Elektrolytická redukcia P2NP na získanie amfetamínu

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Tieto metódy som si vyskúšal už skôr. Funguje to, ale výťažky nie sú také veľké, ale v poriadku.
Z 5 g P2NP som získal 2,5 g - 3 g síranu
Použil som olovené doštičky, vyrezané zo strešného olova. Na elektródy musíte použiť čistý, prázdny povrch.
Použitie porézneho hlineného hrnca na oddelenie anódového/katódového priestoru funguje dobre.
Anódový priestor musí byť tiež naplnený 12N kyselinou sírovou.

Áno, vaša zmes sa sfarbí do červena. pred bazifikáciou ju musíte odstrániť nepolárnym premývaním.

Dôležitá je teplota. v dokumente sa píše, že nesmie prekročiť 40 °C, ale ja som zažil, že je to príliš vysoká teplota.
Skúste to robiť čo najchladnejšie. Možnosťou je spustiť článok v ľadovom kúpeli. 10 °C je vhodnejšie. a na konci uvidíte, že máte len mierne červenú farbu (menej nečistôt, vyšší výťažok).

Skúsil som to s max. 10 g P2NP, pretože moja bunka bola taká malá. zväčšenie by mohlo byť problémom kvôli tvorbe tepla.
Musíte byť kreatívny, pokiaľ ide o aktívne chladenie ako.

Vyskúšať to vo vedre s veľkým neglazovaným kvetináčom by bolo awsome.

Možno v budúcnosti vymyslím podrobný postup. bohužiaľ nemôžem poskytnúť obrázky, pretože som to skúšal už pred rokmi.

Ale hej, je to jednoduché, netoxické a potrebujete len bežné chemikálie. Ale trvá to dlho. keď ideš vo veľkom, musíš bunku spustiť možno aj na niekoľko dní.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
počas reakcie (elektrolytickej syntézy) môžete získať amalgám sodíka, potom amalgám pozoruhodne obnoví váš p2np
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Premýšľal som, načo potrebujem chladiť nádobu, keď mi stačí, aby v mojich peltierových chladičoch neustále cirkuloval anolit
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Cirkulujúci anolit je skvelou možnosťou chladenia. Najmä keď bunku prevádzkujete dlhší čas.
Možno bude nastavenie zložitejšie, ale uskutočniteľné.
Katóda Hg Pool by mala fungovať dobre, ale v každom prípade by som sa radšej vyhol Hg. Myslím, že zostanem pri olovenej elektróde.

V referenciách sa uvádza, že vždy 0,2 A/cm².
Máte predstavu, či mám počítať obe strany katódy, alebo len stranu smerujúcu k anóde?
Napríklad: Olovený list s rozmermi 2 cm x 5 cm.
Má sa to počítať ako 10 cm² alebo 20 cm² ?
Pretože na strane katódy máte 10cm² a na druhej strane 10cm². To by znamenalo obrovský rozdiel.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Počítate plochu povrchu, teda obe strany. Na tom aj tak až tak nezáleží, pokiaľ je to blízko. Napríklad 3 ampéry by boli v poriadku. Na vašom mieste by som však kúpil len referenčnú elektródu, nepotrebujete potenciostat, môžete ju periodicky nastavovať len ručne.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Páčil sa mi váš návrh článku a teraz pracujem aj na svojom vlastnom článku. keď budem hotový, ukážem vám a možno mi potom podrobne vysvetlíte, ako to nastaviť s referenčnou elektródou a vykonať úpravy. elektrochémia je pre mňa nová. Aký druh referenčnej elektródy sa uprednostňuje pri tomto nastavení? Ag/AgCl?
 
Top