé - je to podobný plastický zápach.
Smrdí a chutí 5-meo-t alebo 5-meo-DMT tiež ako hovno? Iv fajčil 5-MEO-DMT ešte keď bol môj prvý RC predajca (ktorý v podstate len predával shulgins produkty) z Kanady, ale to bolo asi tak v roku 2005 alebo tak nejako? Naozaj si to nepamätám - nepamätám si, že by to bolo šialene vizuálne ako DMT to je na 100% istota. To bolo ešte predtým, ako som vedel, že sa to dá jednoducho extrahovať. lol
 
Top